10 Years Later: 9.kapitola - Puck

24. ledna 2012 v 0:57 | Domík |  10 Years Later


"Tomuhle říkáte hra? I moje babička by to zahrála líp. Znovu a přestaňte se flákat! Co by jiní dali za to, aby se dostali do týmu. Nechtějte, abych svýho rozhodnutí litoval. Každý z vás tady je nahraditelný, každý. Tak pohněte prdelema a koukejte mi ukázat pořádnou hru!" Zakřičel Puck na fotbalisty.
Jeho tým od začátku roku vyhrál každý zápas. A jeden by řekl, že taková bilance je požene neustále dopředu, ale v posledních dnech to vypadalo přesně opačně. Ztratili motivaci a mysleli si, že se už nemusí snažit a vítězství mají v kapse. Stačily jim další dva vítězné zápasy, aby si stali mistry Ohia a on se toho rozhodně nehodlal vzdát kvůli tomu, že pánové si myslí, že už to mají v kapse.
"Ok, fajn. Vidím, že dneska to prostě nepůjde, tak padejte do sprch a pokud to bude takhle tragický i na příštím tréninku, tak čekejte změny v sestavě," zakřičel na ně a když všichni odešli ze hřiště, šel se posadit na tribunu, kde seděla jedna ze studentek.
"Čekáš tu na Tima?" Usmál se a posadil se vedle ní.
"Zas mu to bude trvat sto let, jak ho znám," oplatila mu úsměv.
"To víš, to jsou ti středoškoláci."
"Myslím, že Tim nepřijde dřív než za 20 minut," usmála se na něho dívka a položila mu ruku na koleno a pomalu mu začala přejíždět po vntiřní straně stehna směrem k rozkroku.
"Tess," chytil ji Puck za ruku a zastavil ji.
"Chodíš s jedním z mých kluků. A jsi studentka. Kdyby nás tu někdo načapal, vyhodili by mě."
"Nikdy předtim ti studentky nevadily," hodila po něm vyzývavým pohledem.
"Co dělám mimo školu, to je věc jiná. Ale tady jsme na školním pozemku," položil Puck Tessinu ruku vedle sebe na tribunu.
"Můžu přijít k tobě," dívala se na něho a ruku mu znovu položila na koleno, načež se Puck zvedl a postavil se tak, aby nebyl v jejím dosahu.
"To nejde."
"Před pár dny si tam měl Shelby a problém to nebyl."
"To byla chyba, která se už nebude opakovat."
"A co kdyby se to, řekněmě nějakým způsobem, provalilo?"
"Co tím myslíš?"
"Když by například nějaký anonym nahlásil, že středoškolský učitel si vodí do bytu studentky."
"Co dělám o svém volném čase, není nikoho věc."
"Vsadím se, že pan Schuester by s tebou nesouhlasil," usmála se na něho a pak se zvedla a odkráčela pryč. Když se ujistila, že se za ní dívá, pohladila se po prsou a poslala mu vzdušný polibek.

Když Puck přišel domů, hned mezi dveřmi narazil na Finna, který se chystal na návštěvu ke Kurtovi a Blainovi.
"Pozdravuj ty dvě královny," zavolal za ním ještě Puck a musel se zasmát, když ho Finn nazval homofobním pitomcem.
Ze začátku měl sice s Kurtem problém, ale brzo si ho oblíbil a po čase i Blaina, i když srovnat se s tim, že jeho kámoš randí s klukem, mu přeci jenom chvíli trvalo. Na druhou stranu rozhodně ne 10 let.
Stejně měl občas pocit, že musí být Finn taky teplej, jinak nebylo možný, aby kvůli všemu tak vyváděl. Po každý návštěvě Rachel se z toho vzpamatovával několik dní, kdy se choval v podstatě jako ženská, která dostala kopačky. Dokonce měli v mražáku vždycky pro jistotu zásobu zmrzliny.
Zavrtěl hlavou a vyndal z tašky bagetu, kterou si koupil k večeři a pohled mu padl na pozvánku na sraz New Directions, kterou tam odložil před pár dny, když mu přišla a on neměl čas si ji pořádně přečíst, protože měl zábavnější věci na práci. Třeba muchlování se se studentkou, která mu po sexu, který mimochodem za moc nestál, oznámila, že nebere antikoncepci. Občas byl vděčný, že jeho matka dělá zdravotní sestru. Opravdu by nechtěl opakovat minulost. Stačilo mu, že tenkrát nechtěně zbouchnul Quinn. A to mu tenkrát za to nehrozil vyhazovat nebo dokonce vězení.
"Chlape, musíš se probrat," zavrtěl hlavou a kousl si do bagety.
Vždyť od střední měl jenom jeden vztah, který trval dýl než vztah s Quinn. A i tak trval jenom 7 měsíců. Což je dost patetický. 30 na krku a on stále nedokázal vydržet ve vztahu a balil náctky. Nemusel se moc snažit, to byla pravda, do postele mu lezly samy, Tess toho byla živým důkazem, ale už takhle dál žít nechtěl. Chtěl si najít ženskou, se kterou konečně zůstane, vzít si jí a třeba mít i děti. Vzpomněl si na Beth, když mu ji po porodu položili do náručí a on ji šel pyšně ukázat ostatním. Nikdy v životě nebyl šťastnější. Vyndal z kapsy telefon a chvíli ho jen tiše pozoroval, pak se zhluboka nadechl a vytočil Quinn.
"Ahoj," pozdravila do telefonu a on se musel usmát. Pořád měla stejný hlas, jako když jí bylo 16. A ani vzhledem rozhodně nevypadala, že jí brzo bude 30.
"Ahoj kočko, jak se máš?"
"No... Dobře. To voláš jenom kvůli tomu? Na to ses mě mohl zeptat ve škole."
"Vlastně nevolám jenom kvůli. Myslíš, že bych se za tebou zítra mohl stavit do kabinetu? Potřebuju něco probrat."
"Stalo se něco?"
"Ne, ne. Nic vážnýho, neboj."
"Pucku! Znám tě. Že máš problém s nějakou studentkou?!"
"No, to sice taky, ale to není podstatný. Tak můžu se zítra stavit?"
"Určitě. Jsem tak do dvou, jen od 10 do 11 mám domluvené sezení s jedním prvákem. Takže kdyžtak po té jedenácté. Šlo by to?"
"Určitě," smutně se usmál.
"Pucku, nejsem hluchá, slyšim, že něco není v pořádku, co se děje?"
"Já," na chvíli se odmlčel a podíval se na fotku, kterou nosil v peněžence. Nikdo o tom nevěděl, že tu fotku měl. Ani Quinn. Byla to fotka jeho s Beth krátce po porodu.
"Chci ji vidět."
"Vidět koho?" zeptala se nechápavě Quinn.
"Beth," odpověděl tiše.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama