Love and War - 20.kapitola

23. ledna 2012 v 20:36 | Domík |  Love and WarKurt pevně svíral víčka a snažil se zhluboka dýchat. Byla hluboká noc a všichni kolem něho spali. Ashley konečně alespoň trochu klesla horečka a mladé ženě se dostalo klidně prospané noci bez toho, aby z deliria volala jméno svého přítele.
V místnosti byla tma, ale když Kurt otevřel oči, dokázal rozeznat siluetu před sebou. Na zemi stále nehybně leželo Johnovo mrtvé tělo. Vzduchem se šířil zápach zaschlé krve a Kurt mohl přísahat, že ve vzduchu cítí smrt. Jako kdyby kolem nich kroužila a vyhlížela, kdo další bude na řadě. Tělo mladého zdravotníka se znovu začalo třást a Kurt musel pevně sevřít víčka, aby se znovu nerozplakal.
Venku bylo absolutní ticho, skoro až zlověstné. Jako kdyby se blížilo něco ošklivého. Nebyly slyšet žádné kroky, hlasy, ani vítr nefoukal. Alespoň že noc byla výjimečně teplá a Kurt nebyl promrzlý až na kost. Zeď ho sice nepříjemně studila do zad, ale nebylo to nic, na co by už nebyl zvyklý.
Po několika minutách mladého muže konečně začínala přemáhat únava, když zvenku uslyšel změť hlasů. Rychle se mezi sebou bavily arabsky a Kurt předpokládal, že některá slova dokonce byla řečena v pantunštině, takže jim skoro nerozuměl, ale zaslechl slovo nebezpečí a vězni. Hlasy vzápětí začaly sílit a k místnosti se blížilo někoik únosců.
Dveře do místnosti se s rámusem otevřely, což všechny vězně okamžitě probudilo. Každý začal zmateně a vystrašně mžourat do světla baterky, která místnost osvětlovala. Nikdy ještě za nimi únosci v noci nepřišli, muselo se dít něco vážného a všem bylo jasné, že cokoli se bude dít, tak to rozhodně nebude dobré.
"Vstaňte," nařídil jim jeden z mužů arabsky. Bylo to vůbec poprvé od té doby, co je unesli, kdy viděli někoho z povstalců bez kukly na hlavě. Henry s Patrickem si vyměnili rychlý pohled a oběma jim bylo jasné, že to může znamenat jenom jednu věc. Už jim nezáleželo na tom, jestli si zapamatují jejich tváře, což bylo jasné znamení toho, že se z toho nikdo z nich nedostane živý.
Všichni se rychle postavili, Ashley musel na nohy pomoci Max, protože byla pořád hrozně zesláblá a všechno se s ní motalo, takže nemohla pořádně stát ani chodit a čekali, co se bude dít. Blaine rychle stiskl Kurtovi dlaň, protože viděl, jak se jeho milenec vyděšeně třese.
"Pojďte," znovu promluvil muž a vydal se z místnosti pryč. Vězni ho opatrně a vyděšeně následovali. Báli se toho, co se bude dít dál.
Henry se ještě naposledy podíval na tělo svého kamaráda, které bezvládně leželo na zemi, než se rychle vydal za ostatními, následován jedním z Afgánců. Když povstalci odešli a nechali je k smrti vyděšené s vojákovou mrtvolou v místnosti, Henry rychle zkontroloval Johnův puls, jestli je skutečně mrtvý a když zjistil že je, sundal mu z krku křížek, který tam John neustále nosil. Věděl, že by ho Johnovi rodiče chtěli zpátky. Alespoň nějaká památka jim zůstane na jejich jediného syna.
"Pohněte," zakřičel na ně jeden z únosců, zatímco na ně další dva mířili zbraněmi a rychle je odváděli pryč. Max musel Ashley skoro nést, tak byla zesláblá a i když byla drobná, lékař byl brzy unavený. Patrick si toho všiml a rychle vzal Ashley do náručí.
Rychle procházeli kolem někola starých budov, které na první pohled vypadaly opuštěně, ale po cestě potkali několik lidí, kteří rychle pobíhali sem a tam a něco křičeli. Většina z nich odjížděla v autech někam pryč.
Zastavili se až u jedné obrovské budovy, která vypadala jako stará továrna a když vešli dovnitř, Blaine si pomyslel, že to asi skutečně továrna byla. U zdi sem tam stál nějaký starý a pavučinami ověšený stroj. Celý prostor budovy byl jen velmi spoře osvětlen a nikdo pořádně nestíhal vnímat, kam je vedou.
Budouvou se odrážela ozvěna kroků, která byla náhle přerušena výbuchem. A pak se všechno událo strašně rychle. Zničeho nic se všude začala ozývat střelba, nad hlavami uslyšeli létat vrtulník a skrz špinavá okna budovy viděli, jak světla z vrtulníku prohledávají území.
Než se Afgánci stihli vzpamatovat, Patrick se s Ashley v náručí rychle schoval za nejbližší stroj a stejně tak se rychle schovali i Blaine s Kurtem. Henry rychle vytrhl samopal jednomu z únosců z ruky, poslal ho do bezvědomí a když viděl, že se další chystá střelit po Maxovi, nezaváhal ani vteřinu a muže zastřelil. S posledním povstalcem, který je odváděl pryč, se začal prát Patrick, který nechal Ashley schovanou a rychle přispěchal Henrymu na pomoc. Na Kurta a Blaina zakřičel, aby dali na Ashley pozor.
"Hovoří k vám armáda Spojených států amerických. Pokud se ihned vzdáte, tak vás ubezpečujeme, že se nikomu nic nestane," ozvalo se z nějakého amplionu anglicky. Blaine si byl naprosto jistý, že svůj rodný jazyk nikdy v životě neslyšel radši.
Zatímco Patrick s Maxem se snažili sebrat povstalci zbraň, Kurt s Blainem rychle vyběhli ze svého úkrytu, aby se dostali k Ashley. Ani jeden z nich nezaregistroval, že muž praštil Maxe samopalem do hlavy a spadl v bezvědomí na zem. Nevšimli si na toho, že se právě s Patrickem na zemi prali a Patrick zaskučel bolestí, když ho Afgánec kopl do břicha. Kdyby si toho všimli, možná by se ještě stačili schovat zpátky.
Dřív než kdokoli stihl zeragovat, ze samopalu vyšly tři výstřely a vzduch prořízl hlasitý výkřik, který vyšel z Kurtových úst. Mladý zdravotník se sesunul k zemi. Z bolesti se mu zatmělo před očima a jen z dálky šlyšel, jak někdo volá jeho jméno.
Vyýstřel zasáhl Kurta do paže a musel přetnout tepnu, protože mu z ruky začala stříkat krev. Blaine při tom pohledu zapomněl na Ashley, na Patricka, který právě přemohl povstalce a zastřelil ho i na celou válku. Jediné co před sebou viděl byl Kurt, který se zhroutil na zem a ztrácel spoustu krve.
"Kurte!" Zoufale zakřičel Blaine a vzápětí byl u Kurtova těla. Snažil se přitlačit ruku na ránu, aby zastavil krvácení, ale rána byla velká a krvácení se mu zastavit nedařilo.
"No tak, Kurte, vydrž prosímtě. To zvládneš, dobře?" Snažil se kudrnatý lékař uklidnit spíše sám sebe, když celou dlaní zacpával ránu, aby z ní nemohla stříkat krev.
Kurt bolestivě svíral víčka. "Blaine, nemůžu hýbat rukou," dostal ze sebe vyděšeným a přiškrceným hlasem a Blainův uklidňující hlas skoro nevmímal.
Nevnímal ani to, když do budovy vrthli američtí vojáci a Henry na ně křičel, že tu mají raněné a potřebují je okamžitě dostat do nejbližší nemocnice.
Blaine se od Kurta nehnul, dokud ho nedostali do vrtulníku, kde ho jeden z lékařů okamžitě začal za Blainovy asistence operovat.
"Má poškozené nervy, ale to tady operovat nezvládneme, na to nemáme dostatečné vybavení."
"Říkal mi, že nemůže pohnout rukou," potichu řekl Blaine a druhý lékař jen přikývl.
"To bylo tím zraněním, ale při postřelení došlo i k poranění medianu."
"Nejsem sice neurochirurg, ale chápu dobře, že to znamená, že by mohl mít omezenou pohyblivost v prstech na ruce?"
"S největší pravděpodobností ji mít bude. My tady to operovat nemůžeme a až ho dostaneme do nemocnice, myslím, že bude pozdě. Absolutní pohyblivost prstů už navrátit nepůjde," zavrtěl lékař hlavou a když Kurtovi zašil paži, otřel si spocené čelo.
"Chtěl jít na medicínu," zašeptal Blaine a se slzami v očích zůstal zírat na Kurta, který před ním ležel.
"To mě mrzí," prohlásil lékař a šel zkontrolovat Ashley a Maxe, který už se probral z bezvědomí a nemohl uvěřit, že už je ta noční můra za nimi. Že se z toho dostal živý a vrátí se domů ke své rodině.
Dokud nepřistáli v Kábulu, kde byla nejbližší nemocnice s vhodným vybavením na Kurtovu operaci, Blaine u něho zůstal celou dobu tiše sedět a držel Kurtovu zdravou ruku ve své. V hlavě měl spoustu myšlenek. Nemohl uvěřit tomu, že to přežili a on se vrátí domů ke své dceři. Před ním však ležel muž, kterého miloval. Se kterým než se všechno tohle stalo, si plánoval společnou budoucnost. Kurt měl jít na medicínu v New Jersey, aby mohli být spolu, ale teď byl všem jejich společným plánům konec. Kurt už nikdy na medicínu nepůjde. Už nikdy si nesplní svůj sen a Kurta s Blainem od sebe budou dál dělit celé Spojené státy.
Ne, život prostě není fér.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 13. prosince 2016 v 22:32 | Reagovat

Ještě že přišli zachránit doufám že Kurt bude v pořádku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama