Love me, please! - 3.kapitola

23. ledna 2012 v 21:27 | DomíkBrittany seděla ve svém pokoji a přemýšlela. Může člověk vůbec skutečně milovat dvě osoby najednou? Je její láska k Santaně skutečná? A proč zůstala Santana se Samem? Řekla jí, přece, že je do ní zamilovaná a chce být s ní, ne se Samem ani nikým jiným. Nevěděla, co si má myslet. Všechno bylo moc složité. Chtěla, aby zase byly se Santanou kamarádky, občas si vyměnily polibek, pomazlily se, ale nejvíc ze všeho jí chyběla Santanina přítomnost vůbec. Brittany si přidala, jako kdyby část jí samotné chyběla. Znala se se Santanou už tak dlouho a vždycky tu pro ni byla, i když se snažila nedávat najevo, že jí na Britt záleží, blondýna věděla, že záleží. Santana na ni vždycky dávala pozor, když byl někdo na Brittany hnusnej, bránila ji. Bez ní si najednou připadala ztracená. Milovala Artieho, ale něco tam chybělo, něco, co jí dokázala dát jen Santana.

Pokojem se linula slova smutné písně a Santana se s nimi absolutně ztotožnila. Snažila se být silná, všechno hodit za hlavu, tak jako to dělala vždycky, když se něco stalo, ale teď to prostě nešlo. Koukala na společnou fotku s Brittany a znovu se litovala. Začínala si myslet, že kromě představ vraždění toho kryplíka na vozíku, nedělá v podstatě nic jinýho.
"Seber se sakra," praštila do madla postele doufajíc, že se jí alespoň trochu uleví. Doufala ale marně. K depresi a sebelitování se, se přidala ještě bolest ruky.
"No bezva, teď se tu ještě kvůli ní můžu mrzačit, z toho by jistě měla radost," zavrčela a hodila o zeď úkolem z matiky, na který se před chvílí chystala. Teď už na něj neměla náladu. Naštvaně chtěla přehrávač vypnout, místo toho ale omylem spustila další píseň. Z repráků se začala linout Listen To Your Heart od Roxette.
"To určitě. Rada nad zlato. Zas se jí někdy budu řídit. Třeba za sto let." Chtěla píseň vypnout, ale když se zaposlouchala do slov, nechala ji hrát dál. Ta hudba byla nádherná a slova pravdivá. Rychle si našla na netu slova a píseň si vytiskla. Když píseň pustila znovu a začala si zpívat spolu se zpěvačku z Roxette, došlo jí, komu tu píseň musí zazpívat. Tohle byla poslední šance a ona ji musela využít. Když může Brittany zazpívat Artie, ona může taky.

Druhý den ve škole byla celou dobu nervózní. Ještě než začala první hodina, musela udělat jednu věc, do které se jí vůbec nechtělo, ale pokud to měla udělat správně, musela se rozejít se Samem. S úsměvem na ni čekal u skříňky a když k němu došla, chtěl ji políbit, ale Santana ho zarazila.
"Můžeme jít někam stranou?" Pokusila se o úsměv a Sam opatrně přikývl a doufal, že ho Santana zase neodtáhne do nějaké třídy, kde ho bude svádět. Santana ho sice do jedné z prázdných tříd zavedla, když se ale posadila na lavici a pokynula Samovi, ať si sedne na židli, došlo mu, že tady se vášnivá chvíle konat nebude. A z vážného výrazu Santany pochopil, že mu chce říct něco, co se mu rozhodně nebude líbit.
"Proč jsi se mnou začal chodit?" Zeptala se, čímž ho naprosto vyvedla z míry.
"Jsi sexy," přiznal Sam a Santana přikývla.
"Správně. Ale ve skutečnosti se mnou nechceš být. A já nechci být s tebou."
"O čem to mluvíš?" Zeptal se Sam zmateně.
"O Quinn. Chtěl si jí ukázat, že můžeš mít kterou se ti zachce, nemám pravdu?"
"Jak to víš?"
"Protože já chtěla dokázat Quinn, že jsem lepší než ona a můžu jí tě klidně přebrat. Což mi skutečně nedalo moc námahy. Ale o tom nechci mluvit. Je konec, Same. Tohle už mě nebaví. Ty chceš být s Quinn a já... To je fuk."
"Ty co? Chceš být s Finnem?"
"Ne, to opravdu nechci," dala mu naposledy pusu a nechala ho zmateného sedět ve třídě.

Když nastala zkouška sboru a přišel pan Schue, došla za ním a potichu mu řekla, že by chtěla něco zazpívat. Ten s tím neměl problém. Naopak byl rád, že poslední dobou děcka vyjadřují své pocity písněmi. Santana se přede všechny postavila a počkala, až kapela začně hrát. Když se místností rozezněla hudba, Sam na Santanu zaraženě koukal a nechápal proč si teď vybrala tuhle píseň.

I know there's something in the wake of your smile.
I get a notion from the look in your eyes, yea.
You've built a love but that love falls apart.
Your little piece of heaven turns too dark.

Listen to your heart
when he's calling for you.
Listen to your heart
there's nothing else you can do.
I don't know where you're going
and I don't know why,
but listen to your heart
before you tell him goodbye.

Pohled Artieho střídavě přecházel ze Santany na Brittany a zpátky. Věděl, že se spolu občas vykousnou, ale nevadilo mu. Přišlo mu to ve skutečnosti dost rajcovní, ale ten pohled Santany, kterým se teď dívala na Brittany ho utvrdil v tom, že tohle není jen o přátelství, že v tom je něco hlubšího.


Sometimes you wonder if this fight is worthwhile.
The precious moments are all lost in the tide, yea.
They're swept away and nothing is what it seems,
the feeling of belonging to your dreams.

Listen to your heart
when he's calling for you.
Listen to your heart
there's nothing else you can do.
I don't know where you're going
and I don't know why,
but listen to your heart
before you tell him goodbye.

Pohled Santany se ani na okamžik neodtrhl od Brittany. Byla jí naprosto pohlcená a navíc se bála odsuzujících pohledů ostatních. Artie s Brittany podle všech byli roztomilý pár a bylo jí jasné, že ji každý radši uvidí s Artiem než s ní. Britt se na Santanu usmívala a zpočátku jí slova písně vůbec nedocházela, až když Santana dala na slova Listen to your heart skutečný důraz, Brittany začalo vše pomalu docházet. Její úsměv se postupně vytrácel se smyslem slov, která se jí v hlavě skládala dohromady. Santana jí vyznávala lásku. Před celým sborem a to ještě před pár dny se bála dát něco na veřejnosti najevo. Opravdu ji milovala tak moc, aby zahodila svoji popularitu?

And there are voices
that want to be heard.
So much to mention
but you can't find the words.
The scent of magic,
the beauty that's been
when love was wilder than the wind.

Listen to your heart
when he's calling for you.
Listen to your heart
there's nothing else you can do.
I don't know where you're going
and I don't know why,
but listen to your heart
before you tell him goodbye.

Neuvědomila si, že pláče, dokud píseň neskončila. Místností se rozeznělo ticho, které po pár vteřinách následoval potlesk. Santana konečně odtrhla oči od Brittany a všimla si Sama, kterému všechno docvaklo. K překvapení Santany se na ni slabě usmál. Ignorovala Rachel s Quinn a jejich výrazy, místo toho oplatila úsměv Lauren, od které by povzbuzující úsměv nikdy nečekala. Když přestali po pár vteřinách tleskat, Santany pohled se znovu upřel na Brittany.
"Miluju tě, Britt, tak už to konečně pochop," usmála se na ni poté se posadila, nechajíc naprostou zmatenou Brittany svým myšlenkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama