SLPS - 10.kapitola

24. ledna 2012 v 1:30 | Domík |  Santana Lopez, profesionální společnice


Nebylo to ani trochu jednoduché. Obě ženy se musely snažit, aby překonaly minulost, ale pomalu se jim to dařilo. Santana k sobě postupně začala pouštět Megan blíž a Megan se nakonec podařilo přestat myslet na to, s kolika muži kdy Santana byla. Občas si na to vzpomněla a v těch momentech to bylo vždycky těžší, ale poté se na Santanu podívala a v jejích očích si přečetla, že Megan je ta jedna jediná.
Oběma ženám bylo jasné, že jejich vztah nebude ani trochu jednoduchý. Bylo jenom otázkou času, než Santanu dostihne minulost a někde potká nějakého klienta, ale Megan Santaně stála za to o ni bojovat. Nehodlala se bloňdaté ženy vzdát, když ji konečně mohla mít. A ani Megan se nehodlala Santany vzdát lehce.
Byly spolu už skoro dva měsíce. Pokud to šlo, trávily spolu co nejvíce času, ale každá z nich měla i svůj vlastní život a hlavně práci, ve které trávily spoustu hodin, takže se občas stalo, že se kromě práce i několik dní pořádně neviděly. Ale o to více se na sebe mohly těšit.
I když o tom ani jedna nemluvila nahlas, obě měly v hlavě myšlenku toho, že by se mohly společně sestěhovat, ale na to bylo ještě moc brzy. Stále se teprve poznávaly a i když čím bližší si byly, tím si obě ženy byly jistější tím, že s tou druhou chtějí být, tak na společné bydlení měly ještě dost času. Takhle si užívaly společné večeře, noci strávené v náručí té druhé či prosté procházky po okolí.
Santana se pustila do čtení knížek, které jí doporučila Megan a postupně zjistila, že když je knížka zajímavá, čtení jí vlastně baví. Nevydržela u toho sedět celé hodiny jako její přítelkyně, ale přečíst pár stránek před spaním bylo fajn. Nejradši však měla Santana společné večery, kdy si pustily film a popíjely víno. Bavilo jí pozorovat Megan, jak odříkává dialogy u filmů od Tarantina a tiše trpí u filmů, které vybrala Santana.
Před dvěma dny byly společně na koncertu Alanis Morissette a Megan byla naprosto unešená, když Santanu slyšela zpívat. Věděla, že byla Santana ve sboru, ale nikdy ji zpívat neslyšela. Celý koncert objímala černovlásku kolem pasu a více než Alanis poslouchala Santanu, která znala takřka všechna slova ke všem písním. Když poté večer usínaly u Santany doma a Santana zpívala Megan potichu do ucha, už to Megan nevydržela a poprvé Santaně řekla, že jí miluje. V očích Santany se zatřpytily slzy a když Megan šeptala, že jí taky miluje, nikdy si nebyla ničím jistější. Megan byla pro Santanu jako anděl, jako její osobní slunce a pokud by měla s blonďatou ženou strávit zbytek svého života, nemohla by být šťastnější.
Co Santanu ale trápilo, byl fakt, že Artie ani po několika měsících od rozchodu s Brittany nevypadal, že by na bývalou roztleskávačku zapomněl. Občas se přidal při filmovém večeru k Santaně s Megan, ale většinu času trávil sám doma nebo byl v práci. Santaně ho bylo líto, ale netušila, jak by mu mohla pomoci.
Všechno se však změnilo ve chvíli, kdy Santana po dlouhé době zapla facebook a všimla si fotky, kterou přidala Brittanina matka. Byla to fotka Brittany. Brittany, která seděla na křesle jen v tílku a kraťasech a pod slabou látkou se jí zřetelně rýsovalo malé bříško. Santana zůstala na fotku nevěřícně zírat. Vypadalo to, jako kdyby byla Brittany těhodná. I to, jak se dlaní něžně bříška dotýkala, by těhotenství nasvědčovalo. Ale to přeci nebylo možné. Vždyť potratila. Navíc to bylo už skoro pět měsíců, co byla pryč. Několik minut přemýšlela, co by měla dělat, načež zvedla telefon a vytočila Meganino číslo.
"Co bys řekla na malý výlet do Limy? Myslím, že je na čase tě představit rodičům," oznámila své přítelkyni do telefonu místo pozdravu.
Vůbec nečekala, že bude Megan souhlasit, ale souhlasila. Byl to šílený nápad, který se jí v ten moment zrodil v hlavě, už však bylo načase, aby se její rodiče dozvěděli, že chodí se ženou a je s ní šťastná. A při té příležitosti se staví u Piercových a promluví si s Brittany.
Když dotelefonovala s Megan, zavolala rodičům, aby jim oznámila, že přijede na víkend domů a někoho jim představí. Ti už se nemohli dočkat, až se jejich dcera konečně po několika měsících ukáže doma a oba byli nadšení, až jim představí svého nového přítele. Santana se docela těšila na jejich výrazy, až vedle ní uvidí stát ženu, ale znala své rodiče a věděla, že i když jim to bude chvíli trvat, nakonec to skousnou. Měli za sousedy dva gaye a Santany matka je zbožňovala, protože jí při nákupech nikdo neporadil líp.
Artiemu neřekla o tom, že je Brittany u rodičů a když psala paní Pierce, poprosila jí, aby své dceři neříkala, že Santana přijede. Bála se, aby Brittany znovu neutekla.

Bylo zvláštní být po tak dlouhé době doma. Zvláštní a fajn. S Megan přijely akorát v čas oběda a poté, co ji Santana představila rodičům a všichni si dali oběd, se vydaly na procházku po okolí, aby Santana ukázala Megan Limu.
Lopezovi byli překvapení, když se vedle jejich dcery neobjevil muž, ale Santana jim řekla o Brittany a jak dlouho v sobě všechno tajila. Nebyli z toho sice nadšení, ale svou dceru měli rádi, řídit život jí nemohli a vlastně to vysvětlovalo mnohé. Proč Santaně nikdy nevydržel žádný vztah i proč si nechtěla najít žádného přítele. A Megan byla naprosto okouzlují a otce Santany si získala během pár minut. Měla přehled v politice i celkovém obecném děním a když jí pan Lopez řekl, že nechápe, jak mohla tak chytrá a pěkná ženská skončit se Santanou, jen se tomu zasmála a pevněji sevřela Santaninu dlaň ve své.
K Piercovým se s Megan vydaly večer. Jely tam autem a když přijely k domu, ke kterému se Santaně vázalo tolik vzpomínek, Megan se na ni jen usmála a řekla jí, že počká v autě. Věděla, že tam nemá co dělat a Santana s Brittany potřebují být samy.
Černovlasá žena se zhluboka nadechla a poté se vydala ke dveřím a zazvonila. Ty se otevřely o pár vteřin později a než se Santana vůbec stihla vzpamatovat, paní Pierce jí svírala v náručí se slovy, jak strašně ráda Santanu po tolika letech vidí.
Do pokoje Brittany by Santana trefila i po slepu. Zaklepala a když se ozvalo dále, pomalu otevřela dveře a vešla dovnitř. Brittany seděla v malém křesílku, v rukou svírala obrovského plyšáka a pohled měla upřený ven z okna.
"Ahoj Britt," usmála se Santana a když se blondýna otočila, zůstala se na Santanu dívat, jako kdyby viděla ducha. Několik vteřin ji beze slova pozorovala, načež vyskočila na nohy a vrhla se Santaně s pláčem kolem krku. V ten okamžik Santaně přišlo, že jsou zpátky na střední škole, jsou nejlepší kamarádky a jejich největší starostí je to, aby nezkazily roztleskávačskou sestavu.
"San," zašeptala jí Brittany do ucha a pevně svou ztracenou kamarádku objala. Santana mohla cítit rýsující se bříško a když Brittany pustila, špičkami prstů se břicha dotkla. Strašně se chtěla zeptat, jestli to dítě čeká Brittany s Artiem a nebo je otcem někdo jiný a je to důvodem jejího odchodu, ale věděla, že to na ni prostě nemůže vypálit. A tak když se posadily společně k Brittany na postel, začala jí Santana vyprávět o svém životě a postupně se začala Brittany ptát na ten její. A Brittany jí upřímně pověděla všechno, co už slyšela od Artieho. Že se všechno začalo kazit, když si koupili byt v Clevelandu, Artie po škole nastoupil do práce a Brittany zjistila, že čeká miminko. Pořád jí bylo strašně špatně, zvracela několikrát denně a nic jí na to nepomáhalo a jednou když byl Artie v práci, tak že jí bylo ještě hůř než obvykle, ale potřebovala dojít do krámu, a tak se oblíkla a šla do blízké samoobsluhy, ale po cestě že dostala křeče a po převozu do nemocnice potratila. S Artiem se poté odcizili a i když se oba snažili, cítila, že to nešlo, a tak se jednoho dne když byl Artie v práci sbalila a odešla.
"A to dítě, které čekáš, je čí?" zeptala se nakonec Santana, když sebrala odvahu.
Brittany se slabě usmála a propletla své prsty se Santaninými. "Samozřejmě že Artieho."
"Tak proč jsi odešla, když jsi čekala další dítě?"
"Nevěděla jsem to. Zjistila jsem to, až když jsem znovu začala zvracet," přiznala. "A když jsem to zjistila, měla jsem strach se vrátit. Co když už mě nemá rád?" smutně se usmála Brittany a Santana jen s úsměvem zavrtěla hlavou a začala Brittany vyprávět o tom, jak moc Artiemu chybí.
Povídat by si vydržely několik hodin, takže Santana nakonec došla pro Megan a představila ji Piercovým i Brittany. Ani nevěděla proč, ale byla ráda, když viděla, že si spolu ty dvě rozumí. Večer než odešly, tak pomohly Brittany sbalit. Santana jí přemluvila, ať s nima jede zpátky do Clevelandu a promluví si s Artiem z očí do očí. Přeci jen čekala jeho dítě a Artie měl právo to vědět. A Santana si byla naprosto jistá, že by vzal Brittany zpátky, i kdyby to dítě nebylo jeho. Tak moc ji miloval.

Do Clevelandu se vrátily v neděli k večeru. Brittany chtěla jít za Artiem až v pondělí, ale Santana se bála nechat ji v bytě samotnou, aby zase neutekla, takže ještě v neděli večer stála společně s Brittany před Artieho dveřmi.
"Bude to v pořádku, slibuju," stiskla Brittany dlaň, než zazvonila.
Trvalo to jen pár vteřin, než se dveře od bytu otevřely. Santana si byla naprosto jistá, že ten moment nezapomene do konce svého života. Artie nevěřícně zíral na blondýnku stojící před sebou a jeho šokovaný výraz se postupně měnil v úsměv zároveň s tím, když začal plakat.
"Britt," zašeptal nevěřícně na Brittany, která stála ve dveřích, slabě se usmívala a nebyla si jistá, co má dělat. Až když Artie rozvřel náruč, Brittany pustila Santanu a vrhla se mu kolem krku.
Artie jen na okamžik spočinul pohledem na Santaně a bezhlasně jí poděkoval. Santana jen s úsměvem přikývla, zavřela dveře a odešla ze Megan, která čekala v autě.
"Tak ja to šlo?" usmála se Megan, i když podle úsměvu na rtech Santany a toho, jak rychle byla zpátky, si to domyslela i bez její odpovědi.
"Dobře. Myslím, že teď už bude všechno v pořádku," usmála se Santana a než se rozjely, tak Megan zlehka políbila na rty.

KONEC
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Justinka Justinka | Web | 31. ledna 2012 v 11:03 | Reagovat

Ahoj
Jsem moc ráda, že jsem tě tu objevila, vítám tě na blogu.cz
Hned jsem si tě přidala k oblíbeným odkazům. Neva? Hodlám se ti celým blogem pročíst!:D

2 Domík Domík | Web | 2. února 2012 v 12:22 | Reagovat

Jéé, vítej u mě na blogu :) A jsem ráda, že si to hodláš všechno přečíst, ale některý, hlavně ty starší povídky, za moc teda nestojí :D Dej vědět, jak se ti líbily :)

3 Kessie :D Spíš Carol Kessie :D Spíš Carol | Web | 5. února 2012 v 17:52 | Reagovat

Krásné! :)

4 Domík Domík | Web | 5. února 2012 v 18:22 | Reagovat

[3]: Díky! :)

5 Karin Karin | 14. prosince 2016 v 22:04 | Reagovat

Jsem ráda že to pro všechny skončilo dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama