Love me, please! - 4.kapitola

23. ledna 2012 v 21:30 | Domík"No tak, Brittany, počkej, nech toho, nech toho, neee," smála se Santana, až jí začaly téct slzy, když jí blondýnka začala lechtat pod roztleskávačskou uniformou. Nikdo jiný si nevšímal pohledů, které na sebe dívky vrhly, když se jejich prsty propletly, jak se Santana snažila uniknout Brittaniným nenechavým prstům. Nikdo necítil tu elektřinu, ten náboj, který mezi nimi zapulzoval, když se dívky dotkly. Ale ony dvě to cítily a o pár hodiny později se poprvé políbily.
Brittany musela to video vypnout. Bylo to z prváku, z výběrovek v roztleskávání a natáčela to Quinn. Nemohla se na to dívat. Byla zmatená. Milovala Artieho a milovala Santanu. Nechtěla se s Artiem rozejít. A nechtěla ztratit Santanu. Ale s ní jí nikdy nebylo tak dobře. Věděla, že jí má ráda, ale Santana jí to nikdy moc nedávalo najevo, za což jí nevinila, znala jí a chápala, že má problém s vyjadřování svých citů, jenže každý občas potřebuje slyšet, že ho ten druhý má rád. A Artie ten pocit Brittany dopřával. Měla s ním pocit, že je milována. Se Santanou tohle nikdy necítila. Ale teď když jí Santana zazpívala, všechno se změnilo. Cítila z každýho jejího slova, že to myslí naprosto upřímně. Že jí skutečně miluje a udělá cokoli, aby byla s ní. Nebýt tu Artie, neváhala by ani chviličku. Ale Artie tu byl.

Santana si pročítala dopisy, které si psaly s Brittany během hodin. Netušila, proč si je všechny schovávala, ale teď jí vykouzlily úsměv na tváři. Byly tam dopisy ještě z právku a ze začátku druháku, když se přidaly do sboru. Ve spoustě dopisů kuly pikle na zničení sboru, což si teď nedokázala představit. Milovala zpěv. Nemusela se dlouho rozmýšlet, aby ho vyměnila za rostleskávání. Usmála se na jeden dopis, na jehož konci bylo velké srdíčko a v tom nápis B + S FOREVER. Teď to ale nejspíš neplatilo. Jejich navždy zkazila, když od sebe Britt odehnala a nemohla jí vinit za to, že si našla někoho jinýho. I když ten kriplík to být zrovna nemusel. Fuj, ani si nechtěla představovat, co spolu dělají.
Ne, ne, ne, sakra, ne, pryč z mé hlavy.
Jak spolu spí? To tam on vždycky jen tak leží a Brittany je nahoře? Hmm, to musí být super sex.
Asi budu zvracet.
Se mnou si ten sex musí užívat mnohem víc.
Ve chvíli kdy se jí vybavilo jejich poslední milování, opět posmutněla. S Puckem ani Samem tohle nikdy necítila. Tu blízkost a vzájemné souznění. Přesně věděly, kde se jedná druhé dotýkat, aby jejich těla skončila v extázi. Bála se, že tenhle pocit už nikdy nezažije. Dřív to brala jako samozřejmost. Teď byly Brittany dotyky tím, co jí chybělo ze všeho nejvíc. Držet ji v objetí, cítit tlukot jejího srdce, její zrychlený dech, když jí přejížděla jazykem po krku, vůně jejího parfému. To všechno bolestivě postrádala. A mohla si za to sama. Teď mohla jen čekat. Čekat až se Brittany rozhodne, jestli zahodí podle všech ideální vztah s Artiem a riskne vztah se Santanou. Když tak nad tím černovláska přemýšlela, udělal by to jenom blázen.

Nechtěla si mezi nima vybírat, prostě nechtěla.
"Jsi v pořádku?" Pohladil ji Artie po tváři, když si všiml, že zamyšleně kouká z okna. Brittany upřímně zavrtěla hlavou.
"Jde o Santanu že?" Zeptal se něžně a blondýnka přikývla.
"Víš, přemýšlel jsem. Vím, že ji máš ráda. A nechci, aby sis musela vybírat. Nevadilo by mi mít něco jako vztah ve třech."
Brittany se na něho ohromeně poedívala. Chvíli mlčela a poté se musela usmát.
"Vážně ne?"
"Vážně ne," usmál se Artie a nelhal. Ve skutečnosti mu to připadalo neuvěřitelně lákavý. On a dvě holky? O tom se snilo každýmu chlapovi. Santana byla sexy. Kdyby chodil s oběma, každýmu z fotbalistů by spadla brada až někam do Austrálie. Už nikdo by po něm nehodil tříšť. Byl by za největšího borce na škole.
"To by bylo úžasné," usmál se Brittany a šťastně svého přítele políbila. Takhle se vyřeší všechny jejich problémy. Bude moci být s oběma lidma, které miluje a nebude si muset vybrat jednoho a druhému zlomit srdce. Už se nemohla dočkat, až si promluví se Santanou.

Santana překvapeně otevřela dveře. V nich stála Brittany s obrovským úsměvem na tváři a vzápětí Santanu šťastně objala. Latina byla zmatená. Znamenalo tohle, že poslala vozíčkáře do háje?
"Můžu dál?" Usmívala se blondýnka a Santana přikývla. Brittany vešla dovnitř a rovnou zamířila k Santaně do pokoje, kde se posadila na židli před zrcadlo tak, jako to dělala vždycky. Santana se tomu musela usmát. Občas byla Britt kouzelná.
"Mluvila jsem s Artiem," oznámila, když se posadila a úsměv z tváře Santany zmizel. Nic neříkala a čekala, co dalšího z Brittany vypadne.
"Řekl mi, že by mu nevadilo, kdybychom měli vztah ve třech, abych si mezi vámi nemusela vybírat. No není to úžasné?" Celý její obličej zářil nadšením. Ne tak Santanin. Ta zamrkala a přemýšlela, jestli slyšela dobře, jestli se jí to jen nezdálo a mrákoty se o ní nepokoušejí zbytečně. Černovláska se opřela o zeď a ruce založila na prsou.
"Skvělý, už se nemůžu dočkat," poznamenala ironicky.
"Já taky ne, bude to úžasný," nevšimla si Brittany tónu v hlase Santany. Britt nadšeně vyskočila ze židle a chtěla se vrhnout Santaně kolem krku. Ta ji však zastavila.
"Našahej na mě," řekla a s neprostupným výrazem sledovala svojí zmatenou kamarádku,
"Ale Sanny," usmála se zmatená Brittany a když se k Santaně znovu přiblížila, tentokrát ji černovláska surově odstrčila.
"Já se o tebe s nikým dělat nedohlám. Nejsem žádná cena útěchy ani nic podobnýho," řekla tvrým hlasem, ale ve skutečnosti zadržovala slzy.
"Já myslela, že mě máš ráda."
"Ne, to nemám. Já tě totiž miluju. Miluju tě celou svojí duší. Každej pohled na tebe a toho brejlatýho idiota je pro mě jako bodnutí nožem, pokaždý když vidím, jak se tě dotýká, mám chuť mu ublížit. Prostě to nedokážu snýst. Ale než se o tebe dělit s ním, to radši budu sama. Všechno časem přebolí," přesvědčovala o tom spíš sama sebe. Dívala se z okna, nemohla se dívat Brittany do očí, prostě nemohla. Moc to bolelo.
"Santano, prosím," zašeptala blondýnka a chytila Santanu za ruku, ta se jí však vyškubla.
"Jdi pryč."
"Santano, no tak," pokusil se Brittany o úsměv.
"Prostě vypadni, co na tom nehcápeš? Chci být sama. Nechci tě tady, tak jdi pryč," ukázala na dveře. Brittany ji ještě chvíli pozoravala, načež beze slova odešla. Sotva za sebou zavřela dveře, obě dívky se rozplakaly. Jedna se zchumlala do peřin ve svém pokoji a ta druhá se posadila na lavičku kousek od domu. Santana poslepu nahmatala ipod, zapla ho a strčila si sluchátka do uší. Roxette byli její prokletí. Ale taky zachrána. Začala si potichu prozpěvovat.

Breathe some faith into my chest
Lay me down, I need the rest
Ever since the sky turned grey
I've waited for the perfect day

Hey now - it seems you've always
Touched me like the sun

There's no escape for the broken-hearted
There's no return once you've lost your way
I say a prayer now our love's departed
That you'll come back to stay
And bring the perfect day

Brittany došla domů a nechtěla s nikým mluvit. Neodpovídala Artiemu na smsky a večer si všimla, že si Santana dala na facebooku na profil nějakou píseň. Pustila si ji a v očích se jí znovu objevily slzy. Ztratila svoji nejkepší kamarádku, dívku, kterou z celého srdce milovala. Připadala si, jako kdyby jí pukalo srdce. Znovu a znovu. Santana radši než aby se o ní dělila, se jí vzdala. Aniž si to Britt uvědomila, začala si píseň zpívat.

Blinded by a crazy light
I fell into the darkest night
Those magic ties
The two of us
I couldn't see it turn to dust

Hey now - it seems you've always
Reached me like the sun

There's no escape for the broken-hearted
There's no return once you've lost your way
I say a prayer now your love's departed
That you'll come back to stay
Bring back the perfect day


Santana skutečně vždy byla jejím sluncem. A ona byla zase sluncem Santany. Vždy tu pro sebe byly. I když se pohádaly, pokaždý se znovu usmířily, protože bez sebe nedokázaly být. Byly jako skládačka. Každá tvořila jednu polovinu a když nebyly spolu, skládačka nemohla fungovat. Bez sebe nebyly šťastné. Brittany se podívala na jejich společnou fotku na telefonu. Ne, nemůže ji ztratit, prostě nemůže.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama