Září 2013

Blogy autorů české a slovenské Glee fanfiction

30. září 2013 v 18:13 Blogy českých autorů
Už je to několik měsíců, co jsem si řekla, že dám dohromady všechny české blogy věnující se Glee fanfiction. S úžasem jsem zjistila, o kolika jsem do té doby neměla tušení a dala se do soupisu. Po několika hodinové práci, kdy jsem to inteligentně psala rovnou na blog a zapomněla to ukládat, jsem si zavřela prohlížeč a tak mě to naštvalo, že jsem neměla sílu to jít vytvořit znovu. Tak tady máte druhý pokus. Kdokoli bude chtít, stačí do komentáře dát odkaz na svůj blog s menším popisem a já ho sem přidám. Případně ráda změním stávající popis :) Doufám, že si ze spousty blogů najdete nové oblíbené autory a povídky a za sebe doufám, že si konečně najdu čas a povídky uložené měsíce v záložkách si budu moct přečíst.

Andílek - především Klaine povídky a to jak jednorázovky, tak i kapitolové zabývající se vším možným od příběhů rozšiřujcích děj v seriálu až po nájemného vraha Kurta.

Bilkis - Kromě Glee (Kurtofsky, Seblaine i další páry) na blogu naleznete povídky ze světa Harryho Pottera, Hlídky a také originální tvorbu.

Dorea - Má nejoblíbenější česká autorka. Na blogu najdete povídky na velké množství párů a postav od Klaine, přes Puckurt, Kurtofsky, Seblaine, Kurtbastian či neobvyklé páry Sugar/Blaine nebo Harmony/Blaine. Kromě Glee si zde také můžete přečíst Megstiel (Supernatural) či Drarry (Harry Potter). Na blogu také najdete překlady anglických povídek od Lucille

Hanulka - Na blogu naleznete Klaine, Faberry a také v českém fandomu naprosto unikátní povídku o Tině a Mikovi.

Hviezda - Autorka píšící o spoustě párů a postav. Od Klaine, přes Kurtbastian, Kooper (Kurt a Cooper) až po Kadam.

Cheryl La'Push - Autorka zaměřující se na Klaine fanfiction.

Christy - Další česká autorka píšící převážně Klaine, objevuje se i Niff (Nick/Jeff).

Jamie Williams - Autorka píšící kromě Glee (převážně Klaine) povídky o One Direction, Harryho Pottera či originální příběhy.

Janička - Na blogu si můžete přečíst převážně Klaine, objevuje se i ale i Niff a autorka píše i autorské příběhy.

Joli - Autorka zaměřující se především na Glee a to na Kadam a Klaine. Na blogu však najdete třeba i Stargate či Sanctuary.

Káťule - Kromě Klaine povídek a překladů (např. CrissColfer) na blogu naleznete i další články týkající se Glee a jiných fandomů jako Harryho Pottera či R5 (kapela, jejímž členem je Riker, jenž strávil v Glee Slavíka Jeffa).

Lilly Even - Autorka slovenské fanfiction. Píše Klaine, CrissColfer, Faberry či třeba i Sebtanu. Kromě Glee si na blogu přečtete Teen Wolf či Merlina.

Mishule - Jedna z nejznámějších autorek českého fandomu. Na blogu najdete nepřeberné množství především Klaine povídek, ale i třeba Faberry. Z jiných fandomů pak Mishule píše Teen Wolf.

Mj-46 - Jestli si chcete přečíst českou Faberry fanfiction, tak MJ je ideální autorkou. Na blogu pak mimo jiné najdete Brittanu či Klaine.

Nikísek - Už podle svého názvu blog napovídá, že na něm naleznete především Klaine, ale autorka napsala například i několik Kurtbastian povídek.

Peth - Na blogu naleznete převážně Klaine, Kurtbastian a CrissColfer povídky.

Roedeer - Autor stylem i kvalitou psaní z českého fandomu mimořádně vyčnívající. Na blogu najdete především Seblaine, Kurtofsky a Kadam povídky, ale ze starších si můžete přečíst třeba i Klaine. Kromě Glee se pak na blogu nachází Game of Thrones či Sherlock.

Tessee - Autorka zaměřující se výhradně na Klaine. Jestli si chcete přečíst roztomilé povídky se šťastným koncem, tak Tessee naprosto doporučují.


Nikdy jsme neměli šanci - 6.kapitola (1/2)

23. září 2013 v 20:10 Nikdy jsme neměli šanci

Sebastian se rozhodne ukázat Blainovi, kde je jeho místo, ale vše dopadne naprosto jinak a pro oba se všechno změní.
Kdy bude další kapitola, netuším. Chci se vrátit k psaní Za ostnatými dráty (můj originální příběh), což je pro mě naprostá priorita, na druhou stranu tahle kapitola mi vrátila chuť k psaní tohohle příběhu, takže se další kapitolu určitě dočkáte, jen nevím kdy. Kapitola je zatím nejdelší a protože mě blog.cz nemá rád, musela jsem ji rozdělit na dvě části.


Oblíbené povídky 5

18. září 2013 v 20:40
Je to už skutečně dlouho, co jsem Vám dala na blog tipy na povídky a za tu dobu se mi těch nových a oblíbených ve složkách nastřádala pěkná řada. Jako vždy se bude jednat hlavně o Kurtbastian povídky, ale objeví se i třeba Puckurt, Kadam a pak asi většině neznámý ship Kurson, což je Kurt a Carson (Chrisův charakter, který ztvárnil ve svém filmu Struck By Lightning). Jako bonus k deseti anglickým povídkám (všechny jsou dokončené), pak mám českou Kurtofsky povídku od Dorey, která je v českém fandomu naprostým unikátem a určitě stojí za přečtení.

Jinak, co se týče "Nikdy jsme neměli šanci," tak na kapitole pracuji, už jsem v polovině, tak snad nebude muset čekat tak dlouho, ačkoli mi psaní teď moc nejde a nemám k tomu ani moc chuť.


Nikdy jsme neměli šanci - 5.kapitola

9. září 2013 v 19:26 Nikdy jsme neměli šanci

Po zastřelení židů, kteří pracovali ve vojenské kuchyni, se Sebastian rozhodne, že mu odteď bude vařit Blaine. Doma nikdy předtím jídlo nepřipravoval, a tak je jen otázkou času, než něco zkazí. Sebastianova reakce však není úplně taková, jak by Blaine očekával.
S kapitolou stále nejsem úplně spokojená, ale došla jsem k závěru, že číst ji neustále dokola a občas změnit nějaké to slovo, je dost zbytečné a už tam nejspíš stejně nic nevymyslím. Další část bude každopádně určitě zajímavější, protože tam se všechno zvrtne a naprosto změní. Přeji příjemné čtení.


Ty se budeš ženit

6. září 2013 v 16:24 Chybějící scény
Zdravím! Jsem zpátky i s bakalářským titulem a po týdnu oslav se konečně můžu vrátit k psaní. Tuhle kratičkou Kadam povídku jsem původně napsala jako scénář jednou večer po celodenním účení, ale nelíbilo se mi to, tak jsem se rozhodla, že to rozepíšu jako normální povídku. Děj přímo navazuje na It Must Have Been Love, ale pro pochopení povídky není nutné to mít přečtené.

Ještě než Vás pustím na samotnou povídku, tak už měsíc a půl mám napsanou další kapitolu Nikdy jsme neměli šanci, ale jelikož s ní vůbec nejsem spokojená, bude ještě chvíli trvat, než ji opravím a přepíšu tak, abych ji mohla na blog dát. Takže mějte prosím strpení. Jak pak budou další části, to vůbec netuším, protože spoilery k nové sérii Glee mi berou veškerou chuť do psaní a to jsem během učení na státnice popsala spoustu papírů novými nápady na povídky.

Ale dost mého stěžování, užijte si tuhle krátkou Kadam povídku a doufejme, že toho fajn Brita v Glee ještě někdy uvidíme.