Someone Like You

23. ledna 2012 v 19:50 | Domík |  Jednorázové povídky

POPIS: Santana nikdy nepřestala milovat Brittany a nikdy se přes jejich rozchod nepřenesla. Naštěstí má ale Blaina, svého nejlepšého přítele, který ji vždy podrží, i když jí je nejhůř
POSTAVY: Blaine, Santana, OC
KATEGORIE: AU, H/C, Angst
PŘÍSTUPNOST: PG-13I heard that you're settled down
That you found a girl and you're married now
Santana procházela uličkou a na tváři jí pohrával úsměv. Vypadala šťastně, ale jedna osoba přesto věděla, že pod šťastným úsměvem se skrývá obrovská bolest. Bolest, která mladou ženu pronásledovala už několik let a zabraňovala jí v nalezení štěstí.
Kdyby nebyla hloupá, kdyby tenkrát neměla takový strach, tak mohlo být všechno jinak. Mohla to teď být ona, která by procházela uličkou, aby řekla své ano ženě, kterou z celého srdce milovala. Ale osud jejich lásce nebyl nakloněn, a tak se Santana statečně usmívala a kráčela za zvuků hudby k oltáři, kde už čekal Blaine a zamilovaně se usmíval.
Občas jí připadalo, jako kdyby uběhlo několik desítek let od doby, kdy skončila střední škola a Santana odešla na vysokou, občas jí to ale přišlo jako včera. Existovaly noci, kdy si připadala strašně osamělá a všechny vzpomínky se pak vracely závratnou rychlostí, aby otevřely špatně zahojené rány a Santanino srdce mohlo znovu a znovu krvácet bolestí nad ztracenou láskou.
I heard that your dreams came true
Guess she gave you things I didn't give to you
Blainovy oči na okamžik zabloudily k těm jejím a ve tváři se mu okamžitě zračilo poznání. Znal Santanu lépe než kdokoli jiný a trhalo mu srdce, co si jeho nejlepší kamarádka prožívá. Všichni kolem nich se usazovali, začali zakládat rodiny a žena, pro které zahořelo srdce nejednoho z jejich přátel, zůstávala stále sama. Když se po dvou a půl letech rozpadl Blainův vztah s Kurtem, přátelství mezi Blainem a Santanou se ještě prohloubilo. Všichni tři studovali v New Yorku, takže se Blaine odstěhoval k Santaně, kde bydlel další tři roky, než poznal Nicka, zamiloval se a po několika měsících si našli společné bydlení.
I tak ale se Santanou zůstali nejlepší přátelé a když ho Nick po dvou letech požádal o ruku a Blaine řekl ano, vůbec nemusel přemýšlet o tom, kdo mu půjde za svědka. Santana tu pro něho byla, když mu bylo nejhůř a i když mu ne vždy říkala věci, kterému se mu líbily, vždycky měla pravdu.
"Jsi v pořádku?" zašeptal Santaně do ucha a ta jen nepatrně přikývla.
Nebyla v pořádku. Všechno na ní znovu dolehlo. Každá z těch vzpomínek, které jí pronásledovaly dnem a nocí a odmítaly ji nechat zapomenout. V myšlenkách totiž nebyla na svatbě Blaina a i on sám si to uvědomoval.
Old friend, why are you so shy?
Ain't like you to hold back or hide from the light


Před rokem Santaně zazvonil telefon. Neznámá čísla většinou nebrala, ale tentokrát se na display ani nepodívala a automaticky hovor přijala. Když uslyšela její hlas, na krátký okamžik se jí zastavilo srdce. V krku měla vyschlo a připadala si, že brzy omdlí. Nemohla tomu uvěřit, tak strašně dlouho ten hlas neslyšela. Nemluvily spolu několik let.
Jako kdyby se to stalo před pár minutami, si černovláska pořád vybavovala ten okamžik, kdy všechno skončilo. Kdy se její sny rozpadly a sdrce bylo roztříštěno na tisíce kousků.
Znovu se hádaly. Obě plakaly a křičely. Brittany už toho měla plné zuby. Santana jí pořád dokola opakovala, že ji miluje a přesto o jejich vztahu nemohli vědět ani jejich nejbližší přátelé. Pořád dokola jí opakovala, že to všem bude jedno, že je nikdo nebude soudit, ale Santana jí nevěřila. A pak následovaly dvě věty, které všechno zničily.
"Pokud mě miluješ, tak jim to řekneš. Přijdeš před naše přátele a řekneš jim, že jsme spolu a milujeme se."
Jenže Santana byla srab. Tolik se bála opovržlivých pohledů a toho, že by ji lidé odsoudili, že nechala strach, aby ji ovládl a všechno zničil.
"V tom případě tě asi nemiluju tolik, jak bys chtěla." Ta slova ji z úst vylétla rychleji, než o nich pořádně stihla přemýšlet. V místnosti se rozhostilo ticho. Santana si vyděšeně zakryla ústa dlaní, ale než stihla říct cokoli dalšího, dívka naproti ní se slzami v očích otočila a utekla z místnosti. Černovláska se okamžitě vydala za ní. Plakala a prosila jí za odpuštění. Nemyslela to tak, nikdy ta slova takhle nemyslela. Jak by je tak vůbec mohla myslet? Ta nádherná blondýnka stojící před ní, byla její srdce. Srdce, které právě zlomila a Santana si v tu chvíli uvědomila, že tohle je konec. Konec jejich lásky, i když pro Santanu to nikdy neskončilo. Nikdy ji nepřestala milovat.
Mluvily spolu tenkrát jen pár minut a přesto to Santaně připadalo jako věčnost. Těch pár slov, které jí její bývalá láska řekla, jí znovu zlomilo srdce na tisíc kousků.
I hate to turn up out of the blue uninvited
But I couldn't stay away, I couldn't fight it
Měla se vdávat. V telefonu Santaně oznámila, že ji její přítelkyně požádala o ruku a za tři měsíce se budou brát. Znamenalo to konec i posledním nadějím, které si ve skrytu duše uchovávala. Byl konec snům, že se jednoho dne objeví před jejími dveřmi s kyticí růží a bude jí prosit za odpuštění. Za všechno si ale mohla sama. Tak dlouho ji od sebe odháněla, až odešla. A Santana zůstala sama se zlomeným srdcem, jehož střípky se už nikdy nepodařilo nikomu slepit.
Zpočátku pořád nemohla uvěřit tomu, že jí Brittany volala, aby jí pozvala na svatbu. Několik dní si byla naprosto jistá, že na žádnou svatbu nepojede, protože by to nevydržela, ale čím déle o tom přemýšlela, tím více si uvědomovala, že ji chce vidět. Že klidně přetrpí celou svatbu, jen když ji znovu uvidí. A tak jela. Blaina donutila prolézt s ní polovinu obchodů v New Yorku, než sehnali perfektní šaty, ve kterých Santana vypadala jako bohyně. Blaine si byl jistý, že ví, proč jí tak moc záleželo na tom, aby vypadala dokonale, ale nic neřekl. Santana věděla, že skončí znovu se zlomeným srdcem, i tak pořád ale ve skrytu srdce doufala, že když se na svatbě objeví, Brittany na svoji přítelkyni okamžitě zapomene a vrhne se Santaně kolem krku.
I had hoped you'd see my face
And that you'd be reminded that for me it isn't over
Do Clevelandu přiletěla večer před svatbou a na letišti jí vyzvedla Mercedes, u které měla přespat. Její kamarádka ze střední celou cestu nezavřela pusu, ale Santana nevnímala jediné slovo z toho, co říkala. Za hodinu a půl se měly sejít v jednom z místních barů s Brittany, aby oslavily poslední noc blondýnčiny svobody. Žaludek měla Santana sevřený strachem. Co si po těch letech řeknou? Co když se na ni Brittany podívá a Santana v jejích očích uvidí, že už pro ni skutečně nic neznamená? Co když si to rozmyslí a nebude Santanu na svatbě chtít?
Mercedes vypadala, že si Santaniny nervozity vůbec nevšimla, ale když Santaně připravovala kávu, na okamžik se k ní otočila a se slabým úsměvem Santaně oznámila, že je tohle pro Brittany velký krok. Bude se vdávat za ženu, kterou miluje a pokud to Santana nějak pokazí, tak jí to Brittany nikdy neodpustí. Na chvíli si černovláska připadala, jako kdyby jí Mercedes viděla do hlavy a přečetla si všechny myšlenky, které Santaně dávaly naději.
"Už na tebe dávno zapomněla. Šla dál a je šťastná, tak jí to prosím nekaž," vrtěla černoška hlavou, když před Santanu pokládala kávu.
Ta slova bolela, ale když o pár desítek minut později stála před ženou, kterou milovala, nemohla nic udělat. Vypadala tak šťastně, že i když to Santaně znovu a znovu lámalo srdce, tak jí jen mohla popřát hodně štěstí.
Never mind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you, too
Za celý večer se naskytlo jen pár minut, když byly ty dvě spolu o samotě. Bylo to zvláštní. Napětí ve vzduchu bylo tařka hmatatelné a Santana zjistila, že si nemají ani co říct. Brittany jí vyprávěla, jak se seznámila se svojí budoucí manželkou, jak probíhala žádost o ruku a z každého slova a gesta se dalo snadno vyčíst, že je do své přítelkně skutečně zamilovaná. Santana se celou dobu usmívala a snažila se nedat na sobě znát, jak ji každé slovo bolí. Ale blondýnka nic nepoznala. Před lety by jí stačil jediný pohled, aby viděla, že Santany usměv není upřímný, jenže po tolika letech se všechno změnilo.
Kdyby na rozlučce nebyl Kurt, který narozdíl od ostatních poznal, že je Santana ve skutečnosti nešťastná, asi by odtamtud utekla a nasedla na první letadlo, které by ji odvezlo zpátky do New Yorku. Kurt Santanu ale naštěstí zabavil. Povídali si o Blainovi a o tom, že je Kurt rád, že k sobě nakonec dokázali najít cestu a stali se z nich přátelé. Už to nikdy sice nebylo takové jako předtím, než spolu začali chodit, ale po všem co spolu prožili, to už ani nešlo.
Don't forget me, I beg
I remember you said
Svatba se konala v nádherném sále, který byl celý vyzdobený balónky a květinami. Většinu lidí Santana neznala, takže se posadila do jedné ze zadních řad vedle Kurta, který jí dělal po celou dobu obřadu oporu.
Ještě než samotný obřad začal, se Santana pozdravila s Piercovými, kteří se usmívali na všechny strany. Brittanina matka měla úplně stejný úsměv jako její dcera a když sevřela Santanu v srdečném objetí, černovlásku znovu píchlo u srdce. Když by tenkrát všechno nepokazila, mohla být tohle její svatba.
Paní Pierce se Santany vyptávala, jak se má, kde pracuje a neustále Santanu objímala se slovy, že se jí po ní strašně stýskalo, protože kdysi byla u nich doma pečená vařená, a tak brala starší žena Santanu skoro jako vlastní. Nechtělo se jí věřit, že je Santana svobodná a na krátký okamžik pohled paní Pierce spočinul na dveřích, ze kterých už za pár minut měla vyjít její dcera a u oltáře povědět své ano.
"Myslela jsem si, že až se jednou bude Brittany vdávat, budeš to ty, kdo na ni bude čekat u oltáře," usmála se žena na Santanu a protože ji vzápětí někdo volal, naposledy černovlásku objala a odešla pryč.
Santana se snažila být statečná, skutečně snažila, ale v ten moment se v ní něco zlomilo. Se slzami v očích se rozeběhla na záchod, kde se zavřela do kabinky a hlasitě se rozplakala.
Neměla na to sílu, nemohla se prostě jen koukat na to, až se Brittany vdá, což bude navždycky znamenat konec.
O pár minut později ji na záchodech našel Kurt, sevřel Santanu v náručí a konejšíl ji tak dlouho, dokud se neuklidnila. Prošvihli obřad, protože bylo Kurtovi jasné, že by to Santana psychicky neunesla a i z chodby, kde se společně posadili na jednu z laviček, zřetelně slyšeli, jak Brittany odříkává svůj svatební slib a stává se z ní vdaná žena.
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead"


Dveře od obřadní síně se otevřely a dovnitř vešel Nick, kterého doprovázela jeho matka. Hrající hudba Santanu vytrhla ze vzpomínek a když uviděla výraz v Blainově tváři, musela se usmát. Z každičkého kousku obličeje mu vyzařovalo, jak moc muže kráčejícího před sebou miluje. Nick k nim pomalu došel, pohled ani vteřinu neodtrhl od Blaina, který mu nabídl rámě a společně překonali poslední tři kroky dělící je od oddávajícího.
Nickův bratr Tony, který mu šel za svědka, se na Santanu usmíval a černovláska se na okamžik zamračila. Pořád ještě to nevzdal a doufal, že svým šarmem Santanu okouzlí natolik, že zapomene na Brittany a všechny ostatní ženy a vrhne se mu do náruče. Když spolu procházeli uličkou, pořád po ní kradmo pokukoval a neuvěřitelně tím Santaně lezl na nervy.
Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead, yeah
Oddávající zahájil svou řeč a Blaine se na na kratičkou chvíli otočil a na Santanu se usmál. Jeho nejlepší kamarádka mu úsměv oplatila a z tváře jí nezmizel, ani když se Blaine otočil zpátky. Kdo by si byl ještě před osmi lety myslel, že se z nich stanou tak dobří přátelé.
Když Blaine přestoupil na McKinley, byl to právě on, kdo pomohl Santaně se smířit s tím, že je zamilovaná do dívky. Nebýt jeho pomoci, nikdy by se s Brittany nedaly dohromady a i když jejich vztah skončil ještě pár týdnů před tím, než Santana odmaturovala, pořád s Brittany prožila nejhezčích osm měsíců života.
Před očima se jí míhaly společné vzpomínky. Jak se s Blainem opili a v jednom karaoke baru zpívali My Heart Will Go On jako duet poté, co se Blaine rozešel s Kurtem. Když se málem poprali při vybírání barvy do obýváku, protože Blaine chtěl světle fialovou a Santana chtěla červenou a Blainovi trvdila, že ani gay nemůže myslet vážně, že by chtěl mít vymalované stěny takovou hroznou barvou. Usmívala se při vzpomínce na první rande s Nickem, kdy se jí Blaine předvedl snad ve všem oblečení, které měl ve skříni a pořád se nemohl rozhodnout, co si vezme na sebe.
Milovala Blaina nade vše. Byli pro sebe jako vlastní sourozenci. Občas si říkala, jak by všechno bylo jednodušší, když by byli pár. Sice by se brzy asi vzájemně sežrali a pozabíjeli, ale nikdo jí nebyl tak blizký jako on. Samozřejmě kromě Brittany. Jenže Brittany už byla minulost a Santana nechtěla nic víc, než konečně zapomenout.
You'd know how the time flies
Only yesterday was the time of our lives
Když začal Blaine odříkávat svůj svatební slib, musela začít mrkat, aby se nerozbrečela. Už ho slyšela, pomohla Blainovi s vymýšlením, ale když teď stál před oltářem, pohledem se vpíjel do očí svého budoucího manžela a vyprávěl o jejich prvním společném rande a o momentu, kdy si uvědomil, že s ním chce strávit zbytek svého života, působilo to na Santanu víc, než by čekala.
Před očima se Santaně zjevila dávno zapomenutá vzpomínka. Tenkrát jí bylo dvanáct let a hrály si s Brittany na zahradě s bárbínama. Obě jejich panenky na sobě měly plesové šaty a Brittany z kapsy vytáhla duhový umělohmotný prstýnek a s úsměvem ho podala Santaně.
"Santano Lopez, vezmeš si mě?" zeptala se a Santana jí s obrovským úsměvem na rtech odpověděla ano.
Už tenkrát pro ni byla Brittany nejdůležitější osobou na světě. A přesto tu teď Santana stála sama, zatímco Brittany byla šťastně vdaná stovky kilometrů daleko.
We were born and raised in a summer haze
Bound by the surprise of our glory days
"Pravomocemi svěřenými mi státem New York vás prohlušuji za manžele. Nyní můžete políbit ženicha," usmál se oddávající a Blaine si přitáhl svého manžela k prvnímu manželskému polibku.
Když to Santana viděla, už se neudržela a do očí jí vrhkly slzy. Byli spolu tak krásní a tak moc jim to spolu slušelo. Jakmile se od sebe Nick s Blainem odtáhli, okamžitě se jim vrhla kolem krku. Blaine se rozesmál a sevřel svou kamarádku v náručí.
"Tak z tebe je ženatý muž," pošeptala Blainovi do ucha. "Kdo by to byl řekl, že půjdu svému hobitovi za svědka," odtáhla se od Blaina se širokým úsměvem na rtech a zahanbeně si začala otírat slzy. Nick se při zmínce o hobitovi rozesmál, protože moc dobře věděl, jak Blaine nesnáší, když si z něho kdokoli utahuje kvůli výšce. Možná proto mu Santana během těch let stihla vymyslet několik desítek přezdívek, které pří různých příležitostech ráda používala, zvlášť když byl kolem objekt Blainova zájmu.
"Za to ti nehodim kytku," zamračil se Blaine, ale s úsměvem Santanu šťouchl do žeber.
Černovlasá žena ještě políbila Nicka na tvář, kterou mu umazala od rtěnky, než pustila i ostatní, aby mohli Blainovi s Nickem pogratulovat. Na svatbu dorazil Kurt se svým přítelem, tři Blainovi bývalí spolužáci z Daltonu a svatbu si nenechala ujít ani Rachel, která stejně jako oni šla na vysokou do New Yorku a teď už zářila na prknech, která znamenají svět.


I hate to turn up out of the blue uninvited
But I couldn't stay away, I couldn't fight it
"Ano, beru," řekla Brittany a Santaně ta slova v hlavě zněla ještě několik dlouhých týdnů, které strávila u Blaina a Nicka doma. Oba trpělivě stále dokola poslouchali vyprávění o tom, jak byla Brittanina přítelkyně ošklivá a nesympatická a jak Santana všechno zkazila. Snažili se, aby na to nemyslela, ale kdykoli se už zdálo, že Santana pustila celou svatbu z hlavy a přestala si vyčítat, jak všechno před lety zkazila, černovláska uviděla ve městě ženu, která byla bývalé roztleskávačce podobná, v televizi dával film, na který společně koukaly nebo Nick koupil šmoulí zmrzlinu a Santana proplakala celý večer, protože šmoulí zmrzlinu Brittany zbožňovala.
Ať dělala, co dělala, nemohla na Brittany zapomenout. Vyčítala si, že po obřadu utekla, i když věděla, že to bylo to nejlepší, co mohla udělat, aby svatbu Brittany nezkazila. Mercedes jí druhý den řekla, že jí Brittany hledala a byla smutná, že se Santaně udělalo špatně a musela odejít. V pohledu černošky však Santana vyčetla, že Mercedes samotná byla jen ráda, že Santana ze svatby odešla, protože si evidentně myslela, že by její přítomnost nevedla k ničemu dobrému.
I had hoped you'd see my face
And that you'd be reminded that for me it isn't over, yet
Po několika týdnech si Santana uvědomila, že se svými problémy pořád nemůže otravovat Blaina, a tak před ním začala předstírat, že už je v pořádku. Blaine jí samozřejmě neuvěřil, ale myslel si, že to Santana zvládne a čas o samotě jí pomůže, to se však bohužel nestalo.
Aby mohla vůbec usnout jinak, než že se proplakala do spánku, začala bolest utápět v alkoholu. Když alkohol nezabíral tak, jak chtěla, začala vymetat pochybné bary a diskotéky, ze kterých si vodila noc co noc domů jinou ženu doufajíc, že její dotyky potlačí bolest, která Santanu tlačila na prsou jako obrovský balvan.
Nezabíralo však nic. Pořád před sebou viděla její úsměv, i po letech cítila její vůni a slyšela, jak Brittany v rozkoši křičí Santany jméno.
Lítost, kterou pociťovala nad sebou samotnou, alkohol měnil v zuřivost. Za všechno mohla Brittany. Zlomila Santaně srdce a sama přitom byla šťastná a na ženu, kterou kdysi milovala, úplně zapomněla.
Neuvědomovala si, že by brala do ruky telefon, ale najednou vytáčela její telefonní číslo. To, o kterém Blainovi tvrdila, že ho smazala. To, které chtěla vytočit každou noc, ale vždycky se tomu nakonec ubránila.
Po třetím zazvonění se v telefonu ozval její zmatený a ospalý hlas a Santana se znovu rozplakala. Nesnášela se za to, že se z ní stala taková troska. Nesnášela za to Brittany.
"Nenávidím tě. Nenávidím tě za to, že jsem tě nikdy nepřestala milovat," zašeptala do telefonu.
"Santano?" ptala se zmatená Brittany a v hlase se jí dál odrážela únava. Byly tři hodiny ráno.
"Proč jsi mi to udělala?" mluvila tak potichu, že si nebyla jistá, jestli jí Brittany vůbec slyší.
"San," zašeptala Brittany, která zněla, že nemá daleko k slzám. Pokud ale chtěla něco dodat, přerušil ji druhý hlas, který se ptal, co se děje a kdo jim volá ve tři ráno.
"Nikdo," odpověděla Brittany a Santana v tu chvíli měla pocit, jako kdyby jí někdo bodl nůž do krku.
To bylo naposledy, kdy s Brittany mluvila. Kdy s ní mluvila a kdy o ní cokoli slyšela. Několik minut nevěřícně zírala na telefon, i když žena na druhé straně už dávno zavěsila. Kdysi jí Brittany milovala. A teď pro ni byla nikdo..
Never mind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you, too
Byla to jedna z nejhorších nocí v jejím životě. Aby v sobě potlačila bolest, propila se v podstatě do bezvědomí. Doufala, že až se druhý den ráno vzbudí, tak si nebude nic pamatovat, ale život s ní neměl slitování.
Neslyšela budík ani zvonění telefonu a probudilo ji teprve až to, když s ní někdo začal třást. Připadala si, jako kdyby jí někdo mlátil hlavou o zeď. Celý svět se s ní točil a když se pokusila v posteli posadit, zvedl se jí žaludek a pozvracela se.
"Tomuhle říkáš, že jsi v pořádku?" zakřičel Blaine a zařinčel práznými lahvemi od alkoholu. Každý zvuk zněl, jako kdyby vedle Santany vybuchl granát. Rukama si zacpala uši a bylo jí úplně jedno, že leží ve vlastních zvratkách. Na ničem už jí nezáleželo. V hlavě se jí vybavila vzpomínka z předchozí noci a jediné co v tu chvíli chtěla, bylo znovu usnout a už se nikdy nevzbudit.
Slyšela, jak Blaine nadává, ale nevnímala ho. Až když jí neurvale chytil a vytáhl z postele, začala se vztekat, ať jí nechá na pokoji a stará se o sebe. Hlava se jí motala a jen čekala, kdy se znovu pozvrací.
"Co se proboha stalo?" ptal se Blaine starostlivě, předchozí naštvaný tón z jeho hlasu zmizel, když Santanu v náručí odnesl do koupelny, kde ihned začal napouštět vanu teplou vodou, aby černovlásku vykoupal. Když jí začal sundavat pyžamo, nebránila se. Blaine se lekl, jak moc Santana za tu krátkou dobu zhubla, ale věděl, že v tu chvíli by bylo zbytečné cokoli jí říkat, takže svou kamarádku vykoupal, umyl jí vlasy, které smrděly zvratky a poté jí pomohl vylézt a osušit se. Za celou dobu Santana nepromluvila ani slovo, ale Blaine věděl, že až jí bude líp, tak mu to řekne.
Don't forget me, I beg
I remember you said
Zatímco Santanu posadil v čistém pyžamu na gauč, donesl jí sklenici s vodou a aspirin. Beze slova jí pozoroval, dokud si prášek nevzala a vodu nevypila a poté jí nechal samotnou a šel sundat z postele pozvracené povlečení.
Sledovat Santanu v tomhle stavu Blaina ničilo, ale věděl, že tohle musí zvládnout sama. On tu pro ni bude 24 hodin denně, ale na Brittany ji pomůže zapomenout jen čas.
"Byl jsem za tebou v práci a tam mi řekli, že jsi dneska vůbec nepřišla a nedala jsi o tom vědět. To už ti je jedno i to, že tě můžou vyhodit z práce?"
Santana neodpověděla. Co by mu na to měla říct? Už jí nezáleželo na ničem. Dokonce začala litovat, že si vzala ten zatracený aspirin, protože předtím alespoň bolest hlavy přebila bolest zlomeného srdce, která se teď znovu drala na povrch a Santana měla strach, že jí každou chvíli roztrhá na kusy.
Rukama se pevně objala kolem těla ve snaze udržet se pohromadě a když jí Blaine beze slova sevřel v náručí, vděčně se o něho opřela a zavřela oči. Když se jí zeptal, jestli nechce udělat něco k jídlu, jen zavrtěla hlavou, protože by v sobě žádné jídlo neudržela. Ani si nevzpomínala, kdy naposledy jedla. Kdy se z ní stala taková troska?
"Mluvila jsem s Brittany," prolomila ticho po čase, který se zdál jako hodiny. Blaine se na nic víc nezeptal a čekal, až začne Santana mluvit sama.
"Řekla, že jsem nikdo," zašeptala a se slzami v očích Blainovi vylíčila celý jejich krátký telefonát i to, že se na ni skutečně snažila zapomenout, že nechtěla Blaina s Nickem otravovat, ale že na ní prostě zapomenout nedokáže a každá myšlenka a vzpomínka strašně bolí. Věděla, že alkoholem nic nevyřeší, ale aspoň na krátký okamžik bolest zmizela. A i ty krátké momenty byly pro Santanu vysvobozením.
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead" Yeah
S Blainovou pomocí to ale Santana nakonec zvládla. Nezapomněla, to ne. Věděla, že na Brittany nikdy nezapomene a v hloubi duše ji bude milovat navždy, ale dokázala se vrátit k normálnímu životu. Brzy se vrátila zpátky do práce, protože tam aspoň musela myslet na spoustu jiných věcí a neměla čas vzpomínat. Uzávěrky v časopise prostě nepočkaly a jelikož měla Santana svoji práci ráda, ponořila se do ní, jak nejvíce to šlo, i když si uvědomovala, že to taky není správné.
Nick s Blainem za Santanou často chodili na návštěvu a snažili se jí vytáhnout i do společnosti, ale po jednom katastrofickém rande vzdali snahu dát Santanu s někým dohromady, protože o to stejně nestála.
Blaine to Santaně nikdy neřekl, ale po Santanině zhroucení si od Kurta sehnal číslo na Brittany a zavolal jí. Mluvili spolu dlouho a pověděl jí všechno. Že se přes jejich rozchod Santana nikdy pořádně nepřenesla a nepřestala Brittany i po těch letech milovat. Nechtěl v ní vyvolávat výčitky, ale potřeboval, aby Santanu pochopila a nechala ji jít dál. A Brittany to udělala. Už nikdy se Santaně neozvala.

Nothing compares
No worries or cares
I když se Santaně na svatbu moc nechtělo, protože věděla, že to akorát otevře staré rány, přistihla se, že se po dlouhé době skutečně dobře baví. Zatančila si s Blainem i Nickem, na tanec černovlásku vyzvali i otcové obou mladých mužů. Anderson senior vždycky tajně doufal, že Santana s Blainem nakonec skončí spolu, ale po několika letech se se synovou homosexualitou nakonec smířil. Zvlášť když se dozvěděl, že Santana k mužskému pohlaví netíhne, takže jsou jeho naděje na tak krásnou snachu skutečně marné.
"Už dlouho jsem tě neviděl takhle šťastnou," usmál se na Santanu Kurt a posadil se vedle ní na židli.
"Taky mi už hodně dlouho takhle dobře nebylo," odpověděla se slabým úsměve na rtech a s Kurtem si přiťukla. Od jisté doby už nepila, ale teď prostě musela udělat výjimku a dala si dvě sklenky sektu. Víc si netroufla a navíc věděla, že ji Blaine nenápadně hlídá. Byl úžasný. Ještě teď se občas za Santanou stavil v práci se slovy, že šel náhodou kolem a donesl jí něco k jídlu, aby se ujistil, že znovu nepřestala jíst.
Regrets and mistakes, they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?
S úsměvem na rtech sledovala, jak se všichni kolem ní baví a tančí. Dřív milovala být středem pozornosti, ale v posledních měsících a možná už i letech začala ráda ostatní jen pozorovat. Všímala si jejich gest, když mluvili, mohla odsuzovat příšerné oblečení, které měli na sobě a kolikrát se od srdce zasmála lidské hlouposti, která byla skutečně nekonečná.
Na mobilu Santana zkontrolovala čas, aby se ujistila, že neprošvihne půlnoc. Měla pro novomanžele připravené překvapení. Blaine miloval Santany hlas, a tak se rozhodla, že jim zazpívá. Nezpívala už strašně dlouho a nemohla najít vhodnou píseň, ale nakonec jednu vybrala. Byla si jistá, že bude perfektní. Blaine ji zbožňoval a pojila se jim na ni jedna z nejhezčích společných vzpomínek. Ale zpěv nebyl tím hlavním překvapením, které pro ně měla.
"Santana Lopez nebude sedět v koutě!" ozval se za zády Santany povědomý hlas a když se černovláska otočila, rozesmála se. Kdyby Wese jednou nepotkala u Blaina na párty, už by ho asi nepoznala. Viděli se jen párkrát, ale před několika lety na Valentýna, když ještě byli na střední škole a Santana si pořád odmítala připustit, že je lesba, si spolu skvěle popovídali a kdyby Wes tenkrát nebyl zadaný, určitě by to mezi nimi neskončilo jen povídáním. Rachel dokonce chtěla Santanu vyslat, aby Wese sbalila a vytáhla z něho, co budou Slavíci zpívat na regionálním kole.
"Ráda tě vidím," usmála se na Wese, který jí hned vytáhl na nohy a roztočil Santanu v kole. Od jednoho ze stolů je zamračeně pozorovala Wesleyho přítelkyně nebo možná manželka, jemu to ale bylo evidentně jedno. Santana se brzy smála tak, až jí tekly slzy a měla vůbec problém, aby se udržela na nohou, jak rychle s ní Wes prováděl různé otočky a taneční kreace. Po dvou písních byla naprosto vyřízená a s úlevou se posadila zpátky ke stolu.
Nevermind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you, too
Už byla skoro půlnoc a Santana se nenápadně vytratila za kapelou, aby se ujistila, že bude všechno perfektní. Týden před svatbou jim zavolala, aby s nimi domluvila, že by chtěla novomanželům zazpívat a když jim řekla, o jakou píseň se jedná, bylo jí řečeno, že není problém, aby jí kapela doprovodila.
"Pane Carter-Andersone, kam vám utekl manžel?" našla Santana u jednoho ze stolů sedět Nicka, který byl zabraný do konverzace s Tonym. Santana se mu snažila celý večer vyhýbat, protože s ním nechtěla tančit, ale teď potřebovala najít Blaina, takže musela přítomnost Nickova otravného bratra přežít.
"Netuším. Někam zmizel s Kurtem." Z tónu Nickova hlavu ihned poznala, že z toho není nadšený. Na nikoho Nick normálně nežárlil, ale s Kurtem Blaina pojil dvou a půl roční vztah a když šli jednou za čas společně do baru, aby zavzpomínali na staré dobré časy, Nick z toho moc radost neměl. Věřil Blainovi, že by ho nikdy nepodvedl a že ho miluje, ale ta nejistota tam pořád byla.
"Dobře, zkusím je najít," přikývla Santana a prošla kolem stolů, aby se dostala do předsálí. Tam bylo pusto prázdno, ale zvenku se ozývaly hlasy, takže Santana zamířila rovnou tam.
Don't forget me, I beg
I remember you said
Kurt s Blainem si povídali, oba měli na tváři široký úsměv a evidentně se bavili o tom, že když jim bylo devatenáct, mysleli si, že spolu zůstanou už navždycky, vezmou se a adoptujou hramadu dětí. Ale život není jednoduchý. Santana nechápala, že spolu zůstali přátelé. Trochu jim to záviděla, dala by cokoli, aby v životě Brittany zůstala alespoň jako kamarádka. Bylo by to těžké, ale určitě ne tak těžké, jako ji definitivně ztratit.
První měsíce v New Yorku byla bez Brittany naprosto ztracená. Pořád čekala, že se její nejlepší kamarádka vynoří z poza rohu, aby Santaně skočila kolem krku a vyprávěla jí o tom, jaký měla den. To se však nestalo.
Santanou znovu projela vlna lítosti a bolest u srdce začala být znovu patrná. Ne, tenhle večer si slíbila, že na ni nebude myslet, že si pokud možno užije Blainovu svatbu a nebude mu ji kazit tím, že bude sedět v koutě jako hromádka neštěstí, z čehož měl Blaině strach.
"Za chvíli bude půlnoc. Měli byste se vrátit zpátky dovnitř, jinak prošvihneš svůj svatební dar," objala Blaina zezadu kolem pasu a letmo ho políbila na záda.
V Blainově tváři se odráželo zmatení. Jeden svatební dar už jim přece dala. Na okamžik ho napadlo, jestli pro ně Santanu neposlal ven někdo jiný, ale podle slabého úsměvu v Santanině tváři poznal, že to bude další dárek od ní.
"V tom případě bychom měli jít dovnitř, abychom ho náhodou nepropásli," usmál se Blaine a když si všiml, že je Santaně zima, rychle se vydali zpátky, protože nechtěl, aby venku onemocněla.
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead"
Kurt se šel posadit zpátky ke svému příteli a k Rachel, kteří byli zabraní do konverzace o novém muzikálu, takže si Kurta zpočátku ani nevšimli a Blaine se posadil ke svému novomanželovi. Pořád nemohl uvěřit tomu, že se skutečně vzali a že plánují rodinu. Byly chvíle, kdy Blainovi přišlo, že je jen divákem svého vlastního života. Nemohl uvěřit tomu, že by skutečně mohl mít takové štěstí.
Pohled kudrnatého muže padl na Santanu, která seděla na židli kousek od podia a kontrolovala čas na telefonu. Když se Blaine zeptal Nicka, jestli ví, co Santana chystá, jeho manžel mu překvapeně odpověděl, že nemá nejmenší tušení. Na chvíli se v tváři Nicka objevila starost. Ne o svatbu a co by se mohlo stát, ale o Santanu. Její svéhlavost většinou nevedla k ničemu dobrému a on by byl nerad, aby si zase nějak ublížila. Sám nechápal proč, ale za ty roky ji začal mít skutečně rád. Na první pohled, a vlastně i na několik dalších, mohla být lidem hodně nesympatická, ale hrstka vyvolených dostala šanci ji skutečně poznat a Nick věděl, že Santana není bezcitná mrcha, že je to pouze maska, kterou se chránila před tím, aby jí mohl někdo ublížit.
Nevermind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you, too
Už byla skoro půlnoc, zbývaly už jen tři minuty a Santana neustále nervózně sledovala display telefonu. Na chvíli jí napadla strašná představa, že se její píseň Blainovi a Nickovi nebude líbit, ale pak tu představu zahnala, protože to byl nesmysl. Blaine její zpěv miloval a i Nick, který Santanu slyšel zpívat jen dvakrát, musel uznat, že má úžasnou barvu hlasu. A z dalšího překvapení budou oba nadšení, tím si prostě byla jistá.
S úsměvem na rtech zamávala Blainovi, který ji upřeně pozoroval a čekal, co se bude dít. Ráda ho napínala, věděla, jak je netrpělivý a i těhle pár minut čekání pro něho muselo být mučením.
Protože měla vyschlo v ústech, napila se pomerančového džusu a pomalu se vydala k podiu, kde se už připravovala kapela. Bylo zvláštní jít zpívat po tak dlouhé době před publikum, ale nervozitou nikdy netrpěla, takže si s úsměvem vzala do ruky mikrofon a než začala mluvit, odhrnula si z obličeje neposedný pramínek vlasů.
Don't forget me, I beg
I remember you said
Zhluboka se nadechla a pohledem spočinula a na Blainovi s Nickem. Na rtech se jí nevědomky roztáhl úsměv a i když neměla připravenou žádnou řeč, přesně věděla, co řekne ještě před tím, než začne zpívat.
V místnosti se rozhostilo ticho, protože nehrála žádná hudba a lidé si postupně Santany stojící u mikrofonu začali všímat a usazovat se na svá místa ke stolům. Šla Blainovi za svědka, takže všichni očekávali proslov a přípitek na novomanžele. Santana nic z toho neměla v plánu, ale když tam teď stála a začala odbíjet půlnoc, musela prostě říct pár slov, protože Nick s Blainem si to zasloužili.
"Děkuju vám všem, že jste přišli na svatbu těchto dvou úžasných mužů. Každý kdo je zná, vám potvrdí, že jsou pro sebe jako stvoření a abyste viděli, jak moc se milují, stačí, když se jim podíváte do očí. I odsud vidím lásku, která se v nich odráží a to mi dává stejně jako spoustě ostatních lidí naději, že láska skutečně existuje.
Nechtěla jsem Blaina ztrapňovat žádnou vtipnou historkou, jak je to na svatbách zvykem, i když je mi jasné, že na nějakou peprnou historku každý z vás netrpělivě čeká," unikl Santaně z úst smích a spolu s ní se zasmálo i pár dalších lidí.
"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead"
Blaine se na Santanu zamračil, ale na rtech mu pohrával úsměv. Byl zvědavý, kterou vtipnou vzpomínku Santana vytáhne. Ani v nejmenším nečekal to, o čem začala mluvit.
"Musím vás všechny bohužel zklamat, protože žádnou vtipnou historku, která by Blaina s Nickem ztrapnila, vám neřeknu, i když mi věřte, že pár by se jich skutečně našlo." Několik lidí se znovu zasmálo a zbytek Santanu se zaujetím poslouchal.
"Blick, jak jsem je přejmenovala jedné divoké noci, jejíž detaily se nikdy nikdo nedozví, protože bych se pak musela jít zahrabat alespoň 10 metrů pod zem, jsou jedni z nejúžasnějších lidí, které jsem měla možnost poznat. Už na střední mi Blaine pomohl víc, než kdokoli jiný a i teď po několika letech tu pro mě je vždycky, kdykoli ho potřebuju. Každý jiný už by mě dávno kopnul do zadku a poslal do háje, ne ale Blaine. A Nick je úplně stejný. Když jsem si procházela jedním hodně špatným obdobím, byli tu pro mě ve dne v noci a v podstatě se o mě starali jako o vlastní dítě. Díky tomu jsem poznala, že by nikdo nemohl mít lepší rodiče než je dva. Teď mě asi zabijí, když vám to prozradím, ale plánují založení rodiny. Mluvili už společně o adopci, přestože je oběma jasné, že to může trvat i několik let, než jim svěří nějaké dítě do péče. Ale proč by měli čekat tak dlouho? Takže Blaine a Nicku, vím, jak moc byste si chtěli pořídit dítě a pokud byste chtěli, nemohla bych být šťastnější, když bych vám mohla miminko odnosit," usmála se Santana. Nick při jejích slovech zalapal po dechu a nevěřícně se podíval na svého manžela, kterému se v očích třpytily slzy.
Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead
Bylo to zvláštní, ale vždycky když se podívala na Nicka s Blainem, pocítila v srdci osten žárlivosti. Nechápala, proč je svět tak strašně nefér. Někteří měli po svém boku milovanou osobu a někteří, mezi nimiž byla i Santana, byli odsouzeni k tomu, aby zůstali sami. Ale dnes v noci, když stála na podiu s mikrofonem v ruce a pozorovala je, jak sedí v pevném objetí, tak Santaně došlo, že nemůže být štasťnější, že si její nejlepší přítel našel tak úžasného partnera. Občas mu jeho lásku záviděla, ale neměnilo to nic na tom, že to Blainovi z celého srdce přála.
"Vím, že už jste kluci měli svůj první tanec jako manželé, ale protože vás mám ráda, jako svatební dar bych vám ještě chtěla zazpívat. Oba tu píseň moc dobře znáte a jsem si jistá, že se vám bude lí-." Co chtěla říci, už ale nedořekla, protože její pohled upoutala osoba stojící ve dveřích. Santana zalapala po dechu a byla si naprosto jistá, že její srdce na okamžik přestalo být. Pohledem se vpila do nádherných modrých očí ženy, která nejistě postávala ve dveřích, jako kdyby si myslela, že nemá v místnosti co dělat, že tam nepatří.
Santana se beze slova otočila ke kapele a potichu jim začala něco říkat. Muži zmateně kývali hlavou, ale nakonec se místností začaly ozývat první tóny písně Someone Like You od Adele. Písně, jejíž slova znala Santana zpaměti, protože strávila spoustu nocí tím, že tuhle nenáviděnou píseň poslouchala a vyplakávala si u ní srdce. Připadalo jí až děsivé, jak moc ta píseň sedí na její život. Na okamžik zavřela očí a poté začala zpívat.
I heard that you're settled down
That you found a girl and you're married now
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Justinka Justinka | Web | 31. ledna 2012 v 14:29 | Reagovat

I když to bylo moc smutné, tak to bylo krásné. A ten konec jsem nečekala! Moc dobré!

2 Domík Domík | Web | 2. února 2012 v 12:23 | Reagovat

Díky moc! :)

3 Misha Misha | E-mail | 27. února 2012 v 20:23 | Reagovat

Chtěla jsem se zeptat, co se stalo s těmi stránkami Glee-fansite.sblog.cz byly tam některé co jsou i tady díky :)

4 Domík Domík | Web | 28. února 2012 v 16:30 | Reagovat

[3]: Seznam zrušil všechny sblogy. Kapitolové povídky jsou všechny přesunuty sem http://glee-fanfiction.blog.cz/ a časem by snad měly přibýt i jednorázovky. Nové povídky už tam však nepřibývají, slouží to pouze jako archiv. Autoři už mají svoje blogy, ráda ti dám na jakýkoli odkaz :)

5 Karin Karin | 5. prosince 2016 v 18:16 | Reagovat

Paráda bulím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama