Duben 2012

Za ostnatými dráty

26. dubna 2012 v 21:39 Za ostnatými dráty

POPIS: Když je Adolf Hitler roku 1933 zvolen říšským kancléřem, lidé se začínají bát. O dva roky později se první obavy naplní poté, co jsou vydány Norimberské zákony. Židovské obyvatelstvo z Německa i okolních států ve velkém emigruje, ale někteří zůstávají a pořád doufají, že všechno bude dobré. Mezi rodinami, které stále věří, patří Adlerovi, jejichž dceři Sáře je v době vydání Norimberských zákonů jedenáct let. Bohužel se ale naplňují ty nejčernější předpoklady a když je v září roku 1938 podepsána Mnichovská dohoda a Sudety připadají pod říši, všichni si uvědomují, co se bude dít dál. Ke vzniku protektorátu už zbývá jen krok, stejně jako k tomu, aby židovské obyvatelstvo z Československa začalo být houfně transportováno do koncentračních táborů.
Adlerovi v Liberci zůstanou, i když mají možnost emigrovat. Když svůj názor změní, už je pozdě. Jejich dopis ohlašující, kdy se mají dostavit k transportu, jim přichází na konci roku 1941. Sářini rodiče však vědí, že je nic dobrého nečeká a proto přemluví svoje přátele, české Němce, aby Sáru ukryli u sebe a postarali se o ni. V té době už je Sáře patnáct let a začíná si uvědomovat i jiné věci, které jsou pro dospívající dívku děsivé skoro tak, jako hrozící válka. Zatímco je ukrývána u Bergmanových, čím dál více se sbližuje se Sophií, se kterou byly od dětství nejlepší kamarádky, najednou však zjišťují, že jsou ještě něco mnohem víc.
Jak může dopadnout tajný vztah dvou mladých dívek, když kolem zuří válka? Může vůbec tak mladé děvče přežít ztrátu rodiny a fakt, že se možná bude muset až do konce života skrývat? Můžou žít Bergmanovi s pocitem, že kdyby Němci zjistili, že skrývají Židovku, tak skončí ve vězení za velezradu a možná by dokonce sami putovali do koncentračních táborů?
Válka dokáže zkazit charakter i toho nejlepšího člověka. Strach vás svazuje každou vtěřinu vašeho života. Nikdy si nemůžete být jistí, že vaše jméno není další na seznamu. Bolest, strach, beznaděj a smrt. To je vše, co válka způsobuje. Ale pořád tu zbývá i naděje. Naděje, že jednoho válka skončí a vy se opět setkáte s těmi, kteří pro vás měli být už navždy ztraceni.

POSTAVY: Sára Adlerová, Sophie Bergmanová, Heinrich Bergman, Lisa Bergmanová, Ruth Adlerová, Jákob Adler, Tabitha Pollaková, Adam Pollak, Abel Pollak, Josef Pollak a další.

UPOZORNĚNÍ: Povídka se odehrává za války, tudíž bude obsahovat smrt jednotlivých postav. Neobjeví se jen vraždy v koncentračních táborech, ale i pokus o sebevraždu. Celá povídka bude depresivní a plná zoufalství a beznaděje, nouze však nebude ani o romanci.

PŘÍSTUPNOST: NC-17 - z důvodu výše vypsaných, povídka nebude obsahovat explicitní sexuální scény, ale předem vás upozorňuji i na to, že sex se v povídce vyskytne, i když nebude doslovně popisován.

POZNÁMKA: Jak jste si jistě všimli, nejedná se o Glee fanfiction, nýbrž půjde o mnou vymyšlený příběh. Doufám však, že i když nemá povídka nic společeného s Glee, najedou se tací, kteří budou povídku číst. Prolog už mám napsaný, měl by se objevit brzy :)

Celý příběh je smyšlený, avšak událostí v něm zmíněné jsou skutečné stejně jako místa, ve kterých se bude odehrávat. Studuji sice historii, ale nemůžu vědět všechno, takže pokud se v povídce objeví historické nepřesnosti, omlouvám se za ně a budu jen ráda, když mě opravíte.

Až si to přiznáš

22. dubna 2012 v 20:36 | Domík |  Jednorázové povídky

POPIS: Povídka se odehrává kolem dílu 1x21. Jesse si nemůže pomoct, Kurt ho přitahuje jako magnet. Napíše mu anonymní vzkaz, aby se sešli ve zkušebně a Kurt přijde, ale jsou vyrušeni a všechno končí, ještě než to vůbec začalo.
KATEGORIE: PWP, AU, H/C
POSTAVY: Jesse, Kurt (je hodně OOC, upozorňuji předem)
PŘÍSTUPNOST: NC-17
UPOZORNĚNÍ: Povídka byla poprvé publikována více než před rokem, byla mým prvním pokusem o psaní PWP, ale když jsem stěhovala povídky na nový blog, povídku jsem si znovu přečetla a prostě ji takhle nemohla zveřejnit, tak jsem ji trochu přepsala a opravila. Především sexuální scéna je hodně jiná a povídka je od původní verze delší o necelých 1500 slov.


Štědrý večer

5. dubna 2012 v 16:22 | Domík |  Jednorázové povídky

POPIS: Po smrti manželky zůstal Burt na všechno sám. Musel se naučit postarat se o svého syna, zvládat věci, které mu u Elizabeth přišly jako samozřejmost a hlavně se s Kurtem musejí bez jeho matky naučit žít. První Vánoce bez ní jsou ale obzvlášť těžké
POSTAVY: Burt, Kurt
KATEGORIE: H/C, Fluff
PŘÍSTUPNOST: Pro všechny


Oblíbené povídky

4. dubna 2012 v 19:42 | Domík
Protože povídky nejen píšu, ale také je opravdu ráda čtu, nechala jsem se inspirovat Roedeerem a udělat vlastní seznam doporučených povídek. Doufám, že Vás nějaká zaujme natolik, abyste si ji přečetli, protože všechny níže zmíněné patří mezi mé oblíbené a pokud jsem je nečetla víckrát než jednou, rozhodně to mám v plánu. Kromě jedné jsou všechny povídky v angličtině, ale o to víc doufám, že si najde čas na tu jednu českou.

Autor: Dorea
Přístupnost: 15+
Až se setmí je druhá z řady zombie povídek, které Dorea napsala. Příběh začíná jednoho běžného dne v Limě. Vypadá to na další obyčejný den, který se ale brzy změní v noční můru. Městem se rychle začne šírit nákaza, která obrátí životy všech obyvatel během pár vteřin vzhůru nohama. Povídka se točí především kolem Hudmelových, ale vyskytují se v ní i další známé tváře. Předem upozorňuji na smrt postav a surové popisy scén, které ale podle mě nejsou tak strašné, aby se lidi se slabším žaludkem povídce museli vyhnout.

Autor: Zavocado
Přístupnost: M (18+)
Na McKinley nastoupí nový student Blaine Anderson. Od pohledu je to potížista a rváč, ale hned svůj první den si vyhlédne Kurta, který je ke své smůle dokonce přinucen s Blainem pracovat na společném projektu do školy. Ač je Blaine samotář a zásadně si nikoho nepouští k tělu, Kurt se mu začne dostávat pod kůži a objevovat, že Blaine neni jen obyčejný hulvát, ale za jeho neurvalým chováním se skrývá bolestná minulost. Go Your Own Way je mým absolutním favoritem. Povídka je výborně napsaná, jednotlivé postavy skvěle vykreslené a příběh dechberoucí :)

Autor: admiller
Přístupnost: M (18+)
Kurt je kapitánem roztleskávaček a jedním z nejpopulárnějších studentů na škole. Má také úžasného přítele Jasona, člena lacrosového týmu. Blaine je ve sboru, učení je pro něho hračkou a denně se potýká se šikanou od ostatních studentů. Přesto jsou s Kurtem nejlepší přátelé. Všechno má jen jeden háček. Blaine je do Kurta už několik let bláznivě zamilovaný, jenže Kurt to nevidí. Navíc, proč by měl Kurt chtít s Blainem chodit, když má všechno, co by si mohl přát? Situace se začne komplikovat ještě víc, když začne Jason na Blaina žárlit, protože mu je úplně jasné, že je do Kurta zamilovaný. A pak se na scéně objeví Sebastian, který má o nevinného a nezkušeného Blaina opravdový zájem. Dokáže tohle všechno přátelství Kurta s Blainem ustát? Dozví se Kurt, co k němu Blaine cítí?

Autor: an-alternate-world
Přístupnost: M (18+)
Aby mohl být Blaine s Kurtem co nejvíce, rozhodne se přestoupit na McKinley. Aby však nemusel denně dojíždět takovou dálku do školy, pronajmou mu rodiče v Limě byt. Jeden pokoj mu zůstane volný a Blaine se už nemůže dočkat, až budou mít v novém bytě s Kurtem nekonečné množství času jen pro sebe. To se ale brzy změní. Ke konci prázdnin Blaine nabídl Santaně, že kdykoli bude potřebovat pomoct, je tu pro ni. Ona jeho pomoc sice odmítne, ale stejně je Blaine tím, komu zavolá ve chvíli, kdy se přizná rodičům a ke své orientaci a ti ji vyhodí z domu. Blaine vezme Santanu k sobě do bytu a začne se o ni starat a pomáhat jí se se vším vyrovnat. Povídka obsahuje Klaine, ale primárně se točí kolem přátelství Blaina se Santanou a dočkáte se i přátelství Santany a Davida. Upozorňuji, že se v povídce objevuje pokus o sebevraždu a celý příběh je dost depresivní.

Autor: silverdragon87
Přístupnost: M (18+)
Kurt je už pět let ve vážném vztahu. Nic není ideální, Kurtův partner už vůbec ne, přesto spolu ti dva plánují společnou budoucnost, než jedna noc všechno změní, Kurt si sbalí věci a přestěhuje se k Blainovi, svému nejlepšímu příteli. Ten je do Kurta už několik let zamilovaný a vyčítá si to, jak zkazil šanci, kterou mezi sebou měli. Ještě že má Santanu, se kterou se sblížil na konci střední školy a nyní společně bydlí v New Yorku. Pomůže Kurtovi vyrovnat se s rozpadlým vztahem? Nebo nechá svoje vlastní city, aby všechno ještě více zamotaly?

Autor: thentheyhadsex
Přístupnost: 18+
Chris Colfer je paličák, a tak i když je nemocný, pokračuje dál v natáčení, dokud se na place málem nesesype. Darren se nabídne, že na něho dá pozor a donutí ho, aby si došel k doktorovi. Chris protestuje, ale nakonec povoluje, protože mu je jasné, že kdyby mu nedělal chůvu Darren, chytla by se toho Lea a to by byo ještě horší. Povídka se odehrává jen v pár dnech Chrisovy nemoci, je však naprosto perfektně napsaná a vztah mezi Chrisem a Darren je velmi dobře vykreslený. Každá věta byla úžasná, všechny prožívané pocity a emoce postav jsem autorce naprosto věřila. Po dlouhé době CrissColfer povídka, která se opravdu povedla.

We Missed Our Chance - Epilog

2. dubna 2012 v 20:39 | Domík |  We Missed Our Chance

Tak a je to tady. Po více než čtyřech měsících zveřejňuji poslední část, která by měla celou povídku zakončit. Děkuju všem, kteří povídku četli a komentovali, a doufám, že Vás konec nezklame. Epilog je jen krátké zakončení, které snad vysvětlí vše, co nebylo vysvětleno a nastíní Vám něco z Chrisova a Darrenova dalšího života. Přeji příjemné počtení :)