Love me, please! - 5.kapitola

23. ledna 2012 v 21:48 | DomíkDruhý den ve škole byly obě dívky jako tělo bez duše. Santana propichovala Artieho ošklivými pohledy a opravdu se musela hodně ovládat, aby mu jednu nevrazila. Nechápala, jak si mohl myslet, že by s ním kdy něco měla. Tomu kriplíkovi skutečně stouplo sebevědomí až nezdravě moc od té doby, co začal chodit s Brittany. Zamračila se na Rachel s Quinn, které si něco šeptaly a posměšně se na Santanu dívaly. Kdy se sakra z těhle dvou slepic staly kamarádky? Rozhodla se ty dvě ignorovat, ať si pomlouvají jak chtějí, beztak jí jen záviděly. Nakonec stejně ale neodolala a musela se na ně otočit. Vypadalo to, že se potichu hádají kvůli Finnovi. Tolik k jejich úžasnímu kamarádství.

Do dveří vešla Brittany a beze slova se posadila vedle Artieho, který na ni ihned spustil, co se stalo a proč se mu vůbec neozvala. Brittany příval jeho slov ale neregistrovala. Její pohled byl upřený na dívku sedící na druhém konci místnosti, na černovlásku, která se dívala z okna a dění okolo sebe ignorovala. I na tu dálku si mohla Brittany přečíst v jejím obličeji smutek. Stejný smutek, který byl vepsán v modrých očích blonďaté dívky.
"Lásko, haló, mluvím s tebou," zamával ji Artie před očima a ona nakonec odtrhla pohled od Santany.
"Promiň, co jsi říkal?" Zamrkala a Artie svou otázku zopakoval.
"Byla jsem smutná," odpověděla mu prostě, proč se neozvala.
"Takže Santana do trojky nepůjde? No, její škoda," otočil se na dívku, jejíž pohled právě spočinul na Brittany a když si všimla, že ji oba pozorují, rychle pohled odvrátila.
"Myslím, že už nechce být ani moje kamarádka," řekla Britt a v očích se jí objevily slzy.
"Ale lásko, to bude v pořádku. Ono jí to přejde. A kdyžtak si najdeš jinou kamarádku," snažil se ji chlácholit Artie.
"Já jinou kamarádku nechci," zavrtěla odmítavě hlavou a Artie si povzdechl, načež zazvonilo a ve třídě se vzápětí objevil Sam, který přišel pozdě a hned za ním vešel i pan Schue. K překvapení Santany se Sam posadil vedle ní. Nechtěl se jí na nic vyptávat. Chápal, že čím si teď prochází, musí být těžké, ale když viděl, jak příšerně vypadá, musel se jí zeptat.
"Jsi v pořádku? Vypadáš hrozně," pošeptal jí Sam do ucha a Santana se na něho naštvaně otočila.
"No po tvém dotazu mi je určitě líp," zasyčela na něho.
"Nemyslel jsem to zle," bránil se hned blonďák a Santana se mu nakonec omluvila. Věděla, že si vybíjí vztek na někom, kdo za nic nemůže, ale Sam ji iritoval. A navíc byla naštvaná a ublížená. To měla ve zvyku lidem kolem sebe ubližovat. Zvlášť těm, na kterých jí skutečně záleželo. A musela uznat, že Sam se k ní choval hezky. I když spolu chodili a i teď, když ho poslala k vodě kvůli svojí nejlepší kamarádce.

Brittany celou hodinu nevnímala. Artie se jí sice pořád na něco vyptával, ale ona ho moc neposlouchala. Pohled měla po většinu času upřený na Santanu, která si celou hodinu šeptala něco se Samem, i když je pan Schue několikrát napomenul. Dali se znovu dohromady? Píchlo jí u srdce. Takhle si celé hodiny dřv šeptaly ony. Když zazvonilo, blondýnce se ulevilo, popadla učení, kterého se za celou hodinu nedotkla a vydala se ze třídy pryč. Zastavila se až venku na školním prostranství, kde se posadila na tribunu pro fotbalisty. Měli delší přestávku, takže měla chvilku čas tam prostě jen sedět a nic nedělat. Jen co ale zavřela oči a nechala sluneční paprsky, aby jí dopadly na světlou pleť, uslyšela známý zvuk kolečkového křesla. Oči otevřela a uviděla dole pod tribunou Artieho. Vypadal nejistě. Viděl, jak se Brittany dívala na Santanu a cítil, jak odtažitá k němu dnes byla. Poprosil ji, aby sešla z tribuny k němu dolu. Britt se mu posadila na klín a prsty mu prohrábla jemné hnědé vlasy.
"Ty ji miluješ, viď?" Zeptal se Artie po chvíli ticha a odpovědí mu bylo přikývnutí.
"Ale tebe taky miluju," odpověděla mu Brittany.
"Já vím," usmál se na ni Artie a zlehka ji políbil.
"Jenže ji miluješ víc, nemám pravdu?" V očích se mu objevil smutek. Věděl to, ani nemusela odpovídat. Poznal to na ní. A cenil si toho, že mu dala před Santanou přednost, jenže tušil, že dřív nebo později by se s nim Brittany stejně rozešla. A on jí měl rád a nechtěl jí stát v cestě. Těch několik měsíců, které spolu prožili, bylo naprosto úžasných a byl si jistý, že na ně nikdy nezapomene, ale nemělo cenu zůstat ve vztahu, kde by byl až ten druhý.
"Já nevím," odpověděla mu Brittany upřímně a Artie se na ni smutně usmál.
"Ale já jo." Po těchto slovech Brittany vstala a naposledy Artieho políbila.
"Děkuju," usmála se na něho.
"Myslím, že na tebe někdo čeká," kývl směrem za Brittanina záda. Ta se otočila a uviděla stát na druhé straně hřiště Santanu. Pomalu se vydala za ní a když se otočila zpět na Artieho, uviděla, že jeden pryč. Smutně se usmála a pokračovala za Santanou, která stála na místě a beze slova ji pozorovala. Nervózně si při tom hrála s náramkem na ruce. Když od sebe byly už jen pár metrů, Brittany v něm poznala jejich náramek přátelství, který si nechaly udělat k Vánocům. Zlehka se dotkla rukavičky na ruce a usmála se. Taky ho na sobě měla.
"Omlouvám se za to, jak jsem se včera chovala. Já jen... prostě se o tebe nedokážu dělit s nikým dalším. Nedokážu žít s tím pocitem, že tě líbá někdo jiný, že spíš v náručí někoho jiného a ne v té mojí. Ale nechci tě ztratit. Aspoň jako kamarádku. Nedokážu si život bez tebe představit, Britt. Jsi mojí součástí, bez tebe se cítím strašně prázdná a neúplná a prostě...," Santaně vyhrkly slzy a sledovala Brittany, která se u ní zastavila.
"Takže ty nechodíš se Samem?"
"Samozřejmě že ne, hlupáčku," usmála se Santana a po tvářích jí stále tekly slzy. Brittany jí úsměv oplatila a poté dívku pevně objala.
"Taky si bez tebe život nedokážu představit," zašeptala černovlásce do ucha a poté se jejich rty spojily v dlouhém polibku.

THE END
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama