Oblíbené povídky 8

25. března 2016 v 23:31

Před pár dny jsem tady zveřejnila pár anglických povídek, které doporučuji ke čtení a donutilo mě to zamyslet se nad těmi českými, které jsem kdysi četla a moc se mi líbily. V současné době už český Glee fandom v podstatě neexistuje, povídky už takřka nikdo nepíše, ale před lety vznikla spousta skvělých povídek i v našem českém a slovenském fandomu, které také stojí za připomenutí. S naprostým utrpením jsem zjistila, že jsem nebyla schopná najít jedinou femslash povídku, která by ve mně zanechala něco víc, což je způsobeno tím, že femslashe bylo v českém fandomu vždy jako šafránu a pokud už nějaké povídky byly, většinou se jednalo o Faberry, což je pár, který jsem nikdy nepochopila. Tak doufám, že si užijete alespoň mnou vybraný slash, který k mému překvapení obsahuje opravdu hodně Kurtofsky povídek. Dohromady jsem pro Vás vybrala deset povídek od různých autorů, přičemž Roedeer, Dorea a Bilkis jsou autoři, od nichž bych si přečetla snad cokoli. Tak neváhejte a taky do jejich povídek zabruste :)
Na spoustu dobrých autorek se ve vybraných povídkách ani nedostalo a důvodem je to, že se většinou jednalo o Klaine povídky, které jsem sice četla a v jisté době určitě měla ráda, ale jejichž děj jsem buď zapomněla a nebo i úmyslně potlačila :D


Autorka: Dorea
Přístupnost: 15+
Bojovník David je zraněn př obraně malé vesnice a dostává se do osady Srnců, kde narazí na neobvyklého duchovního kmene. Kurtofsky povídka odehrávající se v Pravěku. Téma originální nejen v našich povídkovských vodách, které bylo zpracováno bravurně.

Autorka: Mishule
Povídka o neslyšícím Kurtovi, který se s Blainem díky Blainovo rošťáckému vztahu seznámí v parku. Ačkoli je Kurt neslyšící a Blaine ne, stanou se z nich přátelé a nakonec se do sebe zamilují. Klaine. Podle uspořádané ankety nejoblíbenější česká/slovenská povídka za rok 2012.

Autor: Roedeer
Přístupnost: 18+
Dave se nešťastně pere se svojí sexualitou a Kurt se nešťastne pere se svým vztahem. Řešení najdou jeden v druhém daleko za městem, obklopeni jen tichem a noční oblohou. Upozornění na Kurtovu nevěru. Kurtofsky.

Autorka: Hviezda
Přístupnost: 12+
V daleké budoucnosti je lidstvo natolik zkažené, že všichni přestali vycházet z domů, protože to už není bezpečné. Jednoho dne se Kurt rozhodne otevřít zabedněné okno, což nezůstane bez povšimnutí osoby žijící v protějším domě. Kurtbastian.

Autorka: Mishule
Přístupnost: 15+
Dvě odvrácené reality. Jedno špatné rozhodnutí a celý váš život to obrátí naruby. Stačí jen škrtnout zápalkou... Klaine.

Autorka: Bilkis
Přístupnst: Pro všechny
Sebastian Smythe měl před sebou zářnou budoucnost. Alespoň do té doby, než ho zavřeli do vězení za finanční podvody. Nyní vychází z vězení a nikdo na něj nečeká. Ví jen to, že musí najít svého syna. Jenže ten i se svým druhým otcem zmizel a Sebastian netuší kam. Jediné, co má, je jeho jméno a věk.

Autorka: Dorea
Přístupnost: 15+
Místo plánovaného příjemně stráveného dne s Blainem se Kurtův život během jediného okamžiku mění v noční můru. Kurt se vydává na útěk, přidává se k němu David a společně bojují o holé přežití ve světě, který zachvátila zombie apokalypsa. Hlavními postavami povídky jsou Kurt s Davidem, vyloženě Kurtofsky to ale není.

Autor: Roedeer
Přístupnost: 15+
V životě většiny lidí nastane období plné ztrát a bolesti, se kterým se každý popere jinak. Blaine Anderson se upne k lidem, kteří mu otevřou svou náruč a ukáží mu, že není sám. Stává se členěm Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů a postupně přehodnuje celý svůj přechozí život.
Jeden z nejsilnějších příběhů, který jsem kdy četla. Po dočtení jsem měla chuť si dát panáka, abych se s tím nějak srovnala. Naprosto doporučuji. Není to shippovací povídka, je to jen o Blainovi a jeho cestě k víře.

Autorka: Haňulka
Přístupnost: Pro všechny
Mike a Tina spolu jdou na procházku k řece, kde pro ni má Mike připravené překvapení. Tike. Roztomilá povídka, jejíž pairing je neobvyklý i mezi povídkami psanými v angličtině.

Autorka: Joli
Přístupnost: Pro všechny
Co se skrývá za cedulkami, které Kurt nachází po příchodu do školy? Kadam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | 26. března 2016 v 9:06 | Reagovat

já asi zlenivěla natolik, že jsem líná, je i číst natož psát :D :D :D. Z tohohle výběru jsem až na dvě četla všechny. Takže do těch dvou zbývajících se pustím, díky za ně.
A minulýmu výběru jsem je až na marvelovky četla všechny. Marvel mě nějak nebere

2 Domík Domík | 30. března 2016 v 18:26 | Reagovat

[1]: Tak s psaním mi ani nemluv, u čtení mám spíš problém v tom, že co se týká Glee fandomu, tak už jsem všechno dobrý četla 3x a nových povídek vzniká minimum, takže ani není CO číst. Asi proto v poslední době přesidluju na čtení povídek ze spousty dalších fandomů.

3 Vendy Vendy | 7. dubna 2016 v 22:16 | Reagovat

Ahoj, já začala psát Klaine, CrissColfer a Samcedes povídky :) můžeš se podívat na www.fanfictionsklainer.blog.cz a dát mi vědět, jestli ty povídky stojí za přečtení...? :o opravdu začínám a chtěla bych vědět, jestli to ma cenu :D jinak... Máš pěkný blog a luxusní povídky :)))

4 Domík Domík | 8. dubna 2016 v 23:34 | Reagovat

[3]: Děkuju za kompliment. Jestli tě psaní baví a naplňuje, tak má vždycky cenu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama