Oblíbené povídky 7

15. března 2016 v 21:20
V poslední době píšu akorát tak diplomku, ale když už nemůžu psát nic, co by mě bavilo, tak si aspoň čas od času přečtu práci jiných autorů. Nových českých Glee povídek už je jako šafránu a i těch anglických rapidně ubývá. Tak jsem si pro Vás připravila několik mých oblíbených, abyste měli co číst. A protože nečtu jen Glee, doporučím Vám i dvě povídky z Marvelu.Autorka: Teardropfires
Přístupnost: 12+
Kurt a Blaine jsou manželé již takřka 16 let, vychovávají spolu šestiletou dceru a jejich manželství vypadá idylicky - Kurt zpívá v muzikálech a Blaine po neúspěších v divadle začal učit - jenže když se spolu Kurt a Rachel opijí a napíší muzikál, jehož realizace se stane společným snem, Blaine začne žárlit a manželství, které už tak bylo idylické jen na první pohled, zažívá těžké zkoušky. Do toho všeho přichází Sebastian zažívající krizi středního věku, který se ujímá produkce a pomáhá jim jejich sen uskutečnit. Povídka obsahuje spoustu Klaine, ale je to jednoznačně Kurtbastian a je to vynikající.

Autorka: iaminarage
Přístupnost: 12+
Po dvou letech strávených na turné s Wicked se Kurt vrací do New Yorku, kde je připraven dobýt prkna, jež znamenají svět. Na co není připraven, je Sebastian Smythe, na kterého narazí v baru a jenž se rychle stane součástí jeho života. Povídka pojednává o přátelství, lásce a plnění snů a patří mezi absolutní TOP Kutbastian povídek. Jsou tam úžasné nové postavy a i ty známé jsou vykreslené tak, až mi srdce plesalo.

Autorka: Monchy
Přístupnost: Pro všechny
Kurt nemá rád děti. Kurt je nešťastný. Na scénu přichází malá Madelaine, kterou nelze nemilovat a s ní ke Kurtově šoku nikdo jiný než Sebastian Smythe, který, jak se ukáže, je její otec. Než se Kurt naděje, malá holčička se do něj zamiluje a on se nedobrovolně stává součástí jejího a Sebastianova života. Kurtbastian. Naprosto roztomilé. A je tam navíc i úžasný Hunter!

Autoři: fallingvoices, radialarch
Přístupnost: 12+
Marvel. Bucky stane před soudem za vraždy, které spáchal Winter Soldier. Povídka je psaná formou výpovědí u soudu, článků v novinách tweetů a je s přehledem ta NEJLEPŠÍ povídka, co jsem kdy četla. A pokud mě znáte a víte, že jsem se po čtyřech letech ještě nepřenesla přes A Change In The Weather, tak Vám musí být jasné, jak moc úžasná tahle povídka musí být. Takže přečíst, povinně!

Autor(ka): chaya
Přístupnost: 15+
Marvel. Povídka navazuje na film Captain America: The Winter Soldier. Steve se snaží najít Buckyho, místo toho však Bucky najde Steva. Steve se snaží, aby se Bucky se stal znovu Buckym a Bucky doufá, že se jím stane. Stevebucky. V povídce se vyskytuje většina postav známých z MCU i některé, které se teprve objeví (Black Panther!) a všechny charaktery jsou vykresleny skvěle, hlavně Nataša a Tony.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 18. března 2016 v 16:10 | Reagovat

Moc děkuju za inspiraci!!! Už mám rozečtené Call it a clan a stáhlé Make my happy a musím říct, že to zatím vypadá fakt dobře ;-)
Jen ty z Marvelu asi nejsou nic pro mě, já jsem neviděla ani filmy, jen Avengers :D

2 Domík Domík | 21. března 2016 v 18:34 | Reagovat

[1]: Není zač. Ještě můžu doporučit povídku "A Different Path" (http://archiveofourown.org/works/292098) ze světa Harryho Pottera, která vypráví o tom, co by se stalo, kdyby se tenkrát v Godrikově Dole neobjevili jen Hagrid se Siriusem, ale byl tam i Remus, který by Siriusovi rozmluvil pátrání po Červíčkovi a společně by začali vychovávat Harryho :) Je to Wolfstar povídka, tedy o páru Sirius/Remus, takže to asi není pro každého, ale je vážně moc fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama