SLPS - 8.kapitola

24. ledna 2012 v 1:28 | Domík |  Santana Lopez, profesionální společnice


Kdykoli si Santana vzpomněla na rande s Megan, po tváři se jí rozlil široký úsměv. S nikým se jí nepovídalo lépe než a s ní a když jí Megan zastrčila pramínek vlasů za ucho a následně ji pohladila po tváři, Santaně málem vyskočilo srdce z hrudi. Připadala si jako poblázněná puberťačka, protože na Megan od té doby nemohla přestat myslet.
Rande bylo teprve před dvěmi dny a Santana už se nemohla doškat, až se znovu uvidí. Byly domluvené na další den, protože měla být sobota, že jí Megan pomůže se stěhováním. Pomalu odpočítávala hodiny a úsměv ze rtů jí mizel jen ve chvílích, když si uvědomila, že musela Megan lhát.
Představa, že pokud se dají dohromady, tak celý jejich vzath bude postavený na lži, ji děsil. Nechtěla Megan lhát, ale copak jí mohla říct, že se doteď živila jako společnice? To by Megan nevydýchala, nikdo by to nevydýchal a Santana se Megan nehodlala vzdát, když ji teď mohla mít.
Megan se Santany samozřejmě zeptala, co dělala za práci a Santana s těžkým srdcem odpověděla, že se živla jako modelka. Nalhávala si, že to vlastně ani nebyla lež, protože předtím se jako modelka živila, ale ani sama sobě to nežrala a nesnášela se za to. Měla šanci, že začne chodit s krásnou, vtipnou a sympatickou ženou, ale cenou za to vše bylo to, že od začátku bude muset lhát.
"Třeba by to zvládla. Každý máme nějakou minulost. Neříkám, že by jí to nevadilo, ale myslím, že by se s tím Megan srovnala," řekl Santaně Artie u večeře, když mu řekla, že se cítí strašně, protože nemůže říct Megan pravdu o tom, čím se doteď živila.
"Ty by jsi se mnou dokázal dál zůstat, když bych ti řekla, že jsem se živila sexem s jinými muži?"
"Asi ne. Máš pravdu, promiň," omluvil se Santaně a když se mu posadila na klín, sevřel ji v náručí.
"Proč jednou nemůže být něco jednoduché? Proč prostě nemůžu někoho poznat, zamilovat se a žít šťastně až do smrti?" zasmála se zoufale Santana.
Artie jí na to neodpověl, sám si tuhle otázku pokládal často. Ale věděl, že je nevděčný. S Brittany byl několik let a i když se všechno tak strašně pokazilo, těch několik let bylo dokonalých. Nikdy ani nedoufal, že by ho mohlo potkat takové štěstí
"Nad čím přemýšlíš?" zeptala se zvědavě Santana, když jí Artie neodpovídal. Tušila však, na co myslí.
"Nad ničím," pousmál se Arie.
"Nejmenuje se to nic takhle náhodou Brittany?" usmála se a když Artie přikývl, pohladila ho po vlasech. "Neví, o co přišla. Ale třeba se k tobě vrátí."
"Už jsou to dva měsíce, nemyslím si. Snad se má beze mě líp. Kdyby se mnou zůstala, každý den by jí to připomínalo, že přišla o naše dítě."
"Neumím si představit, jak by se mohla mít někde jinde a s někým jiným líp."
"Mohli bychom prosím mluvit o něčem jiném?" smutně se usmál Artie a Santana rychle přikývla.
"Promiň," omluvila a pak jí napadlo něco, co by Artiemu mohlo zvednou náladu "Ještě pořád paříš videohry?"
"Co Brittany odešla, tak jsem nic nehrál," zavrtěl hlavou a Santana vyskočila na nohy a založila si ruce.
"Tak v tom případě si myslím, že je na čase to změnit, nemyslíš? Turnaj v Halo?" mrkla na Artieho, ani ho nenechala odpovědět a z ledničky vytáhla dvě piva.
"No proč ne," usmál se nakonec Artie a společně se Santanou zamířili do obýváku.
Hráli dvě hodiny. Hádali se, jeden druhého se snažili zabít a Artie měl strašnou legraci z toho, jak se Santana rozčilovala, protože jí to vůbec nešlo. Vzpomínali na turnaj, který pořádal Artie ve třeťáku a kde si celý sbor užil spoustu srandy. Byl to jeden z víkendů, na který oba dva rádi vzpomínali. Prostě si užívali mládí se svými přáteli a nic je netrápilo.
Artieho a už vůbec Santanu by nikdy nenapadlo, že o pár let později se z nich stanou přátele. Že k sobě přesto všechno, možná i právě díky tomu najdou cestu a stanou se z nich přátelé.
"Stejně jsi podváděl," zamračila se Santana a Artie se jen pobaveně zasmál.
"Prostě přiznej, že jsem mnohem lepší."
"Nikdy!"
"Fajn. Na to že jsem ti ale naprosto nakopal zadek, to nic nemění," mrkl na Santanu Artie a nestihl uhnout polštáři, který mu vzápětí přistál na hlavě.
Od Santaniného hněvu ho ale zachránilo pípání telefonu. Santana se málem přerazila, když pro něho běžela do kuchyně, aby si mohla přečíst příchozí zprávu. Obličej se jí rozzářil tak, že si byl Artie naprosto jistý, že Santaně psala Megan. Psaly si zprávy v podstatě pořád od té doby, co se Santana vrátila z té kavárny. Nikdy by netušil, že uvidí Santanu Lopez chovat se jako poblázněnou puberťačku, ale musel uznat, že takováhla Santana se mu líbila.
"Tak co ti Megan psala hezkého?"
"Že už se na mě těší a přeje mi sladké sny," usmála se Santana.
"Nezapomeň se pochlubit, jak jsem ti nakopal zadek v Halo," zavolal ještě na Santanu Artie, než se rychle zavřel v koupelně a rozesmál se, když uslyšel salvu nadávek ve španělštině , které Santana spustila jeho směrem.

Každé ráno Santanu budil Artieho budík, a tak když se zvonění budíku ozvalo i v sobotu ráno, zavrčela Santana ještě z polospánku, ať kouká Artie ten zatracený budík vypnout, jinak mu ho rozmlátí o zeď. Nečekala, že ji Artie odpoví, ať si klidně poslouží, protože on pak nebude ten, kdo zůstane bez telefonu. Až po několika vteřinách jí došlo, že budík zvoní jí. Po slepu ho rychle nahmatala na nočním stolku a vypnula.
"Kruci," zamumlala potichu, obličej zabořila do polštáře a pevně sevřela víčka.
"Být tebou bych vstal, pokud nechceš zmeškat rande, teda chtěl jsem říct stěhování s Megan," ozval se Artieho pobavený hlas a Santana se na posteli okamžitě posadila.
Rozcuchané vlasy jí trčely všude kolem hlavy a na tváři měla otlačený náramek.
"Sakra, úplně bych na to zapomněla."
"Tak ještě že mě máš," usmál se Artie a Santana jen přikývla, načež vyskočila z postele a zamířila do koupelny. Až tam si uvědomila, že si zapomněla vzít věci na převlečení, takže se vydala zase zpátky do ložnice a rychle otevřela skříň s věcmi.
Pořád jí přišlo zvláštní, že v téhle skříni měla dřív uložené věci Brittany. Nekomentovala to, že tam Artie nic nedal a nechal ji prázdnou, protože to chápala. I když před Santanou tvrdil, že ví, že se Brittany už nevrátí, pořád tajně doufal v opak. A Santana by mu to přála z celého srdce.
"Které tričko? Tohle?" ukázala rozespalému Artiemu černobílé pruhované tílko. "Nebo tohle?" strčila mu tentokrát pod nos červené tričko.
"Vezmi si co chceš, stejně si vezmeš to druhé, než ti poradím."
"Hej, to není pravda."
"Tak si vezmi to černobílé," zamumlal Artie a zachumlal se pod peřinu.
"Dobře," přikývla Santana, ještě ze skříně vytáhla starší džíny, protože to přeci jen bylo pořád stěhování a zamířila do koupelny, aby ze sebe před příjezdem Megan udělala člověka.
S malováním neměla problém ani ve spánku a bez zrcátka, takže byla za okamžik nalíčená, a tak zamířila do kuchyně, aby si udělala čaj. Artie znovu usnul. Aby ho Santana nevzbudila, opatrně si z ložnice vzala věci a položila si kabelku se vším potřebným do kuchyně na stůl.

Nemusela čekat dlouho, než po okny kuchyně uviděla zastavit černého Forda. Rychle dopila čaj, popadla kabelku a mikinu a zamířila ke dveřím, kde se ale u zrcadla zarazila.
"Možná by vážně bylo lepší to červené tričko," zamumlala a o minutu později už byla převlečená a rychle se obouvala. Bylo jí úplně jasné, kolik poznámek si vyslechne od Artieho, až s Megan přijedou na oběd, ale momentálně jí to bylo jedno.
Artie Santaně nechtěl prozradit, co bude vařit, ale věděla, že si jako vždy pochutná. Aspoň takhle si Artie připadal užitečný, když se stěhováním moc pomoci nemohl, jelikož u sebe Santana v domě neměla výtah.
"Ahoj krásko," zářivě se usmála Megan, když Santana otevřela dveřa od auta.
"Tohle brzké vstávání mě zabije. Netuším, jak po víkendu plném stěhování nastoupím do práce," postěžovala si hned a Megan se rozesmála. "Mimochodem dobré ráno," zašklebila se naklonila se k Megan, aby ji políbila.
Megan byla zvědavá, kde Santana bydlela. Jednou tam byla s Artiem v ten den, kdy se se Santanou poznaly, ale nebyla uvnitř bytu a když teď viděla, jak to tam vypadá, musela uznat, že to byl pěkný byt. Nechápala, proč by se tam odtud Santana chtěla stěhovat a ta ji zalhala, že jí vypršela nájemní smlouva. Nic jiného jí nezbývalo. Nemohla Megan prostě oznámit, že se bojí v bytě zůstat poté, co jí málem znásilnil klient v její bývalé práci.
"Nábytek už máš přestěhovaný?" podivila se Megan, když si uvědomila, že kromě pár židlí a rozloženého konferenčního stolku už v bytě žádný jiný nábytek nebyl.
"Včera tu byli stěhováci. Ale jak vidíš, nevešlo se jim tam všechno a jelikož byli strašně drazí, nechtěla jsem, aby jezdili dvakrát."
"Aspoň budeme mít celý den co dělat a nebudem se nudit," mrkla na Santanu Megan a poté každá popadla jednu krabici a vydaly se k autu, aby tam začaly věci skládat.
Než nastal čas oběda, dvakrát byly vyložit věci v Santanině novém bytě a i přesto jím pořád zbývalo dost věcí na odvezení. Nikam ale nespěchaly a spíše si užívaly přítomnost té druhé.
Santana si nevzpomínala, kdy naposledy jí bylo tak dobře, když vynechala jejich společné rande v kavárně. S Megan spolu měly pořád o čem mluvit a když došla slova, nahradily je polibky.
"Víš, co je fajn? Že to budu k tobě mít do nového bytu blíž. Deset minut autem je jak nic," usmála se Megan, když vystupovaly z auta u Artieho před barákem.
"Tak v tom případě doufám, že se taky trochu častěji stavíš," usmála se Santana a zamávala Artiemu, který je pozoroval z okna.
"Pozoruje nás tam odtud jak ty staré babky, které věčně v oknech sledují, co se kde šustne," rozesmála se Megan a Santana se k ní přidala.
"Hlavně mu to neříkej, jinak místo oběda dostaneme kulový."
"To je fakt. O kuchařích jenom v dobrém. Nerada bych, aby mi do toho jídla naplival."
"Myslím, že mě právě na celý oběd přešla chuť."
Obě se znovu rozesmály a Artie jen jen nechápavě pozoroval, když obě celé rozesmáté vpadly do kuchyně.
"Co je tak strašně vtipného?" zeptal se, když se ženy posadily vedle sebe ke stolu.
"Ale nic. Jen nějak ani jedna nemáme hlad."
"Nevolala jsi mi takhle náhodou před půl hodinou, že hlady umíráte?"
"To jo," přikývla Santana a obě se znovu rozesmály.
"Já to vlastně ani nechci vědět, co je tak vtipné," zavrtěl Artie hlavou a začal nandavat jídlo.
"Chceš s něčím pomoc?"
"Ani ne, hezky seď a počkej si, až to nandám," usmál se Artie a každému nandal hranolky s kuřecím masem a zeleninou.
"Dobrou chuť," popřála všem Megan a znovu se rozesmála, když si Santana vyměnila svůj taliř s Artiem, který ji jen nechápavě pozoroval.
"To kdybys tam náhodou plivl."
"Proč bych to dělal?" vykulil oči a vypadal chudák tak zmatený, že mu ho Santany až bylo líto.
"Jen si dělám srandu. Vím, že bys to neudělal," usmála se Santana a rozhovor u stolu se stočil na probíhající stěhování a to, jak je Santana nervózní z nástupu do nové práce.
Megan jim vyprávěla, jak probíhal její první den, když nastoupila do firmy a nervózně se polila vařícím kafem a Artie přiznal, že on svůj první den málem přejel nohu řediteli firmy. Moc odvahy to Santaně nepřidalo.

O hodinu později se s Megan vrátily do starého bytu a pokračovaly ve stěhování. Za dvě hodiny měly všechno odvezené a Santana se naposledy rozhlédla po prázdném bytě, ve kterém bydlela několik let. Věděla, že stýskat se jí ale nebude. Moc hezkých vzpomínek tam neměla. Doufala, že tohle se s novým bytem změní. Novým bytem, novou prací a s Megan, při jejímž každém dotyku se jí rozbušilo srdce přesně tak, jako reagovalo před pár lety na Brittany.
Zbytek odpoledne pak společně vybalovaly věci z krabic a povídaly si a Santaně nemohlo být líp.
"Zítra budeš taky asi celý den vybalovat, že?" zeptala se Megan, když zastavila Forda před Artieho bytem, a jako odpověď jí stačil Santany zoufalý pohled. "Pokud budeš chtít, můžu se stavit a pomoci ti," mrkla na Santanu, která ihned nadšeně souhlasila. Další den strávený s Megan? Musela by být blázen, aby byla proti.
"V tom případě se těším už teď. Budeš zítra v bytě už i spát?"
"To nevím, nepřemýšlela jsem nad tím," přiznala Santana a zamračila se. Těšila se na stěhování, ale představa toho, že bude spát sama v novém bytě, jí moc klidu nepřinášela.
"Nepřemýšlela?"
"Je toho teď tolik, že jsem ráda, že jsem ráda," usmála se Santana. "Navíc jsem si u Artieho zvykla. Ne že bych tam chtěla zůstat, to bychom se asi brzy pozabíjeli," rozesmála se a přitáhla si Megan k polibku.
"Hmm, tohle bych si nechávala líbit pořád."
"Však ti v tom nic nebrání," zašeptala Santana Megan do úst a vůbec se jí nechtělo vylézt od Megan z auta. Ale už stály před Artieho bytem několik minut a Santana byla unavená.
"Tak zítra v devět?" usmála se a ještě jednou Megan políbila, než vylezla z auta a na rtech se jí roztáhl široký úsměv, když uviděla, že Megan přikývla a mávala jí z okýnka, dokud nezmizela mezi ostatními auty.

Druhý den strávily celý vybalováním. Santana se dozvěděla, že má Megan dva mladší sourozence a s bývalou přítelkyní byla dva roky, což byl Meganin nejdelší vztah. Blondýnka vypadala trochu zahanbeně, že jí v šestadvaceti nejdelší vztah vydržel dva roky, Santana ji však uklidnila. Její nejdelší vztah trval jen pár měsíců.
Megan to nechápala a divila se tomu a Santana jí znovu nemohla povědět pravdu. Nemohla jí říct, že si člověk těžko udrží vztah, když se živí sexem, prostě nemohla.
"Jaktože tu nikde nevidím žádné knížky? To nečteš?" podivila se Megan, když společně vybalily už několikátou krabici.
"Nikdy jsem u toho nevydržela sedět. Nevím, radši se podívám na film," přiznala Santana a rozesmála se nad Meganiným zhrozeným výrazem.
"Dobře, fajn. Začneme tě trochu vzdělávat. Nemůžu přeci začít chodit s kulturním barbarem," mrkla na Santanu a vrhla se na další vybalování.
Santana zůstala na Megan nevěřícně zírat a pomalu se jí rty roztáhly úsměv. Nechápala, jak mohla být Megan taková uvolněná a nebála se povědět, co si myslí. A v tu chvíli Santana skutečně věděla, že když jí Megan donese knížky, i když to budou tluste bichle, tak že i když Santana to čtení celé protrpí, tak si každou z těch knížek přečte. Protože Megan za to stojí.
"Nechceš udělat kafe?" usmála se Santana na Megan, když vytáhla z jedné krabic kávu a postavila ji na kuchyňskou linku.
"To si piš, že chci. A pořádnýho turka, prosím."
"Zabije tě to."
"Něco musí," pokrčila jen Megan s úsměvem rameny a začala vyndavat z jedné z krabic nádobí.
"Ale mohlo by to ještě pár let počkat."
"To je fakt. Teď by to byla docela škoda," usmála se Megan a Santana jí úsměv oplatila.
"Taky si myslím," přikývla Santana a zalila Megan kafe, protože se dovařila voda ve varné konvici. Sama sobě zalila čaj a společně se posadily v kuchyni ke stolu, který ten ráno společně smontovaly. Nejenom že byla Megan pěkná, ale taky byla zručná. Prostě dokonalá žena.
"Dneska už asi nestihneme všechno dovybalit," poznamenala Megan a pohled jí padl na krabice vyrovnané všude kolem postele, která zabírala velkou část místnosti.
"To asi ne. Myslím, že u Artieho budu ještě tak do konce týdne, než to tady dám všechno do pořádku. Ale pak už se konečně přestěhuju a Artie ode mě bude mít pokoj."
"Já myslím, že mu tam budeš chybět. Byl rád, že tam nebyl sám. Pořád se ještě přes rozchod s tou svojí bývalou nepřenesl."
"Já vím. Nechápu, jak od něho mohla Brittany odejít."
"Ty ji znáš?" překvapeně se zeptala Megan a Santana se na okamžik zarazila, ale pak se rozhodla, že v tomhle případě by Megan lhát skutečně neměla.
"Znám. Byla to moje nejlepší kamarádka už od zakládky. Jeden čas jsme spolu chodily, ale pak mi dala košem. Hádej kvůli komu," usmála se a napila se čaje.
Megan na ni chvíli beze slova dívala a poté zavrtěla hlavou. "Jak z mexické telenovely. Ale divím se, že spolu s Artiem takhle vycházíte."
"V poslední době mi hodně pomohl, takže jsme k sobě našli cestu. Jsem za to ráda."
"A ta Brittany?"
"Jak to myslíš?"
"Už jsi na ni zapomněla?"
"Už dávno. Zpětně se jí ani nedivím, že mi kvůli Artiemu dala košem, taky bych to udělala, když bych byla na jejím místě," usmála se.
"Tohle neříkej, jsi úžasná," chytila Megan Santanu za ruku a políbila jí. "Tak co, vrhneme se ještě na nějaké ty krabice? A nebo mám ještě lepší nápad," usmála se, naklonila se k Santaně a začala ji líbat.
"Tenhle nápad se mi zamlouvá víc," zamumlala Santana, když na okamžik přerušila polibek.
"Myslela jsem si to," zašeptala Megan Santaně do ucha a políbila černovlásku na ušní lalůček. Prsty Santaně zajela pod tričko a začala ji hladit po zádech. Odpovědí byl sten, který Santaně unikl z úst.
"Bože můj, jak může být cokoli co uděláš, tak strašně sexy?" zasmála se Megan a když se jí Santana posadila obkročmo na klín, přitáhla si jí k sobě co nejblíž.
Rukama Megan bloudila Santaně po zádech a po zadečku a mezi prsty se jí proplétaly Santaniny dlouhé černé vlasy. Pomalu jednu ruku položila Santaně na koleno a začala s ní přejíždět po stehně výš, až zajela Santaně mezi nohy. Ta ale vůbec nezaregovala tak, jak Megan očekávala.
Santaně se v tu chvíli vybavilo to, co se stalo s Muprhym. Jak jeho prsty putovaly po jejím stehně stále výš přesně tak, jako to udělala Megan. A pak se jí vybavily všechny ošklivé vzpomínky, na které tak moc chtěla zapomenout.
Když Santana vyskočila na nohy, Megan zmateně zamrkala. "Promiň, já, myslela jsem, že ti to nebude vadit," rychle se omluvila a když si všimla strachu, který se Santaně objevil ve tváři, zmátlo jí to ještě víc. "Jsi v pořádku? Vážně jsem-"
"Jo, promiň. Promiň. Já jenom... špatná vzpomínka."
"Chceš si o tom promluvit?" zeptala se Megan jemně a Santana zavrtěla hlavou.
"Chci na to zapomenout. Jednou ti to řeknu, dobře? Ale teď ne."
"Dobře," usmála se Megan a chytila Santanu za ruku. "Ať je to ale cokoli, můžeš mi to říct."
"Děkuju," usmála se Santana a Megan políbila.
"Půjdeme na to pomalu, ok? Artie mi řekl, že sis prošla něčím ošklivým a rozhodně bych na tebe netlačila, abys mi to řekla, ale až budeš chtít, tak tu jsem pro tebe."
"Myslím, že si tě nezasloužím," zašeptala Santana a stiskla Meganinu dlaň ve své.
"Ale zasloužíš. Odvezu tě domů, dneska už toho máme stejně obě plný kecky," usmála se Megan, stoupla si a objala Santanu kolem pasu. "Navíc se potřebuješ vyspat zítra do práce."
"Za to ty ale po tom kafi budeš ponocovat."
"Zlato, turka si dávám před spaním naprosto běžně," zazubila se Megan a Santana jen nechápavě zavrtěla hlavou, protože ona by na Meganině místě zůstala celou noc vzhůru.
Po celou cestu domů Santana přemýšlela nad svými vlastními slovy, protože skutečně věděla, že si Megan nezaslouží. Měla strach. Strach z toho, že se do Megan zamiluje a ona pak zjistí pravdu a už nikdy se Santanou nepromluví. Kdyby byly situace opačné, Santana by tak zareagovala, znala se a věděla, že by s Megan nedokázala být.
"Ať se stalo cokoli, spolu to překonáme," usmála se Megan na Santanu, když zastavila u Artieho bytu.
"Já vím," usmála se Santana, ale úsměv to byl smutný.
"Sladké sny," políbila ji Megan na nos a Santana se musela znovu usmát.
"Sladké sny," odpověděla a z auta vystoupila.
Ve výtahu se pak usmívala a na krátkou chvíli jí skutečně napadlo, že všechno bude v pořádku a její život se obrací k lepšímu.
"Už jsem tu," zakřičela ode dveří, když odemkla a vešla do bytu. Artieho našla, jak kouká v televizi na fotbal.
"To je dobře. Byl tu Parish," oznámil Artie Santaně a té ze šoku vypadly klíče z ruky.
"Cože?"
"Sháněl se po tobě. Řekl, že ti zkoušel několikrát volat, ale pokaždé mu to oznámilo, že číslo bylo zrušeno, tak se rozhodl stavit tady. Řekl jsem mu, že už tu nejsi a aby odešel a nechal tě začít nový život."
"A?" zeptala se Santana a posadila se na gauč vedle Artieho.
"Myslím, že mu to nakonec došlo, že s jeho přítomností se přes minulost jen tak nepřeneseš. Slíbil, že tě nechá na pokoji. V kuchyni máš od něho kytku a mám ti prý popřát hodně štěstí," slabě se usmál Artie a Santaně se ohromně ulevilo.
"Myslíš, že už se tu vážně neobjeví?"
"Řekl bych, že ne. Vypadal jako celkem správný chlap."
"To on je," přikývla Santana.
"Tak si s tím nedělej starosti. Jaké bylo stěhování s Megan?" usmál se Artie a Santana mu nemusela ani odpovědět. V jejím obličeji si sám přečetl, že se Santana Lopez zamilovala, i když si to možná sama ještě tak úplně neuvědomovala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 14. prosince 2016 v 13:49 | Reagovat

Doufám že dostane odvahu  Megan vše povědět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama