Love me, please! - 2.kapitola

23. ledna 2012 v 21:26 | DomíkKdyž se druhý den probudila, připadalo jí, že spala nanejvýš tak hodinu. Hlava jí třeštilo a když se podívala do zrcadla, sama sebe se lekla. Vypadala jako zombie. Oči měla opuchlé od pláče a vlasy jí trčely do všech stran. Rychle si dala studenou sprchu. Doufala, že jí alespoň trochu probere, protože jí bylo jasný, že by ve škole určitě usnula. Rychle se namalovala a spěchala do školy, protože by jinak přišla pozdě. První hodinu sice měli španělštinu a pan Schue by ji jistě omluvil, ale už včera odešla ze školy dřív a nechtěla, aby si ji pozval na kobereček Figgins.

Vyndavala si věci ze skříňky, když uviděla Brittany. Mířila se smutným výrazem přímo k ní. Rychle si vyndala učebnice, nebyla si ani jistá, jestli ty správné, skříňku zavřela a vydala se pryč dřív, než ji stihla Brittany dohonit. V učebně si sedla vedle Sama, který byl překvapený, že už je ve škole, ale sám musel uznat, že nevypadá moc zdravě. Jen se na něho zamračila, prohodila s ním pár slov a poté ho ignorovala. Nos zabořila do náhodně vybrané knížky a snažila se vypadat, že se učí.
"Můžeme si promluvit, prosím?" pohladila ji Brittany po rameni. Pod jejím dotekem sebou trhla, ale oči nezvedla, nemohla se na ni podívat. Ne, aniž by jí nepíchlo u srdce.
"Ne. Učím se."
"Santano, prosím," usmála se Brittany, ale Santana jen zavrtěla hlavou a když zazvonilo na hodinu, tak se jí nesmírně ulevilo. Po dlouhé době se o hodině skutečně soustředila na učení. Neposílala si dopisy s Brittany ani nikým jiným, neosáhala se pod lavicí se Samem, ani nehrála hry na mobilu. Ten včera sice zprovoznila, ale prasklý kryt držel pohromadě jen díky lepící pásce. Když řekla doma rodičům, že jí ho vyrazil nějaký fotbalista ve škola na chodbě, rodiče tomu uvěřili a dokonce měla slíbený telefon nový. Další přestávku už se ale Brittany nevyhnula. Čekala na ní před dveřmi a vedle ní seděl Artie na vozíčku. Když ho viděla, měla skutečně silné nutkání mu zarazit obroučku od brejlí do oka.
"Co chceš?" Zeptala se blondýnky, Artieho naprosto ignorovala, nemohla se na tu jeho vestičku ze sekáče dívat, aniž by se jí nechtělo zvracet.
"Jen si promluvit," usmála se na ni Brittany a chtěla Santanu chytnout za ruku, ta se jí však vytrhla.
"Nešahej na mě," prskla na ni.
"Hej, takhle s ní nemluv," ozval se Artie.
"Ty drž laskavě hubu a vůbec se do toho nepleť," naštvaně se na něho otočila Santana.
"Co se to tady děje?" Objevil se vedle nich Sam a vypadal z celé situace zmateně.
"Jen si chci popovídat se Santanou," usmála se na něho Brittany a Sam chápavě přikývl.
"Holčičí řeči, tak u toho být nemusím, pojď kámo, necháme je tu o samotě, ať můžou drbat nebo co to normálně dělají," úsmál se chápavě Sam a než se Artie na cokoli zmohl, už ho tlačil pryč.
"Bezva," obrátila Santana oči v sloup a když ji Brittany chtěla obejmout, dala ruce do obranného postoje.
"Sanny, no tak," slabě se usmála Brittany a Santanu píchlo u srdce. Takhle jí říkala, vždycky když spolu byly samy.
"Nemám s tebou o čem mluvit."
"Mrzí mě to." Britt se už neusmívala, vypadala, že se každou chvíli rozbrečí.
"Mě taky," přikývla Santana a nachala stát Brittany u dveří. Sama s Artiem našla, jak se baví opodál o dalším fotbalovým zápase a že někdy společně musejí zajet na nějakou lepší ligu a rovnou by si při té příležitosti mohli udělat dvojté rande.
To radši skočim pod vlak nebo nechám Berry, aby mi 24 hodin v kuse ječela do ucha.
Beze slova popadla Sama za košili a odtáhla ho do jedné z prázdných tříd. Zavřela za nimi dveře a začala svého přítele vášnivě líbat.
"Udělej mi to, teď a tady," zašeptala mezi polibky.
"Neblázni, to nemůžeme, když nás chytí, budeme mít průšvih," zaprotestoval Sam, ale bránit se svojí přítelkyni dlouho nevydržel. Rozjetá Santana mu začala rozepínat knoflíky od košile a bloudila mu prsty po hrudníku, rukama sjížela stále níž, až došla k pásku, který rozepla, ale Sam ji najednou zarazil.
"Nechme si to na odpoledne, naši nejsou doma," zašeptal černovlásce do ucha.
"Já to nechci odpoledne, chci to hned," dobývala se Samovi do kalhot.
"Neblázni," snažil se jí Sam uklidnit.
"Fajn, když nechceš, tak nechceš," naštvaně ho od sebe odstrčila a nechala ho stát v prázdné třídě, zatímco naštvaně mířila pryč. Nebyla zvyklá na odmítnutí. Ji nikdo nikdy neodmítal.

Uraženě se ve třídě posadila do lavice vedle překvapené Mrcedes a vzápětí zazvonilo na hodinu. O pár vteřin později, těsně před příchodem učitelky, do třídy vklouzl i Sam a ještě si při tom zapínal poslední knoflík u košile. Zmateně se podíval na Santanu, která ho ignorovala a o něčem se bavila se Santanou, tak se posadil vedle jednoho z fotbalistů a ještě několikrát se během hodiny po Santaně otočil. A směsici zmatení a překvapení si mohla Santana přečíst i ve výrazu Brittany, která seděla spolu s vozíčkářem vedle Santany a Mercedes. A kromě zmatení a překvapení viděla v očích blondýnky i smutek. V jednu chvíli jí přišlo, že ji chce Brittany chytit za ruku, ale poté ji Artie pohladil po noze a Brittany ucukla pohledem, kterým sledovala černovlásku a ruku, kterou měla svěšenou podél těla, si položila do klína. Santana ji po očku sledovala celou hodinu a kolikrát načapala Brittany, jak po ní kouká, pokaždé ale jedna z nich rychle uhnula pohledem. Santana z důvodu, že se nemohla na Britt koukat, aniž by neměla tendence na ní začít křičet nebo ji začít libat a Brittany věděla, že její city k Santaně jsou vůči Artiemu nefér.

Když skončila škola, Santana se vydala na zkoušku sboru, kam se vůbec netěšila. Nebyla zvědavá na dotěrné otázky Sama, který jí lezl čím dál víc na nervy, ani na uštěpačné poznámky skřeta. A už vůbec nechtěla vidět to, co následovalo, když přišel do třídy pan Schue. Rovnou se usmál a pokynul Samovi a Artiemu, kteří před ostatní nastoupili a vzápětí se rozezněla hudba.
"Tuhle píseň bychom chtěli věnovat naším skvělým přítelkyním," vysvětlil Sam důvod jejich vystoupení.
"Hezké výročí baby," poslal Artie Brittany vzdušný polibek. Ta se šťastně usmála a kluci začali zpívat.

Artie: Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Don't tell me it's not worth tryin' for
You can't tell me it's not worth dyin' for
You know it's true
Everything I do - I do it for you

Všichni nadšeně poslouchali Artieho, jak vyznává Brittany lásku a nikdo si nevšiml, jaká bolest se Santaně odráží ve tváří. Celé její srdce pukalo při pohledu na usmívající se Brittany, která se pohupovala do rytmu a začala se smát něčemu, co jí pošeptala Quinn.

Sam: Look into your heart - you will find
There's nothin' there to hide
Take me as I am - take my life
I would give it all - I would sacrifice

Don't tell me it's not worth fightin' for
I can't help it - there's nothin' I want more
Ya know it's true
Everything I do - I do it for you

Když začal zpívat Sam a ona viděla Artieho, který na vozíku dojel k Brittany, rozplakala se. Všichni si mysleli, že plakala dojetím, ale její srdce krvácelo. Viděla jejich pohledy, lásku v jejich očích. Blondýnka se posadila Artiemu na klín a jemně ho políbila. Sam pomalu došel k Santaně a zatímco stále zpíval, posadil se na židli vedle ní a vzal jí za ruku. Necítila nic, absolutně nic. Bylo jí tak líto sebe samotné, že se rozplakala nahlas a pevně se k Samovi přitiskla. Ten jí zpíval a hladil po vlasech, nemaje tušení, že Santana nepláče z lásky. Ne ze šťastné lásky k němu.

Oba: There's no love - like your love
And no other - could give more love
There's nowhere - unless you're there
All the time - all the way

Oh - you can't tell me it's not worth tryin' for
I can't help it - there's nothin' I want more
I would fight for you - I'd lie for you
Walk the wire for you - ya I'd die for you

Ya know it's true
Everything I do - I do it for you

Když kluci dozpívali, místností se ozval nadšený potlesk. Rachel v duchu pukala závistí, že jí takhle Finn nikdy nevyznal lásku písní, Finn si vyměňoval tajné úsměvy s Quinn, Puck se něčemu smál s Lauren, obličeje jen pár centimetrů od sebe a Tina s Mikem se zamilovaně políbili. Skoro všichni tam vrkali jak hrdličky. Když to Santana viděla, už to nevydržela. S pláčem vyběhla z mísnosti a všechny tam nechala zmatené. Nikdo nechápal, co se stalo a proč utekla. Kromě Brittany.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama