Překvapení

23. ledna 2012 v 19:16 | Domík |  Jednorázové povídky

Popis: Mercedes chodí se Shanem a je s ním šťastná, ale pak si před Halloweenem znovu začne psát se Samem a všechno je najednou složité.
Postavy: Mercedes, Sam, Shane
Přístupnost: 12+
Kategorie: Fluff


Mercedes se procházela po vyzdobených chodbách McKinleyho střední a na tváři měla zadumaný výraz. Už spolu se Shanem byli něco málo přes tři měsíce a Mercedes si byla zpočátku jistá, že je do něho vážně zamilovaná a Shane je ten pravý, ale v posledních dnech ji začaly přepadávat jisté pochybnosti. Po několika týdnech si včera večer psala se Samem a ač nerada, musela si přiznat, že k tomu blonďákovi stále něco cítí.
Celou neděli před Halloweenem měla Mercedes v plánu strávit se svým přítelem. Rodiče i oba bratři měli být pryč, a tak by mladému páru nemělo nic bránit v soukromí, kterého se jim jinak moc nedostávalo. U Mercedes i Shanea byl pořád někdo doma a černoška si už pomalu ani nevzpomínala, kdy spolu byli někde sami dva.
"Nad čím přemýšlíš?" ozval se za Mercedes známý hlas a dívka leknutím až nadskočila.
"Fuj, Shane, vyděsil jsi mě," zavrtěla hlavou a když ji její přítel objal kolem ramen, usmála se.
"Promiň, to jsem nechtěl. Už se nemůžu dočkat neděle," usmíval se Shane. "Konečně budeme mít chvilku sami pro sebe," zašeptal Cedes do ucha a pohladil ji po zadku.
Přesně toho se Mercedes bála. Nebyla si jistá, jestli je na sex se Shanem připravená. Myslela si, že je, ale teď už si nebyla tak jistá. Sama nechápala, proč s tím má takový problém, je to přece jenom sex, ne? Jednou to přijít musí a s kým jiným by si mohla přát zažít své poprvé víc než se svým přítelem?
Před očima se Mercedes na okamžik znovu vybavil Sam a jejich společný výlet k jezeru, kde společně přespali pod stanem. Tenkrát si slíbili, že na sebe počkají. Oba věřili, že se Sam vrátí a jejich láska tu vzdálenost vydrží. Mýlili se. Sam se odstěhoval hned po konci školního roku a jejich vztah se brzy rozpadl, protože Mercedes poznala Shanea. Byl k ní pozorný a milý a černoška na Sama za pár dní úplně zapomněla.
"Taky už se těším," přikývla Mercedes a nervózně si zkousla ret.
"Pojď, jinak přijdeme pozdě na hodinu," vedl Shane Mercedes směrem ke třídě, kde měli mít algebru. Ve dveřích se zamračil na Rachel, kterou stále vinil z toho, že Mercedes nezískala roli Marii a demonstrativně se společně s Mercedes posadili na druhý konec místnosti.
Ta po očku na svoji kamarádku pohlédla. Mrzelo jí, jak to všechno skončilo. Byla hloupá, když tu roli odmítla jenom kvůli tomu, že by ji musely s Rachel alternovat. Zazpívala tu píseň sice lépe, ale sama si moc dobře uvědomovala, že Rachel je lepší Maria než ona a hlavně Mercedes netoužila po kariéře na Broadwayi, tu roli chtěla hlavně z důvodu, aby si dokázala, že je lepší než Rachel. A Shane ji v tom podporoval. Byla mu za to neskonale vděčná, protože nikdo před ním nedokázal ocenit její talent, ale v posledních dnech to Shane začal přehánět. Když u Shelby ve sboru nedostala sólo, které připadlo Santaně, Shane začal vyvádět a Santanu urážet.
Mercedes zavrtěla hlavou a začala se věnovat výkladu učitele, který přišel do třídy, ale ač se snažila sebevíc, myšlenky jí neustále odbíhaly jinam. K West Side Story a tomu, že odhodila přátelství s Rachel kvůli romu, že byla moc hrdá na to, aby se o roli podělila, ke Kurtovi, se kterým se skoro přestala bavit od doby, co začala chodit se Shanem a k Samovi, který byl právě teď na druhém konci Spojených států.
Myslel na Mercedes někdy? Stýskalo se mu? Byl to přeci on, kdo černošce včera večer napsal. A Mercedes musela uznat, že se jí s ním povídalo tak, jako kdyby nikdy neodešel. Oba se vyhýbali tématu, jestli ten druhý někoho má, i když to Sam musel vědět, jelikož to měla Mercedes napsané na facebooku, ale jinak si povídali o všem možném. Sam se svěřil, že si oba jeho rodiče našli v Texasu skvělou práci a pronajali si menší domek. Napsal, že je jeho nová škola super a ihned se dostal do fotbalového mužstva, ale poznala, že se mu po Limě stýská. Chyběli mu přátelé ze sboru, před kterými mohl být sám sebou, a zpěv. Jeho škola sbor neměla a občasné hraní doma na kytaru nebylo ono. Když mu Mercedes napsala, že odešla z New Directions a odmítla roli Marii, byl tím dost překvapený, ale svoji bývalou přítelkyni nesoudil.
"Už zase jsi duchem nepřítomná," drcl do Mercedes Shane.
"Jen přemýšlím, co zazpívám ve sboru," zalhala a doufala, že to bude jako vysvětlení stačit, Shane se na ni ale vědoucně usmál.
"Jestli jsi nervózní z neděle, tak být vůbec nemusíš. Bude to hezký, slibuju."
Nemusel říkat, o čem mluví, Mercedes to bylo naprosto jasné a její myšlenky se tak znovu stočily k neděli, která se kvapem blížila a ona si čím dál více přestávala být jistá, že je na sex se Shanem připravená. Zvlášť když věděla, že on už s jednou dívkou před ní spal. Se Samem by to bylo speciální, mělo to být poprvé pro ně oba. A už zase myslela na Sama. Co to s ní sakra bylo?

Bylo to, jako kdyby uběhlo jen pár minut a najednou tu byla neděle. Mercedesini rodiče nastoupovali do auta a mávali své dceři, která stála v okně a sledovala, jak její rodiče společně s mladším bratrem Alexem odjíždějí na návštěvu k babičce, ze které se vymluvila. Najednou si přála, aby tam musela jet s nimi, nebo aby se najednou vrátili.
Byla nervózní. Už za pár hodin měla přijít o panenství a jediné na co dokázala posledních pár dnů bylo to, že Shane není tím, s kým by se tak mělo stát. Snažila se to v sobě potlačit, ale když jí tařka každý den psal Sam a nebo jí alespoň okomentoval status na facebooku, musela se ve vzpomínkách vracet do chvíle, kdy seděli za svitu noční oblohy u jezera. Sam hrál na kytaru, Mercedes do toho zpívala a bylo jim krásně.
Ale ne, nemohla myslet na Sama, ne dnes, když měla celý den strávit se svým přítelem, do kterého přeci byla zamilovaná. Nebo snad ne? Je možné, že by pořád byla zamilovaná do Sama?
Ne, ne, ne. Měla Shanea ráda, byla do něho zamilovaná, tečka.
S těmito myšlenkami šla připravit oběd. Shane zbožňoval pizzu, takže se Mercedes vrhla do přípravy těsta. Musela použít dvojnásobnou várku, protože měl Shane pořádný apetit, ale nevadilo jí to. S ním poprvé neměla pocit, že je tlustá a měla by zhubnout. Naopak ji ještě v jídle podporoval. To že to podle ostatních nebylo dobře jí akorát utvrzovalo v tom, že ostatním na ní nezáleží tolik jako jemu.
Shane dorazil v půl jedný akorát ve chvíli, kdy se pizza dopekla a už ve dveřích měl na rtech široký úsměv, který se ještě rozšířil, když vešel do kuchyně, kde to krásně vonělo jídlem.
"Přinesl jsem nám něco dobrého k pití," usmál se a na stůl položil lahev s vínem.
"Super," usmála se Mercedes, políbila svého přítele na rty a doufala, že se po vínu alespoň trochu uvolní.
"Už jsi si vybrala, co budeš zpívat ve sboru?" zeptal se se zájmem Shane, když se posadili ke stolu a začal se ládovat obědem, jako kdyby měl strach, že mu to někdo sní.
"Do sboru?"
"Říkala jsi, že nevíš, jakou píseň si vybrat kvůli sboru. Asi na nějakou soutěž o sólo?"
"Jo takhle," přikývla. Na píseň do sboru naprosto zapomněla. "Uhm, ještě ne. Nemůžu se rozhodnout."
"Chceš poradit?"
"To by bylo fajn," usmála se a doufala, že se výběr písně protáhne na celé odpoledne.
"Výborně. Tak až dojíme, vrhneme se to. Vybereme ti nějakou pecku, na které všem ukážeš, jak je moje holka úžasná a že nějakou vyhublou kozu Rachel Berry strčí s přehledem do kapsy."
"Nemluv tak o ní," zavrtěla Mercedes hlavu a ukousla si kousek pizzy.
"Proč ne? Vždyť je to pravda. Musíš si zlato víc věřit."
"Já si věřím, jen se mi nelíbí, že o Rachel mluvíš jako o vyhublé koze. Není zas tak špatná."
"Ale ty jsi lepší."
"Děkuju," usmála se.
Když dojedli, vydali se k Mercedes do pokoje vybrat vhodnou píseň do sboru. Černošce v tu chvíli bylo upřímně jedno, co bude zpívat, hlavně aby píseň vybírali co nejdéle. Pustila Shaneovi několik písní od Beyoncé, Arethy Franklin, Tiny Turner i dalších zpěvaček, po hodině se Shane ale znudeně rozvalil na posteli a rukou Mercedes naznačil, aby si lehla k němu.
"Zlato, je jedno, co budeš zpívat, bude to tak jako tak perfektní. Teď máme chvilku pro sebe, tak si to užijme jinak, co říkáš?" stáhl Mercedes k sobě na postel a začal ji líbat.
Nechala se, bylo jí to příjemné a když jí Shane začal hladit po zádech a laskat za ušním lalůčkem, z úst se jí vydralo slastné vzdychnutí. Začala Shaneovi něžnosti oplácet a byla to sama Mercedes, která si sundala tričko, což její přítel ocenil souhlasným zamručením. Zbožňoval Mercedesino tělo. Neměl rád vyhublé holky a navíc měl takhle jistotu, že mu Mercedes neuteče s někým jiným. Proto se jí také snažil pořádně vykrmit. Jemu se to líbilo a ostatní se mu alespoň nebudou snažit Mercedes odlákat.
"Zlato, nemáš tušení, jak moc sexy jsi," zašeptal Shane Mercedes do ucha a černoška se musela usmát. Pak si ale vzpomněla na jinou větu, která způsobila, že jí poprví v životě začalo bušit srdce jako splašená. Na větu, ve které jí Sam, oznámil, že vypadá krásně.
Shane zrovna začal Mercedes rozepínat kalhoty, když se jeho přítelkyně pomalu vymrštila z postele a zůstala na svého přítele vytřeštěne koukat jen v kalhotech a podprsence.
"Jsi v pořádku? Udělal jsem něco špatně?"
"Ne, to ne, já...," neměla tušení, co by měla říct. "Já, myslím, že na to ještě nejsem připravená, promiň."
"Ale zlato, no tak. Chápu, že máš strach, ale věř mi, že se ti to bude líbit," usmál se Shane a pokusil se Mercedes chytit za ruku a stáhnout ji zpět do postele, ale jeho přítelkyně ucukla.
"Nemůžu," zavrtěla hlavou a Shane se na posteli frustrovaně posadil.
"Jsme spolu už tři měsíce."
"Já vím, promiň."
"Je něco špatně? Udělala jsem něco špatně?"
"Ne, jen prostě potřebuju víc času. Mohl bys prosím odejít? Chci být sama." Do očí se Mercedes začaly hrnout slzy, které rychle zahnala mrkáním a pohled upřela do země, aby to Shane neviděl.
Několik vteřin bylo v pokoji ticho a poté se ozval Shane. "Dobře. Napiš mi, ok?" S těmito slovy se zvedl z postele, dal Mercedes pusu na čelo a ještě než odešel, se mezi dveřmi zstavil. "Víš, že tě miluju, že jo?"
Mercedes přikývla. Věděla to, ale v tu chvíli nedokázala říct, že ho miluje zpět.

Ve škole nikdo nedával pozor. Všichni byli duchem nepřítomní. Večer se měla konat halloweenská párty u Santany a každý očekával spoustu zábavy a alkoholu. Mercedes však nevěnovala pozornost výuce z jiného důvodu. Musela pořád myslet na to, co se stalo včera odpoledne. Jak se nemohla vyspat se svým přítelem, protože její srdce jí říkalo, že to je špatný nápad. Proklaté srdce, které myslelo na proklatého Sama Evance, jehož proklatý facebook včera večer marně kontrolovala každých deset minut, aby zjistila, jestli náhodou není online. Nebyl.
Po delší době seděla znovu vedle Kurta, který jí zhruba v polovině hodiny podstrčil složený papírek, který s tázavým pohledem rozbalila a smutně se usmála.
"Stýská se mi po našem dopisování během hodin."
"Mně taky," odepsala mu Mercedes a lístek Kurtovi vrátila.
"Přijdeš mi nějaká smutná. Je se Shanem všechno v pořádku?"
Mercedes chtěla napsat že ano, ale Kurt byl i přesto, že spolu v poslední době skoro nemluvili, její nejlepší kamarád, a tak mu nakonec všechno vyklopila. Popsala skoro celý papír tím, co se stalo včera odpoledne, že si myslí, že má pořád ráda Sama a že netuší, co má dělat. Čekala, že ji Kurt odepíše nějaký sáhodlouhý román obsahující spoustu rad, ale spletla se.
"Možná se to vyřeší rychleji, než si myslíš ;-)," odepsal Kurt.
"Jak to myslíš?" zašeptala Mercedes ihned, jak si přečetla, co jí Kurt odepsal.
"Počkej a uvidíš," odpověděl jí kamarád šeptem a Mercedes se z něho až do zazvonění snažila vytáhnout, jak to myslel. Hned jak zazvonilo, však Kurt vystřelil ze třídy se slovy, že si musí jít doladit svůj kostým na Halloween, takže Mercedes zůstala bez odpovědi.
O tom, jak to Kurt mohl myslet, přemýšlela i o další hodině a u oběda, na který šla až později, aby se tam nepotkala se Shanem. Od včerejška se mu neozvala a cítila se provinile. Netušila, co by mu měla povědět a jak se zachovat. Všechno bylo moc složité a Mercedes se cítila nehorázně zmatená

Doma se Mercedes začala připravovat na večírek k Santaně, kam měla jít bez Shanea, protože na něho měla Santana pifku. Mercedes bez něho nejdřív jít nechtěla a se Santanou se kvůli tomu dokonce pohádala, ale nakonec ji Quinn s Artiem přemluvili, že si taky musí užít jeden večer jen se svými přáteli a teď byla ráda, že nakonec souhlasila. Shane bude trávit Halloween s kamarády z fotbalu, takže mu Mercedes určitě chybět nebude.
Ticho v místnosti prořízlo vibrování telefonu a Mercedes už z dálky podle fotky poznala, že jí psal Shane. Ještě než si zprávu přečetla, věděla přesně, co v ní bude. Shane se ptal, proč se mu neozvala, jestli je všechno v pořádku a přál jí, aby si užila večer s kamarády, i když by jí měl mnohem radši sám pro sebe, ale to že si určitě brzy vynahradí.
Znovu netušila, co by mu měla napsat, tak odložila odepisování na později a pomalu se začala líčit. Šla stejně jako minulý rok v kostýmu Harryho Pottera. Nebylo to nic originálního, ale nějak neměla náladu něco výmyšlet a kupovat nový kostým se jí také nechtělo. A ta nebelvírská kravata jí navíc sekla.
Deset minut před sedmou se ozval zvonek a Mercedes se už nachystaná s úsměvem vydala ke dveřím, kde už čekali Kurt s Blainem a když je Mercedes uviděla, na okamžik zůstala zaraženě stát ve dveřích a poté se začala strašně smát. Byli oblečení jako Pat a Mat a vypadali jako ta nejroztomilejší stvoření na světě. Čekala, že se tu kluci ukáží v glittrech a v kostýmech nějakých šílených komiksových hrdinů.
"Můžeme jet?" zazubil se Blaine a když Mercedes přikývla, vydali se společně k autu. K Santaně to byl jen kousek, takže tam byli ani za pět minut a už z příjezdové cesty slyšeli, že párty začala bez nich.
"No konečně. Všichni ostatní už tu jsou. Puck už je namol a přemlouvá Zizes, aby ho vzala zpátky a Britts už začíná odhazovat svršky."
"Jak bychom si tohle mohli nechat ujít," poznamenal Kurt ironicky a Blaine s Mercedes se oba začali smát. Santana jen obrátila oči v sloup a pustila je dovnitř.
Když řekla, že už tam všichni byli, měla pravdu. Hudba hrála na plné pecky, Brittany tancovala na stole a Finn ji za doprovodu vražedných pohledů a pohlavku od Rachel hlasitě povzbuzoval.
"Vidíš, když bys byla se Shanem, o tohle všechno bys přišla," usmála se Quinn, která vedle Mercedes z ničeho nic zjevila.
"Jeden večer bez něho mě vážně nezabije," přikývla Mercedes a šla si pro pití.
Na svého přítele během pár minut úplně zapomněla. Artie ji bavil vtipnými historkami, Mike s Brittany na stole tančili ptačí tanec, což vysmátá Tina nahrávala, Kurt s Blainem se tvářili vyděšeně, když jim Santana něco s laškovným úsměvem šeptala do ucha a Puck s Lauren se muchlovali v rohu místnosti.
"A počkej, počkej, teď přijde ta pointa," mával Artie rukou, ale přerušil ho zvuk zvonku.
"Mercedes, dojdeš prosím otevřít?" křikla na ni Santana a černoška s úsměvem přikývla.
"Pak mi to dopovíš. Kdo měl ještě přijít?" zeptala se už na půl cesty ke dveřím. Opověď ji už však nikdo nestihl.
"Ahoj Cedes," usmál se na ni Joker stojící za dveřmi, ve kterém Mercedes okamžitě poznala Sama. Srdce ji vynechalo pár úderů a na okamžik si byla jistá, že dokonce přestala dýchat.
"Same," vydechla a zůstala stát překvapeně ve dveřích.
"Překvapení," stále se Sam usmíval a když ho uviděla Brittany, s výskotem se vrhla ke dveřím, Mercedes odstrčila na stranu a skočila Samovi kolem krku.
Během pár vteřin byl Sam obklopený všemi ze sboru, kteří se překřikovali, aby mu oznámili, jak se jim po něm stýskalo. Jen Mercedes stála kousek od ostatních. Pokud byla předtím zmatená a nejistá, teď byla ještě mnohem víc. Myslela, že už Sama nikdy neuvidí, to všechna rozhodnutí značně usnadnilo.
"To mě ani neobejmeš?" usmál se Sam na Mercedes, která se mu po těch slovech vrhla kolem krku. Ani jeden z nich si nevšímal pohledů, které si vyměnili ostatní. Všichni kromě Mercedes věděli, že Sam přijede a taky věděli, že se vrací zpátky na McKinley. O víkendech už měl domluvené brigády v pizzerii a bydlet měl v jednom z malých bytečků, které měli ve škole a sloužit měli pro učitele, ale jelikož tam teď žádný nebydlel, Figgins ho nadšeně nabídl Samovi k pronájmu, protože to znamenalo další finance pro školu.
"Kde se tu bereš?" zeptala se ho Mercedes, když se od Sama odtáhla a společně se vydali posadit se na lavičku na zahradu. Měli si hodně o čem povídat, ostatní to moc dobře veděli a rádi jim poskytli soukromí.
Dokud to Sam nenapsal Kurtovi a Santaně, nikdo netušil, že spolu s Mercedes chodili. Kurt si to myslel, Mercedes byla jeho kamarádka a poznal to, ale ani jednoho z nich se nechtěl ptát. A Santana na Sama tak dlouho dorážela, s kým chodí, až jí přiznal, že s Mercedes. O dvě hodiny později to věděl celý zbytek sboru. A potom se Sam odstěhoval.
"Stýskalo se mi," přiznal Sam, když se posadili.
"Mně taky," přiznala Mercedes. "Našla jsem si přítele."
"Já vím," přikývl Sam smutně. Mercedes netušila, proč mu to vůbec říkala.
"Na jak dlouho jsi vůbec přijel?"
"To je to, co jsem ti chtěl říct. Vracím se zpátky na McKinley."
"Vy se stěhujete zpátky do Limy? Vždyť jsi mi ale říkal, že si tvoji rodiče oba našli dobrou práci v Texasu, nechápu to. Co se najednou změnilo?"
"Nic se nezměnilo. Jen se mi stýskalo a oni mi dovolili, abych se sem vrátil. Budu muset většinu víkendů pracovat, ale to zvládnu."
"Takže ty se vážně vracíš?" slabě se usmála Mercedes a pořád tomu nemohla uvěřit. Že je Sam zpátky, že už v Limě zůstane...
To ale všechno komplikovalo. Když Sam odešel, Shane tu pro Mercedes byl a ona si v tu chvíli nemohla přát lepšího přítele, ale teď byl Sam zpět, nejhezčí kluk, kterého znala a jehož úsměv jí způsoboval slabost v kolenou.
"Už to tak vypadá. Texas byl fajn, ale Lima je prostě Lima. Strašně se mi po všem tady stýskalo. Tedy, po něčem více a po něčem méně," usmál se Sam a trochu se začervenal.
Mercedes uhnula pohledem a kousnula se do rtu. Co Sam čekal? Že se vrátí a ona se mu vrhne kolem krku? A nebylo to přesně to, co teď chtěla udělat?
"Nevrátil jsem se, abych ti kazil vztah. Pokud tě dělá šťastnou, tak jsem jedině rád. Zasloužíš si to," prolomil Sam ticho a Mercedes mu chtěla jednu vrazit za to, že je tak hodný. A pak Shaneovi, protože je to druhý zlatý kluk, který byl do Mercedes zamilovaný. A ona věděla, že jednomu z nich bude muset zlomit srdce. Nikdy si nemyslela, že se do téhle situace dostane, ještě před rokem žila v domnění, že zůstane navždy sama.
"Same, proč mi to děláš? Proč jsi se musel vracet?" věděla, že je její dotaz sobecký, Sam se nevrátil jen kvůli ní, ale proč se muset vrátit zrovna ve chvíli kdy začala být šťastná?
Nic jí na to neodpověděl. Zvedl se z lavičky, zul si boty a bos došel k bazénu, k jehož okraji se posadil, vyhrnul si nohavice u džín a nohy ponořil na studené vody.
Vidět ho takhle sedět při západu slunce jí připomnělo stanování u jezera a Mercedes najednou měla co dělat, aby se nerozplakala. Stejně jako Sam si zula boty a poté se posadila vedle něho. Voda v bazéně zavířila a jejích chodidla se o sebe tařka neznatelně otřela.
Mercedes zvedla hlavu od vodní hladiny a podívala se na Sama, který ji upřeně pozoroval.
"Myslel jsem to vážně, když jsem ti při odjezdu řekl, že na tebe počkám."
"Nevěřila jsem tomu. Myslela jsem si, že se seznámíš s nějakou pěknou roztleskávačkou a na mě zapomeneš. Do teď část mě nedokáže uvěřit tomu, že sis mě vybral i když jsi před tím chodil s holkou jako Quinn."
"Vzhled není jediné, na čem záleží. Navíc jsi krásná, už jsem ti to řekl několikrát a klidně ti to budu opakovat pořád dokola, dokud tomu sama neuvěříš."
Mercedes se usmála a chtěla něco povědět, ale Sam ji přerušil. Vypadalo to, jako kdyby to spíš říkal sám sobě než ji. "Nga yawne lu oer."
Pomalu otočila hlavu. Nemohla uvěřit tomu, co Sam právě řekl. Možná slyšela špatně? Ale smutný úsměv na Samových rtech mluvil o opaku.
"Rutxe liveyn?" zeptala se Mercedes a Sam na ni zůstala šokovaně zírat.
"Ty jsi se naučila Navi?"
"Z počátku se mi strašně stýskalo. Byla to celkem sranda se to učit. Alespoň jsem se nějak zabavila," přiznala a usmála se.
"Nga yawne lu oer. Tì'i'avay krrä."
"Co znamenala ta druhá věta?"
"Navždycky," začal se Sam červenat.
Aniž by si to uvědomili, jejich chodidla se ve vodě propletla. Ostatní se zvědavě pozorovali z okna a Rachel trefně poznamenala, že jestli si nedají do pěti minut pusu, tak je shodí do vody a bude je topit tak dlouho, dokud si ji nedají. Přes hudbu neslyšeli, o čem spolu Sam s Mercedes mluví, ale i na tu dálku poznali, že se ti dva mají skutečně rádi.
"Taky tě miluju," přiznala Mercedes, protože to byla pravda. Shanea měla ráda, byl k ní hodný a pozorný, ale nemilovala ho, protože její srdce odletělo na konci školního roku do Texasu, kde už zůstalo.
Samovi se na tváři objevil široký úsměv. Pomalu se k Mercedes naklonil a pohledem žádal o svolení, aby mohl Mercedes políbit. A jeho láska mu to svolení dala. Sama přerušila zbývající prostor, který od sebe oddělil jejich rty a Sama zlehka políbila.
"No konečně!" ozval se hlas Santany a vzápětí se na zahradu vyhrnul celý sbor.
Všichni je začali objímat a radovat se, že jsou konečně zase spolu. A nejen Mercedes se Samem ale oni všichni. Protože i když se hádali, nemluvili spolu a každý týden ze sboru někdo odešel, byli rodina a nemohli bez sebe být.
Zítra na Mercedes dolehne realita. Bude se muset rozejít se Shanem, ale věděla, že je to tak správná, protože Shane pro ni byl vždy jen cenou útěchy, jen náhradou za Sama a zůstat s ním by nebylo správné. Zvlášť když se Sam vrátil a Mercedes konečně mohla být s klukem, do kterého byla zamilovaná.
"Na Halloween 2011!" zakřičel Puck a vzápětí spadl i s poloprázdnou lahví rumu do bazénu.
"Na New Directins!" rozesmála se Tina a společně s Mikem skočili do vody za ním.
"Na nás," usmála se Sam a znovu Mercedes zlehka políbil na rty.
"Na nás."

Pozn: Přeloženo je z Navi/anglického slovníku (ano, skutečně existuje)
Nga yawne lu oer = miluji tě
Rutxe liveyn = můžeš to zopakovat
Tì'i'avay krrä = navždy/až do konce světa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama