Duben 2013


Za ostnatými dráty - 11.kapitola (1/2)

28. dubna 2013 v 14:54 Za ostnatými dráty

Po delší době přicházím s novou kapitolou. Je to zatím nejdelší část, tak doufám, že se Vám bude líbit. Příjemné čtení.


Nikdy jsme neměli šanci - 1.kapitola

22. dubna 2013 v 12:46 Nikdy jsme neměli šanci

Sebastian se v koncentračním táboře pomalu zabydluje a Blaine vzpomíná na časy, kdy ještě bydleli s rodinou u nich v domě.
Na další kapitolu se budete moct těšit v pondělí za 14 dní. Příjemné čtení.

Nikdy jsme neměli šanci - Prolog

8. dubna 2013 v 13:53 Nikdy jsme neměli šanci

Slíbila jsem, že se prolog na blogu objeví v pondělí, tak tady ho máte. Přeji příjemné čtení. Pokud jste někdo nečetli popis, najdete ho zde a doporučila bych si ho přečíst, než se pustíte do pologu.
Děkuju Doree, že se mi na povídku podívala a pomohla mi s ní :)


Nikdy jsme neměli šanci

5. dubna 2013 v 23:29 Nikdy jsme neměli šanci

POPIS: Druhá světová válka je v plném proudu. Polsko je okupováno nacisty a polští židé jsou hromadně transportováni do koncentračních táborů. Sebastian Smythe, syn jednoho z nejvlivnějších mužů Říše, je poslán do pracovního tábora ve Varšavě, aby se tam zocelil, než půjde na frontu. Sebastian židy nenávidí a vyžívá se v tom, jaký strach jeho jméno ve vězních vzbuzuje. Jeden z nich ho zaujme, Blaine Anderson, jehož rodina si díky svému bohatství může i v koncentračním táboře zaplatit zvláštní privilegia. Sebastian se to rozhodne změnit a udělat si z Blaina svého osobního sluhu. Nepočítá však s tím, že nevinný Blaine dokáže i v bezcitném člivěku jako je Sebastian probudit city, které všechno zkomplikují.
POSTAVY: Blaine, Sebastian
KATEGORIE: AU, Angst
PŘÍSTUPNOST: 18+

UPOZORNĚNÍ: Povídka se odehrává v koncentračním táboře a obsahuje holocaust a vše s tím spojené. Částečně by šlo povídku nejspíš zařadit i do kategorie non-con, protože Sebastian bude z pozice síly a autority nutit Blaina dělat věci, které budou proti jeho vůli. Některá slovní spojení jako například "Heil Hitler" budou v povídce německy, stejně jako vojenské hodnosti. Na konci každé kapitoly bude vždy slovníček, kde budou jednotlivé hodnosti přeloženy a bude u nich vysvětleno, která má větší význam. Nejsem v tomhle odborník, takže je značně pravděpodobné, že se vojáci s hodnostmi, které budou mít v povídce, v koncentračních táborech vůbec nevyskytovali, ale to mi snad odpustíte.

Ještě bych chtěla upozornit, že slovo "žid, židé" bude psáno v povídce s malým písmenem a to z prostého důvodu. Co vím, v Polsku nebyli narozdíl od Československa židé uznáni jako národnostní menšina, ale byli považováni pouze za náboženskou skupinu. A ani Němci je neuznávali za národnost. Náboženské skupiny se píší s malým písmenem - židé, křesťané, muslimové...

Povídka bude mít prolog a deset kapitol, přičemž tři jsou již napsané. Chtěla jsem povídku zveřejnit, až bude napsaná celá, ale psaní mi jde pomalu a mohlo by se taky stát, že bych ji zveřejnila až příští rok. V červnu a v srpnu, pokud se nic nezmění, mě čekají státnice, tím pádem na blog přibude jen něco málo, pokud vůbec něco. Doufám, že se mnou budete trpěliví a na jednotlivé kapitoly si počkáte. Můžu Vám slíbit, že minimálně prologu a prvních tří kapitol se dočkáte co nejdříve, prolog samotný se objeví na blogu v průběhu příštích dnů, s největší pravděpodobností v pondělí.

Jedná se o moji první Seblaine povídku, takže budu ráda za jakoukoli kritiku a ačkoli je Seblaine povídek v českém a slovenském fandomu jako šafránu, pevně doufám, že si povídka najde své příznive.

Banner je použit z fotky Jana Soudka, výborného českého fotografa.