Heroes: 29.kapitola + Epilog

23. ledna 2012 v 23:02 | Domík |  Heroes29. kapitola
Bylo pondělí ráno a nikomu z členů sboru kromě Santany a Brittany se nechtělo do školy. Všichni byli vyděšení do morku kostí z toho, co by se mohlo stát. Kurt si vyčítal, že Blainovi neřekl pravdu o tom, že by Santana měla Browna zabít už dnes, ale nechal ho v přesvědčení, že to bude až za dlouhou dobu. Ale věděl, že když by to Blainovi řekl, Blaine by ho do školy vůbec nepustil, i kdyby to znamenalo, že ho zamkne ve sklepě.
Nejhorší bylo, že nikdo z nich netušil, jak tomu mají zabránit. Lauren sice navrhovala, že by mohli Santanu prostě někam zamknout pod zámek nebo ji na pár hodin omráčit, ale s tím ostatní nesouhlasili. Zvlášť když každý stále doufal, že se budoucnost nesplní. Ale budoucnost se neptá, jestli si ji lidé přejí, ona se prostě stane.
Santana vstávala s úsměvem na tváři. Dnes byl poslední den školy a co víc, měli tam být jen hodinu, vzít si vysvědčení a rozletět se na prázdniny. Santanu v srpnu čekala dovolená s rodiči u moře, kam s sebou měla povoleno vzít i Brittany, takže jí připadalo, že svět už nemůže být lepší. Její otec pořád nevěděl, že s Brittany chodí, ale byla si jistá, že i když ho to překvapí, nějak to vydýchá, zvlášť když matčina reakce byla tak super. Rodiče Britt to taky nevěděli, že spolu holky chodí, ale u nich si byla Santana jistá, že jim to vadit nebude.
Černovláska na sebe natáhla černé minišaty, obula se do lodiček a ještě popadla fialovočerné sáčko, kdyby se venku udělala zima. Před domem už na ni čekala Brittany, která měla za uchem kopretinu a usmívala se od ucha k uchu.
Společně se vydaly do školy, kde už byli všichni ostatní ze sboru a o něčem se zazražně bavili, když si však všimli, že přicházejí holky, všichni naráz mluvit přestali a Santana se zamračila. Nesnášela, když o ní někdo mluvil za jejími zády a v poslední době se to dělo pořád. Snažila se dělat, že je jí to fuk, ale ve skutečnosti jí to strašně ubližovalo. Nebyla tak silná, jak se tvářila, ta maska mrchy byla skutečně jen pouhou maskou. Měla pocit, že každou chvíli vybuchne a někoho praští, tak moc jí lezly všechny ty pohledy a šepot na nervy. Pokud lidem něco vadilo, tak jí to měli říct do očí.
"Co tak čumíš," prskla na jednoho prváka, který ji sledoval s otevřenými ústy. Na chvíli si pomyslela, že to je kvůli tomu, jak skvěle dneska vypadá, ale když znovu zaslechla slova jako "lesba" a "teplá," tak jí došlo, že už se to po škole rozneslo, že chodí s Brittany a ona ač před Brittany dělala, že je v pohodě, tak ve skutečnosti nebyla smířená s tím, aby to ostatní věděli. A jejich reakce byla samozřejmě přesně taková, jakou ji Santana očekávala.
"Vůbec si jich nevšímej," popadla ji Rachel k překvapení Santany za loket a odvedla ji do třídy, kde ji posadila do lavice a sedla si z druhé strany vedle ní. Před Santanu se posdili Puck a Lauren a zbytek sboru se rozesadil tak, že Santana seděla přímo uprostřed nich. Ta je chvíli zmateně pozorovala, ale pak pokrčila rameny.
Rozdávání vysvědčení netrvalo dlouho. Všichni už věděli, co mají za známky, tak jim je pan Schue prostě po jednom podal, potřásl jim rukou, v případě některých jim řekl, aby na sobě příští rok mákli nebo jim pogratuloval ke skvělým výsledkům a po půl hodině už je propustil. Děcka ze sboru zůstali s Willem ještě chvíli ve třídě a povídali si.
Věděli, že se jim bude po panu Schuestrovi stýskat a jemu že se bude stýskat po nich. Rachel všem oznámila, že už začala psát písně pro sectionals a myslí si, že to budou skutečně hity. Nikdo to radši nekomentoval. Byly tu prázdniny a užvaněná hyperaktivní Rachel jim všem mohla vlízt na záda. Navíc každá věta kterou pronesli byla jen na oddálení skutečnosti, která měla brzy nastat.
Puck všem samozřejmě řekl, že by se to mělo stát na školním prostranství, a tak nějak tajně doufali, že když se zdrží ve škole co nejdýl, tak ostatní spolužáci v čele s Brownem mezitím odejdou domů a budoucnost se konat nebude.
"Tak se mějte děcka, já pospíchám, jdeme se slečnou Pillsbury na oběd," usmál se na ně pan Schue.
"Budete mít spolu malé srnečky?" Usmála se na něho Brittany a Kurt se rozesmál při vzpomínce, jak slečnu Pillsbury v opilosti jednou nazval Bambim.
"Prosím?" Nechápal Will.
"To neřeš, Willdo. Jdi a užívej si léta," poplácal ho Puck po rameni a táhl Brittany od pana Schue pryč.
Když vyšli všichni společně před školu, v hrůze zjistili, že jsou snad všichni jejich spolužáci pořád ještě před školou. Rozebírali plány na prázdniny, házeli si s míčem nebo prostě jen okouněli kolem.
"Kde je Santana?" Otočila se najednou Lauren, když zjistila, že jejich spolužačka zmizela.
"Sakra, nemám tušení," rozhlídl se kolem Sam a i všichni ostatní ji začali hledat.
"Šla na záchod," odpověděla jim Brittany a Lauren s Rachel okamžitě vystarovaly k holčičím záchodům. Než tam však ale stihly dojít, viděly Santanu, jak se jí v očích lesknou slzy a jde směrem k nim.
"Jsi v pořádku?" Zeptala se jí Rachel a Santana po ní hodila ošklivý pohled.
"Nestarej se," odsekla a zamířila ven. Všechny ze sboru ignorovala a zamířila si to rovnou k bráně. Chtěla odsud pryč, už toho měla plný zuby. Když vlezla na záchod, nějaké dvě roztleskávačky, jejichž jména si ani nepamatovala, protože ve všech sestavách dělaly vesměs jen křoví, se jí začaly posmívat a ptaly se jí, jestli už si nechává narůst knírek a přestala si holit nohy.
Santana byla tak vzteklá a ublížená, si vůbec neuvědomila, že když odstrčila z cesty nějakého kluka, že ucukl, protože od ní dostal ránu.
Azruvé nebe nad školním prostranstvím se začalo zatahovat, ale nikdo si toho nevšiml.
"Slyšel's, co říkal Karofsky? Prý je to lesba. Celý ten jejich pitomý sbor je jen jedna velká banda plná teploušů."
"Gay klub to je ne Glee klub," pronesl jeden z hokejistů znechuceně.
"Hele, támhle jde," zasmál se druhý stojící v blízkosti Pucka.
"Hej lesbo," zakřičel jeho kamarád. "Jaký to je s holkou?"
Santana se na místě zarazila. Stála jen kousek od ostatních, kteří jak ji hledali, tak se rozmístili po celém prostranství. V tu chvíli jako kdyby se v ní něco zlomilo. S prázdným pohledem se otočila na hlas, který na ni volal. Byl to Brown, nechutný hokejista, který měl ksicht plný beďarů a neopřela by si o něho ani kolo.
Aniž by si to sama uvědomila, zvedla ruce směrem k nebi, kterí se úplně zatáhlo a z tmavě šedé oblohy začaly z ničeho nic do těla latiny proudit blesky. Byl to neuvěřitelný pocit. Santana zavřela oči a nechala, aby ji ten slastný pocit zaplavil, oddala se extázi. Neslyšela kolem sebe výkřiky ani to, jak začali někteří couvat. Když oči otevřela, usmívala se.
"Je to skvělý," odpověděla Santana s úsměvem na rtech na Brownovu otázku. "Ale to už se ty nikdy nedozvíš," pokračovala Santana a z jejích dlaní vzápětí vystřelil blesk, který udeřil do hokejisty, jehož popálené tělo se nehybně svezlo k zemi.

Několik vteřin panovalo na McKinley hrobové ticho, které následovala panika. Všichni začali křičet a snažili se dostat pryč. Pryč od Santany, pryč od mrtvého těla, které leželo na zemi. Bylo jim jedno, že strkají do svých přátel, že šlapou po těch, které shodili na zem, každý se chtěl jen dostat pryč. Pryč z téhle noční můry, která nemohla být skutečná.
Všichni členové New Directions zůstali stát na místě jako zařezaní. Jejich tělo zaplavil absolutní šok a zděšení z toho, že se Kurtova vidina stala skutečností.
Santana s úsměvem pozorovala své spolužáky, kteří se snažili s křikem dostat pryč. Pak si ale všimla vyděšené Brittany, které se na ni nevěřícně dívala a v očích měla slzy. Pomalu šla směrem k Santaně a šeptala, ať to nedělá, zatímco ostatní členové sboru jako kdyby se probudili z tranzu a teď se rozestoupili před ostatní lidi ze školy jako živé štíty.
"Proč bych to neměla dělat?" Zeptala se Santana Brittany a pozorovala Karofskyho, který se snažil dostat pryč.
"Ne tak rychle, hošánku," křikla na něho, i když ji nemohl slyšet přes řev vyděšených spolužáků.
"San, prosím, nedělej to," byla od ní Britt už jen pár kroků. "Oni ti za to nestojí. My tě přeci máme rádi."
"Skutečně? Však se podívej na ostatní, jak se tváří vyděšeně a ustupují," zasmála se Santana, když se vydala naproti Quinn, která s hrůzou v očích ustoupila o několik kroků dozadu a narazila do zdi. Než stihl kdokoli ze sboru zareagovat, Santana z ruky vyslala další blesk, který zasáhl Karofskyho, jehož tělo se bezvládně sesunulo k zemi. Spoustě lidí už se podařilo dostat se pryč. U zábradlí se krčil a brečel Jacob, kterého někdo srazil na zem a on si vyvrkl kotník a nemohl se dostat pryč a v bezvědomí kousek dál ležely dvě dívky.
Brittany beze slova došla až k Santaně a pevně ji objala.
"Nedělej to," šeptala jí do ucha, po tvářích jí tekly slzy a začala jí ovíjet ruce kolem celého těla. Než si Santana uvědomila, co Brittany dělá, už bylo pozdě.
"Pusť mě," zakřičela na Brittany, ale ta se ani nepohnula.
Rachel plakala. Celou dobu četla Santaně myšlenky a z té nenávisti, která černovlásku zaplavovala, jí mrazilo v kostech. Byla si naprosto jistá, že v tuchle chvíli bude schopná ublížit i Brittany, i když toho později bude litovat víc, než čehokoli jiného ve svém životě.
"Ne," zavrtěla Btittany nesouhlasně hlavou a svůj stiskl zesílila. Santana nemohla pohnout rukama, měla je pevně přimknuté k tělu.
"Fajn," sykla a bleskem udeřila přímo do Brittany. Ta zamrkala, ale sevření nepovolila. Místo toho se musela přemáhat, aby se nezačala smát, protože jí to strašně lechtalo.
Tentokrát se překvapeně zatvářila Santana. Všichni ostaní spolužáci ze školy už byli pryč a Finn pomáhal Jacobovi na nohy, aby ho dostal do bezpečí, zatímco Lauren odnášela jednu z dívek, která byla v bezvědomí a druhou nesl v náručí Mike. Nikdo kromě Brittany a Santany nepromluvil ani slovo.
"Pusť mě," zakřičela znovu Santana na Brittany, která ale jen vrtěla hlavou. Santana se dál pokoušela bránit, až to nakonec vzdala a když si postupně začala uvědomovat, co udělala, začala se nekontrolovatelně třást a plakat. Brittany ji stále svírala v náručí, ale už neměla ruce obmotané kolema celého Santanina těla, normálně ji objímala.
"Bude to dobré," hladila Brittany Santanu po vlasech, ale Santaně věděla, že nebude. Stále dokola vrtěla hlavou a něco si pro sebe nesrozumitelně mumlala.
"Ššš," hladila jí Brittany po zádech.
"Ne!" Vykřikla najednou Rachel, ale v tu chvíli se Santana Britt vytrhla z náručí a rozeběhla se pryč.
"Zastavte ji," zakřičela Rachel na Mercedes a Sama, než se však stihli vzpamatovat, černovláska s brekem proběhla kolem nich a hnala se pryč.
"Ona se chce zabít!"
Po těhle slovech se všichni pustili za Santanou, ale o pár vteřin zůstali všichni přikováni na místě. Jediné co slyšeli, bylo hlasité pískání brzd a následný náraz.
"Nééé!" Zakřičela Brittany a když doběhla na místo, uviděla svojí přítelkyni ležet na zemi v kaluži krve.
"Santano, no tak, prober se!" Začala třást s bezvládným tělem a když ji něčí ruce chytily, aby ji od Santany odtáhly, začala křičet a bránit se.
"Musíš vrátit čas," doběhl Kurt k Puckovi, který stál šokovaně na místě a pozoroval Santanino mrtvé tělo.
Kolem nich se sbíhali lidi, ale Puck jako kdyby je nevmímal. Kurt s ním začal třást a křičel na něho, bylo mu úplně jedno, že je každý slyší.
"Slyšíš mě? Musíš vrátit čas!"
"Ale když já nevím jak!" Zoufale zašeptal Puck a Kurt mu dal facku.
"Přestaň! Přestaň se okamžitě litovat. Santana je mrtvá. Karofsky je mrtvý. Brown je mrtvý! Tak koukej vrátit ten zatracený čas!"
"Já to nedokážu," zavrtěl Puck odmítavě hlavou.
"Ale dokážeš, já ti věřim," chytila ho Lauren za ruku a povzbudivě ji stiskla.
Puck se naposledy podíval na mrtvé tělo svojí kamarádky, pustil ruku svojí přítelkyně a zavřel oči. Před sebou viděl jen tmu. Snažil se vybavit si Santaninu tvář. Viděl před sebou vysmátou černovlasou roztleskávačku, které padala půlka školy k nohám a pak všechno zmizelo.

Epilog
"Berry, nekaz partu, no tak," šťouchla do ni Lauren, až Rachel málem upadla, což Santanu s Brittany hrozně rozesmálo.
"Když já nevim. Jestli nás chytí, tak nás vyloučí ze školy," zavrtěla Rachel hlavou a Santana otráveně protočila oči.
"Tak se ale rozhodni rychle, nehodlám přijít o své půlnoční koupání ve fontáně."
Puck zmateně pozorval holky a Kurta. Trvalo mu několik vteřin, než mu došlo, kde je a co se děje. Stál na chodbě v newyorském hotelu. Bylo krátce před půlnocí a oni se zrovna chystali vykrást se z hotelu ven.
"Tak Puckermane řekni jí něco, ať přestane prudit," plácla Santana Pucka po zadku a napila se lahve vína, kterou načala na cestu.
"No, já myslím, že má Rachel pravdu. Že bychom tam asi chodit neměli," zavrtěl Puck hlavou a Lauren se Santanou na něho nevěřícně vytřeštily oči.
"Děláš si ze mě prdel?"
"Já už chci jííít. Tady je nuda," poskakovala kolem nich Brittany.
"Myslím to vážně. Rachel má pravdu. Skončili jsme třetí, přece si to teď nepoděláme tím, že zdrhneme v noci pryč. Když nás chytí, pana Schue vyhodí."
"Taky bych radši nikam nechodil," ozval se Kurt, který je ale moc nesposlouchal. V duchu už byl zpátky doma s Blainem. Strašně se mu po něm stýskalo.
"Jak se vůbec můžu bavit s takovýma sucharama?" Napila se Santana znovu vína a podala ho Lauren, která si taky přihla. Nemohla uvěřit tomu, že zrovna Puck chtěl najednou dodržovat pravidla.
Jenže Puck k tomu měl svoje důvody. Protože se právě vrátil v čase a všechno si pamatoval. Pořád měl před očima Santany zkravené tělo. Doufal, že když se k té fontáně nedostanou, žádný blesk do nich neudeří a on dokáže změnit budoucnost. I kdyby měl začít křičet a vzbudit pana Schue, tak nesmí opustit hotel.
"Vidíš, i Puck je rozumný, taky byste měly být," dívala se Rachel na Lauren a Santanu.
"A nebo půjdeme prostě bez vás," navrhla Lauren a Brittany se Santanou hned nadšeně souhlasily.
"Hej, ne, počkat!" Vyjekl Puck. "Proč prostě nezůstaneme tady? A uhm... neopijeme se třeba na střeše nebo tak?"
"Jsem pro střechu!" Vypískla nadšeně Brittany.
"No, střecha zní celkem dobře jako náhrada za mojí milovanou fontánu, ve který se teď kvůli vám nevykoupu!"
"Už bude půlnoc," zjistil Kurt na hodinkách a Lauren se Santanou se okamžitě rozeběhly pryč, Brittany je následovala.
"Stůjte!" Zakřičela na ně Rachel, ale holky jí ignorovaly.
Rychle vběhly do výtahu a Kurt s Rachel a Puckem je s povzdechem následovali.
"Jestli nás chytí, všechno svedu na vás."
"S tím se počítá, Berry," ušklíbla se Santana a jak jí víno stoupalo do hlavy, přitáhla si k sobě Brittany a vášnivě ji políbila. Ta se nahlas rozhihňala a už přemýšlela nad tím, co budou se Santanou dělat, až se vrátí na pokoj.
V posledním patře vyběhli z výtahu a Puck bez problému vypáčil zámek, který byl u dveřích vedoucích na střechu.
"Woow, to je úžasné," vydechl Kurt, když se ocitli na střeše nočního New Yorku. Všude kolem nich byly vysoké osvětlené budovy a všichni si připadali jako v pohádce.
V dálce začala odbíjet půlnoc a Rachel s úsměvem chytila Kurta a Brittany za ruku.
"Něco si přejte," usmála se a v Puckovi v tu chvíli zatrnulo.
"Počkat," vyhrkl a chytil Brittany a Santanu a obě je násilím odtáhl zpátky dovnitř. To samé udělal i s Kurtem a Rachel a potom s Lauren, která se na něho dívala, jako kdyby mu právě přeskočilo.
"Můžeš mi sakra vysvětlit, co to mělo znamenat?" Zamračila se na něho, když za nimi zavřel dveře a oni zůstali stát na schodech, které vedly na střechu.
"Jednou možná," usmál se Puck a v tom se ozvala obrovská rána, která otřásla celým hotelem.
"Co to proboha bylo?" Hystericky vyjekla Rachel a Kurt vyděšeně skočil Lauren do náručí.
"To jsem právě změnil budoucnost," usmál se Puck a bylo mu úplně jedno, že na něho všichni koukají na cvoka. Protože on to dokázal. Dokázal to a oni se teď budou moci vrátit zpátky ke svým starým životům.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ari Ari | Web | 26. července 2014 v 12:30 | Reagovat

Tak trošku mi to připomnělo Hrdiny a Fantastickou čtyřku. Nu co ale.. oddechové čtení, které se rozhodně povedlo.

2 Domík Domík | Web | 26. července 2014 v 14:31 | Reagovat

[1]: Díky za komentář. Povídka je stará už tři roky a zpětně si myslím, že naprosto úděsná a dokonce jsem uvažovala, že ji z blogu smažu. Jsem každopádně ale ráda, že tobě se líbila :)

3 Fat doll Fat doll | Web | 29. července 2014 v 20:23 | Reagovat

[2]: tak toto určite nemaž!!!!!!!! Veď je to úžasné!
A ten koniec.....proste super :-) !

4 Karin Karin | 10. prosince 2016 v 19:23 | Reagovat

Perfektní povídka žádné mazaní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama