Všechno se změnilo - 2.kapitola

18. srpna 2014 v 19:38 |  Všechno se změnilo

S opravdu velkým spožděním Vám přináším další kapitolu Quinntana povídky. Původně to měla být jen první polovina druhé kapitoly, ale protože moje rychlost psaní je tragická, nakonec jsem rozhodla kapitolu rozdělit, jinak byste museli čekat ještě bůh ví, jak dlouho. S kapitolou nejsem moc spokojená, ale pevně doufám, že se Vám bude líbit. Příjemné čtení.
P.S: Prosím, neptejte se mě, kdy bude další část, protože opravdu netuším. Budu se samozřejmě snažit, aby byla co nejrychleji, ale opravdu nic neslibuji.


Santana se probudila v šest ráno s příšernou bolestí zad. Potichu si pro sebe zanadávala, protože to nebylo poprvé, kdy usnula na gauči a poté se posadila a několikrát zamrkala, aby si její oči přivykly tmě. Nechtěla se po cestě do postele přerazit o nějaký kýč, který koupil Kurt a tvrdil, že to bylo umění a bylo to moderní.

Zatímco čekala, až před sebou uvidí víc než jen matné obrysy nábytku, tak si vzpomněla, proč vůbec spala na pohovce. Quinn přijela na návštěvu do New Yorku a teď s největší pravděpodobností spala u Kurta v posteli. Jako poslední vzpomínku před usnutím si dokázala vybavit, jak s Quinn ležely na gauči, hladila ji po vlasech a snažila se ji přesvědčit, že všechno bude v pořádku. Vzápětí si vybavila, jak se jí o tom snažila přesvědčit tím, že skončila u Quinn mezi nohama a vyprskla smíchy. Rychle si dala dlaň před ústa, aby nikoho neprobudila a několik vteřin se jen tiše smála.

Dlouhé zívnutí Santanu nakonec donutilo vstát. Ospale zamířila k sobě do postele, po cestě se ale zastavila a nakonec neodolala zvědavosti a rozhrnula plachtu vedoucí ke Kurtově části bytu.

Quinn spala uprostřed postele. Obličej ji zakrývaly rozcuchané vlasy, takže jediné, co mohla Santana vidět, byly její plné rty, na kterých se rýsoval takřka neviditelný úsměv. V náručí svírala Beth, která měla v puse zastrčený palec a klidně oddechovala schoulená u své matky. Kousek od ní ležel plyšový Simba, se kterým Beth nejspíš usnula, ale v noci ho upustila.

Santanu napadlo, jestli se k sobě přitulily ve spánku, či jestli Quinn svou dceru objala, když usínala. Několik minut je tiše pozorovala a pak zavrtěla hlavou a vydala se k sobě do postele. V žaludku měla zvláštní pocit, který nedokázala identifikovat, a tak jej jen přisoudila tomu, že byla unavená a měla hlad.

Po dlouhém dni v práci Santana většinou neměla problém usnout. Byla tak vyčerpaná, že se vždy zachumlala do peřin a o několik vteřin později už se nacházela v říši spánku, tentokrát však vytoužené snění nepřicházelo a ačkoli byla Santana unavená, dlouho se jen převalovala. Nedokázala se uvelebit a postel jí najednou připadala příliš velká. Nakonec se natáhla pod postel, odkud vytáhla Lindu, polštář s rukou, který dostala od Kurta, objala jej a než konečně usnula, napadlo jí, jaké by to asi bylo, kdyby mohla usínat a v náručí držet něco jiného než polštář.

**

Jelikož Santana musela odpoledne do práce, na nádraží jela Quinn doprovodit Rachel. Strávily spolu však alespoň ráno, kdy po snídani odvezly Beth zpět k její matce. Santana měla obavy, že Quinn bude sexu mezi nimi litovat a bude se bát, aby si to Santana nějak špatně nevyložila, chování Quinn k Santaně se však vůbec nezměnilo. Při snídani sice Quinn přistihla, jak ji po očku pozoruje a když se na ni zářivě usmála a mrkla na ni, Quinn zrudla a pohled rychle odvrátila, po cestě do Brooklynu však mezi sebou vtipkovaly a povídaly si stejně jako předtím. A zůstalo to tak i poté co jely zpátky do Bushwicku.

Bylo zvláštní pozorovat, jak se Quinn se svou dcerou loučila. Beth natahovala a donutila Quinn slíbit, že znovu brzy přijede a i Quinn neměla daleko k slzám a Beth k sobě tiskla, jako by ji už nikdy nechtěla pustit. Santana si byla jistá, že si pobrečí ve vlaku po cestě na Yale, kde ji nikdo neuvidí.

"Jsi v pohodě?" zeptala se jí Santana, když nastoupily do metra.

Quinn měla zrak upřený směrem k bytovému komplexu, kde Shelby s malou bydlely a chvíli trvalo, než pomalu přikývla. "Je nádherná," řekla jen a Santana si nebyla jistá, jak by měla reagovat a nakonec si neodpustila zavtipkování.

"To říkáš jen proto, že vypadá, jako kdyby ti z prdele vypadla."

"Tím chceš říct, že si myslíš, že jsem nádherná?" zářivě se usmála Quinn a Santana do ní šťouchla špičkou lodičky.

"Nefandi si, Fabrayová."

"Mhm, jasně. Přiznej si to, prostě mi nemůžeš odolat," řekla Quinn s nevinným výrazem ve tváři a Santana se okamžitě začala jakýmkoli nařčením bránit.

Handrkovaly se po celou cestu zpět do bytu, kam obě vstoupily se širokým úsměvem a ani si nevšimly, jak Rachel při pohledu na ně pozvedla obočí

**

Pokud se mezi nimi od společně strávené noci něco změnilo, tak to, že spolu začaly komunikovat častěji, než kdy dřív. Takřka denně si volaly nebo aspoň posílaly zprávy. Quinn se nejednou nahlas rozesmála uprostřed přednášky a její spolubydlící Stella ji musela nesnášet, jelikož jí neustále pípal telefon.

Posílaly si různé věci, přáním dobrého rána počínaje a stížnostmi na všechno možné i nemožné konče. Quinn reptala kvůli škole a neustále narůstajícímu množství seminárek a Santana si potřebovala zanadávat na nevděčné zákazníky v práci. Alespoň jednou týdně se jí stávalo, že se na ní nějaký člověk pokoušel mluvit lámanou španělštinou, jelikož si mysleli, že je imigrantka a neumí anglicky a takřka každý den někdo naprosto bezdůvodně vrátil už skoro snědené jídlo s nějakým vymyšleným důvodem, proč se to nedalo jíst, jen aby to nemusel platit. Quinn Santaně do telefonu hned připomněla, že na střední dělala to samé skoro vždycky, když šly do Beardsticks a Santana si slíbila, že až se někdy do té díry vrátí, bude muset do Breadsticks zajít a nechat jim tam jako omluvu pořádné spropitné.

Hned další den po Quinnině odjezdu se Santaně ozvala Emma, se kterou se seznámila v Callbacks. Emmě bylo pětadvacet, živila se jako choreografka a v tanci by se jí dokázala vyrovnat leda Brittany. Její boky doháněly Santanu k šílenství. V posteli byly ještě svůdnější než na tanečním parketu a byly důvodem, proč spolu ty dvě už přes měsíc spaly. Emma byla fajn, ale jediné, co jí se Santanou spojovalo, byla láska k tanci. Ve chvílích, kdy neměly jazyk v ústech té druhé, si neměly moc co říct a obě si toho byly vědomy. Ale obě byly taky mladé a svobodné a chtěly si užívat života, a tak jednou za čas zašly na kafe a brzy poté skončily u Emmy doma, kde se věnovaly mnohem příjemnějším aktivitám.

Quinn věděla, že Santana s někým spí, ale na žádné podrobnosti se neptala.

"Slyšela jsem, že se scházíš s nějakou choreografkou," poznamenala jen jednou do telefonu mezi řečí a Santana si pro sebe v duchu poznamenala, aby Berryové nezapomněla vylít její novou voňavku a nahradit ji octem, protože nebylo nejmenších pochyb, od koho se to Quinn mohla dozvědět.

"Jen spolu spíme. Není... není tím, co hledám," odpověděla Santana a víc už o tom nemluvily.

Na vztahy došla řeč znovu po několika dnech. Quinn začalo zkouškové, za poslední tři dny naspala možná deset hodin, přesto si však našla čas, aby Santaně zavolala. Prvních pět minut hovoru strávila fňukáním, jak jí Yale ničí život, ačkoli Santana moc dobře věděla, že Quinn svoji školu miluje a nadává na ni jen proto, aby se neřeklo a poté se bavily o Beth. Quinn s ní chvíli předtím volala a Beth se jí rozbrečela po Skypu, protože za ní od narozenin nepřijela a myslela si, že ji teta Quinn už nemá ráda. Malá nedokázala pochopit, že se Quinn musí učit do školy a kdyby mohla, už by byla na cestě za ní a neuměla jí to vysvětlit ani Shelby, a tak nakonec Quinn nezbylo nic jiného, než své dceři slíbit, že za ní přijede co nevidět, i když moc dobře věděla, že se do New Yorku nedostane dřív, než jí začnou prázdniny.

"Takže tě máme začátkem léta čekat, jo? No, Hummel si aspoň nebude muset vymýšlet, jak mu ujel poslední vlak a musí přespat u prince Williama," řekla Santana s úšklebkem a Quinn se rozesmála.

"Nejmenuje se náhodou Adam?"

"Detaily, Q, detaily, jak se Doctor Who jmenuje ve skutečnosti, nikoho nezajímá. Jediný důležitý je, že tetičce Taně peče sušenky. Potřebuje si mě koupit za psychický trauma, co mi způsobili, když jsem se minule vrátila dřív z práce a načapala jsem je, jak nám zneuctívají gauč. Kdo by byl řekl, že Kurt nemusí k vystřihnutí vysokýho cé ani zpívat."

"To jsem vědět nepotřebovala," řekla Quinn do telefonu.

"Nestěžuj si, Fabrayová, já jsem to viděla na vlastní oči, to je mnohem horší. Doživotní trauma, ti říkám. A co vůbec chlapi na Yaleu?" zeptala se Santana, jelikož potřebovala změnit téma hovoru a vytěsnit z hlavy obrazy, které před očima rozhodně vidět nechtěla. Odpověď, kterou od Quinn dostala, ale vůbec nečekala.

"Vlastně, jeden by tu byl. Víš, jak jsem ti říkala o Biffovi, se kterým jsem se potkala na jedné párty?"

Santana zapátrala v paměti, ale marně. Quinniny nudné historky o večírcích se zbohatlíky nebyly něco, co by si potřebovala pamatovat. "Ne?"

"Pozval mě na rande. Pozítří po zkoušce jdeme do kina a na večeři."

Santana netušila, co by na to měla říct. V žaludku se jí rozhostil pocit, který se jí vůbec nelíbil a proti své vůli v duchu doufala, že to rande dopadne katastrofálně.

"Tak si to užij," vymáčkla ze sebe nakonec a i jí samotné to znělo neupřímně. Quinn jí však přesto poděkovala. Mluvily spolu poté už jen chvíli, než Quinn zavěsila, jelikož se musela jít znovu učit.

Santana nechápala, proč jí vadilo, že šla Quinn s někým na rande, a tak aby odvedla myšlenky někam jinam, napsala Emmě, která jí takřka vzápětí odepsala, že má volný večer a aby se Santana stavila na film. Obě věděly, že na koukání na film nedojde.

Když k Emmě o hodinu a půl dorazila, televize byla vypnutá a Santana se jen usmála a choreografku si hladově přitáhla k polibku. Už nacvičenými pohyby se obě co nejrychleji zbavily oblečení a během pár minut skončily u Emmy na posteli. Emmy prsty byly extrémně talentované a její jazyk ještě víc, takže se Santana brzy ocitla v naprosté extázi. Z úst jí unikaly hlasité steny, které se ani nenamáhala kontrolovat. Pravou rukou si přejížděla po bradavce a prsty levé měla propletené v Emminých dlouhých blond vlasech. Najednou si uvědomila, že mají stejnou barvu jako vlasy Quinn a když o několik minut později dosáhla orgasmu, byla to její kamarádka, jejíž tvář před sebou viděla a jejíž jméno bezhlesně šeptala do ticha noci.

Myslela si, že to byla jednorázová záležitost. Při sexu s Emmou si často představovala Brittany a s Quinn prostě nedlouho předtím telefonovala, nic jiného v tom nebylo. Alespoň to se sama sobě snažila namluvit. O několik dní později však na Quinn během sexu s Emmou myslela znovu. Rty, které jí sály bradavky už nepatřily blonďaté tanečnici. Jazyk vytvářející mokré cestičky po Santanině kůži měl novou majitelku, stejně jako štíhlé prsty, které ji přivedly k rozkoši. Před očima viděla pouze Quinn. Její rozcuchané vlasy, plné rty rudé od líbání, ruměnec ve tváři a tělo pokryté červenými fleky od vzrušení a Santaniných zubů. Pořád si přesně pamatovala výraz v tváři Quinn, když ji tenkrát na Schuesterově svatbě poprvé přivedla k orgasmu, její zastřený pohled, zrychlený dech a rychle se zvedající hrudník, kterému kralovala dvě malá ňadra.

Nepamatovala si, kdy naposledy dosáhla orgasmu, při kterém kolem ní až všechno zčernalo. Trvalo jí několik minut, než přišla k sobě a když otevřela oči, spatřila před sebou usmívající se Emmu.

"Divím se, že si sousedi ještě nepřišli stěžovat. To tvoje sténání muselo být slyšet až venku, kotě."

Santana to nijak nekomentovala. Myšlenkami byla totiž stále u někoho jiného.

Nebylo to naposledy, co měla s Emmou sex, nikdy se však už nedokázala soustředit na ženu, kterou měla před sebou a místo toho před očima neustále viděla Quinn a co bylo horší, nedokázala myslet na nikoho jiného, ani když masturbovala. Chvíli si namlouvala, že to nic neznamenalo, Quinn byla koneckonců krásná a sexy, ale nakonec si byla nucena přiznat, že city, které k ní chovala, nejspíš nebyly jen čistě kamarádské. Quinn si však naštěstí ničeho nevšimla.

První rande s Biffem následovalo brzy druhé a třetí. Quinn o něm často mluvila, když spolu telefonovaly a Santana si nebyla jistá, jestli to bylo jen tím, že žárlila a nebo Quinn měla vážně tak příšerný vkus na muže, protože z toho, co jí Quinn pověděla, působil její nový přítel jako namyšlený frajírek. Santana si také nemohla nevšimnout, jak se kvůli němu Quinn začala měnit, stejně jako to udělala, když chodila s Finnem či Samem.

Od porodu Beth se Quinn snažila chovat i vypadat starší, než ve skutečnosti byla. Začala chodit elegantně oblékaná, natáčela si vlasy a tvářila se, jako kdyby veškeré drama odehrávající se ve sboru bylo pod její úroveň. Po autonehodě, kvůli které skončila na vozíku, se znovu začala chovat jaká stará dobrá Quinn. Uvědomila si, že ze sebe nepotřebuje dělat někoho jiného a znovu byla sama sebou, což jí vydrželo i po odchodu na vysokou. Teď však její oblečení znovu začaly tvořit elegantní šaty a blond vlasy měla neustálené natočené či elegantně vyčesané. Nejhorší ze všeho však bylo, že Quinn kompletně změnila i svůj způsob vystupování.

Pokud spolu Santana s Quinn telefonovaly, chovala se její kamarádka jako dřív, změnu však šlo snadno zpozorovat třeba na Facebooku, kde se Quinn odznačila z většiny fotek a svá alba s fotkami buď rovnou smazala a nebo je nastavila jako soukromá, takže je skoro nikdo nemohl vidět. Profilovou fotku, kde byla Quinn s Beth, kterou Santana vyfotila v parku, nahradila fotka mile se usmívající Quinn s Biffem a Santana si nemohla nevšimnout, že když se Biff pod starou profilovou fotkou zeptal, co to bylo s Quinn za dítě, její kamarádka to okomentovala slovy, že se jednalo o mladší sestru její kamarádky, kterou pomáhala hlídat.

Bylo před polovinou června, když Santana získala roli v reklamě. Ani nad tím nepřemýšlela a jakmile ukončila hovor s agenturou, vytočila číslo Quinn. Byla prvním člověkem, kterému chtěla radostnou novinu oznámit.

"Ahojky," zatrylkovala Quinn do telefonu a Santana povytáhla obočí, protože si hned všimla Quinnina zvláštního tónu hlasu.

"Nazdar Q, všechno v pohodě?"

"Samozřejmě, proč by nebylo?" zeptala se Quinn hlasem vyšším než obvykle a Santana nemusela přemýšlet dlouho, aby jí došlo, proč Quinn mluvila tak divně.

"Jen tak. Nech mě hádat, jsi s s Biffem McZbohatlíkem a dalšími pracháči na nějaké večeři, je to tak?"

"Jsme s Biffem a ještě s několika jeho dalšími přáteli na večírku, proč se ptáš?" řekla Quinn a Santana si málem vytočila oči z hlavy, když Quinn poslouchala.

"Protože mluvíš jako naprostá pipina."

"Co tím myslíš?" zeptala se Quinn zmateně.

"Že na sobě kvůli chlapovi zase všechno měníš. Posloucháš se vůbec? Vážně ti to za to stojí, Q?"

"Cože? To vůbec není pravda!"

"Jak myslíš. Ale pokud tě nedokáže přijmout takovou, jaká jsi, tak je to vůl a nestojí ti za to."

"Vůbec nevíš, o čem mluvíš," sykla Quinn a z hlasu jí šlo snadno vyčíst naštvání. Její milý a vyrovnaný tón byl tentam.

Santana si povzdechla. "Jak myslíš," zopakovala, "ale věř mi, že je na světě dost lidí, kteří by tě brali přesně takovou, jaká jsi a nemusela bys předstírat, že jsi někým jiným. Měj se, Q. A užij si večírek," řekla, nenechala Quinn ani odpovědět a zavěsila. Na reklamu úplně zapomněla.

Několik dní poté spolu vůbec nemluvily. Santana si myslela, že je na ni Quinn naštvaná, ale to nebyla tak docela pravda.

Santany slova donutila Quinn zamyslet se. Nad jejím vztahem s Biffem i nad všemi ostatními vztahy, ve kterých byla. Namlouvala si, že to všechno Santana řekla jenom proto, že jí záviděla, ale ve skrytu duše věděla, že to není pravda. Najednou si byla v Biffově přítomnosti mnohem víc vědoma toho, jak se chovala a že se neustále přetvařovala, jelikož věděla, že kdyby poznal její pravé já, tak by se s ní rozešel.

Většinu dospívání strávila předstíráním, že byla někým jiným ze strachu, že by ji lidé jinak nedokázali přijmout a nikdo by ji nemiloval. Vinu na tom nesl hlavně její otec, který v ní neustále viděl perfektní malou holčičku, kterou se Quinn snažila být, ale stačila jedna jediná chyba, aby ji i vlastní otec přestal mít rád. Ani on nebyl schopný akceptovat svou dceru takovou, jaká skutečně byla. Tak proč by měli ostatní? O to víc se snažila být přesně takovou, jakou si ji lidé přáli mít. Perfektní přítelkyně, vzorná studentka, poslušná dcera. Bylo to vyčerpávající, ale časem to pro Quinn bylo jednodušší než nechat vyplout na povrch své skutečné já.

Santana byla jednou z těch, před kterou se Quinn nikdy nemusela přetvařovat, nikdy nemusela předstírat, protože Santana ji znala jako své boty. Se Santanou jí ze srdce mizel obrovský balvan. Nemusela se soustředit na to, jak mluví, jak se obléká a jak vypadá. V přítomnosti Santany nemusela být perfektní. A Quinn si nakonec uvědomila, že nemůže být s někým, kdo nemiloval ji, ale nereálnou představu o tom, jaká by Quinn měla být, kterou si vytvořil v hlavě.

Přestala před Biffem skrývat své tetování, které si nechala udělat ve své rebelské fázi, než nastoupila do čtvrťáku, přiznala mu, že je Beth její dcera a že ji rodiče poté co otěhotněla vyhodili z domu. Řekla mu všechno a než se s ní stihl rozejít, ukončila jejich vztah ona, protože si zasloužila někoho lepšího. Zasloužila si člověka, který ji bude milovat se vším všudy a nezbývalo jí než doufat, že jednoho dne někoho takového najde.

Santaně o rozchodu nic neřekla a když své kamarádce nakonec po několika dnech zavolala, o jejich posledním telefonátu vůbec nemluvily. Quinn místo toho zmínila, že má za čtyři dny poslední zkoušku a pak se zeptala, jestli Santana dostala pozvánku na párty u Tiny, která se měla konat první červencový víkend. Mluvily spolu takřka půl hodiny. Santana přiznala, že se jí do Limy vůbec nechce, ale když jí Quinn oznámila, že se na léto vrací domů, nakonec souhlasila, že by se mohla do Limy podívat, jelikož svoje rodiče neviděla už několik měsíců a přece jen se jí po nich stýskalo.

"Takže domluveno, uvidíme se za deset dní," řekla Quinn do telefonu, než se rozloučily.

"Pokud přežiju těch pět dvanáctek, co mě teď čekají v práci."

"Opovaž se je nepřežít. Víš, že bych tě osobně oživila a nakopala ti zadek."

Santana se do telefonu zasmála. "To bych teda chtěla vidět. Tak za deset dní, Q."

Když Quinn zavěsila, na rtech měla široký úsměv a v žaludku zvláštní pocit.

Obě dvě mohly cítit, že se něco začalo měnit. Nebyly si jisté, jestli na to byly připravené, přesto však obě odpočítávaly dny do doby, než se měly po několika týdnech znovu setkat.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Andílek Andílek | Web | 21. srpna 2014 v 21:03 | Reagovat

moc pěkná kapitola. Naprosto si ty dvě vystihla a já doufám, že u Tiny mezi nima k něčemu dojde.

2 Miška Miška | 21. srpna 2014 v 23:17 | Reagovat

Och som rada že sa Quinn a Biff rozišli :D nemala som ho rada už ked bol v seriály :D

3 Domík Domík | Web | 22. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

[1]: To jsem ráda, že se mi ty dvě daří psát :) A u Tiny se každopádně něco stane :D

[2]: Já jsem původně měla v plánu napsat Quinn část z téhle kapitoly trochu jinak, ale nakonec jsem se rozhodla tam dát toho Biffa, když už byl v seriálu, ať se alespoň trochu držím kánonu. A v mojí povídce ho Quinn poslala do háje sama, nepotřebovala žádného chlapa, aby chránil její čest, takže jsem to podle mě zvládla líp než scénáristi seriálu! :D

4 Miška Miška | 22. srpna 2014 v 22:03 | Reagovat

:D mala by si začať písať scenáre pre 6 sériu :D ... ale som rada že konečne niekto píše aj o Quinntane zatiaľ čo som pozerala Glee fan fiction tak som našla len Klaine a Faberry. Som zvedavá na tu párty u Tiny :D

5 Domík Domík | Web | 23. srpna 2014 v 12:59 | Reagovat

[4]: Tak já třeba napsala povídky na velké množství postav i párů. Kurtbastian, Seblaine, Klaine, Brittana, Quinntana, Samcedes, Puckurt, Quick (tak trochu), Kadam, Kurtofsky, v některých povídkách se mi objevily Quinn/Will, Finchel, Pizes... Vůbec by mě nebavilo psát jen o tom jednom a samém páru pořád dokola. A taky mám i několik povídek, které vůbec nejsou romanticky zaměřené, ale zabývají se třeba vztahem Burta s Kurtem nebo právě neromanticky zaměřené povídky o Quinn a Puckovi, o Hudmelových... A nejsem v českém fandomu sama, kdo píše spoustu různých postav a párů. Dorea a Roedeer taky měli velmi rozličně zaměřené povídky ;-)

6 Miška Miška | 23. srpna 2014 v 22:02 | Reagovat

ja mám všetky tieto poviedky čo si vypísala prečitané :D teda okrem Klaine :D o Doreii a Roedeerovi som nevedela musím si ich kuknuť že aké oni píšu :D

7 Janča Janča | 4. září 2014 v 16:13 | Reagovat

myslím si že sa podarila :) veľmi dobra :)

8 Lea Lea | 8. září 2014 v 16:54 | Reagovat

kdy bude další čásť ? :)

9 domiiik-fanfiction domiiik-fanfiction | 8. září 2014 v 18:24 | Reagovat

[7]: Děkuju :)

[8]: Netuším, teď ji píšu. Snad brzy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama