10 Years Later: 8.kapitola - Mercedes

24. ledna 2012 v 0:54 | Domík |  10 Years Later


S úsměvem na tváři si prozpěvovala a u toho vařila. Už na střední ráda vařila, ale nikdy netušila, že se z toho nakonec stane taková vášeň, že bude spolu majitelkou restaurace. Jediné negativum na tom všem byl její bývalý přítel, se kterým restauraci vlastnili. Ale od jejich rozchodu před rokem a půl šetřila jak se dalo, aby od něho restauraci mohla odkoupit. Protože ho nemohla vystát.
Měli spolu naplánovaný celý život, byli spolu šťastní a pak zničeho nic zjistila, že ji podvádí se svou bývalou přítelkyní. Byla z toho tenkrát tak zničená, že dokonce potratila dítě, o kterém ani netušila, že ho čeká. Zpočátku se hodně utápěla v žalu a litovala, že na svoje těhotenství nepřišla dřív, ze samého stresu ji vůbec nenapadlo myslet na to, že měla mít menstruaci už před 3 týdny.
Po rozchodu ji bývalý ještě v podstatě obvinil, že zabila jejich nenarozené dítě, aby se mu pomstila. Bylo to hodně zlý, ale ona je silná a byla tu pro ni Brittany, Quinn jí domluvila schůzku s terapeutem, kam dva měsíce docházela na sezení, takže se časem přes všechno dostala, ale bývalý jí to stále připomínal. Naštěstí se v restauraci takřka nevyskytoval, jen z ní profitoval peníze.
Když jí Tina s Mikem navrhli, že by chtěli u ní v restauraci uspořádat sraz, byla tím návrhem nadšená. Konečně mohla přijít na jiné myšlenky a byla ráda, že uvidí po dlouhé době Kurta, ze kterého se stala v podstatě žena v domácnosti. Mercedes mu to ale neměla za zlé, spíš mu to záviděla. Na střední si prošel peklem, ale pak si našel Blaina a jeho život byl od té doby jak z pohádky. Kdo by mu to nezáviděl.
"Země volá Mercedes," zasmála se Brittany a zamávala zamyšlené Mercedes rukou před očima.
"Co? Promiň. Zamyslela jsem se. Co máš za objednávky?"
"Stůl číslo 3. Rodinná večeře. Jedny palačinky s ovocem a marmeládou, bez šlehačky, dítě ji nemá rádo, druhé dítě si dá řízek s hranolkama, paní si objednala naši specialitu a manžel špíz s americkýma bramborama."
"Tak mi to tady polož a já se do toho hned pustim," usmála se Mercedes a pustila se do přípravy jídel.
Vaření ji vždycky přivedlo na jiné myšlenky, možná i proto vařila tak ráda. Mohla se soustředit na jiné věci a ne pořád myslet na svoje problémy. A taky strašně ráda jídla ochutnávala a když měla náladu, ráda vymýšlela jídla nová.
Za chvíli se vrátila Brittany, posadila se na židli a sledovala Mercedes, jak vaří. Obdivovala jí, sama měla problém naučit se používat mikrovlnku a aby si sama něco uvařila, to nehrozilo. Naposledy když se pokoušela udělat si vajíčka, tak musela vyhodit celou pánev, protože jí nenapadlo, že je musí občas zamíchat a ony se samozřejmě připálily.
"Taky se už tak těšíš na sobotu?" usmála se na ni Mercedes.
"Už se nemůžu dočkat. V pátek přiletí Santana, půjdeme si zatancovat," usmála se Britt.
"Tak to se máte. Moment, nemáš mít v pátek večer směnu?"
"Tara si to se mnou vyměnila. Příští víkend tu budu já za ni."
"Nejsem takhle náhodou šéfová já? Mě by ses měla zeptat, když si chceš prohodit službu," prohlásila Mercedes na oko naštvaně.
"Promiň. Dáš si gumovýho medvídka?" usmála se omluvně Britt a podala Mercedes pytlik s bonbóny. (pozn. autora: Proč mě jako první napadlo "Dáš si Red vines?" :D)
"Víš, že uplácet šéfovou není fér? Ale dík, vše odpuštěno," zasmála se Mercedes.

Když večer po zavření restaurace konečně přišla domů, byla tak unavená, že měla chuť jí rovnou do postele. Nemohla pochopit, jak se mohla v osm zaplnit restaurace s tím, že každý si dá něco k jídlu, když vařili do devíti a poslední objednávku přijmula ve třičtvrtě na devět. Lidi se skutečně zbláznili. Unaveně si napustila vanu, nalila tam zbytek pěny a když se vana napustila, vlezla si do ní a relaxovala.
Najednou dostala chuť se prostě potopoit a už se nevynořit. Moc by lidem by nechyběla a kdyby nemusela otevřít restauraci a vařit, tak by si toho nějakou dobu určitě nikdo nevšiml. Zavřela oči a pomalu se potopila a zadržovala při tom dech. Už po pár vteřinách jí došel kyslík a zrovna když se začínala dusit, zazvonil telefon. Lekla se a ve vaně se posadila.
"Sakra, zbláznila ses?" zaječela sama na sebe a natáhla se pro zvonící telefon.
"Ahoj Kurte, potřebuješ něco?"
"Za tři měsíce pořádám svatbu pro jeden lesbickej pár. A chtěly ode mě typ na nějakou restauraci, kterou by si mohly na den pronajmout a udělat tam posvatební hostinu. Tak si mě samozřejmě hned napadla ty. Ale nevěděl jsem, jestli je možnost pronajmout si restauraci na jeden den pro uzavřenou společnost."
"To by určitě šlo. Na takové akce člověk může aspoň většinu navařit v klidu předem. A dost se na tom vydělá. Jsem jedině pro," usmála se.
"Bezva, to budou mít radost. A jak se vůbec máš? Někdy zas musíme zajít na kafe."
"Ale jo jde to," jenom jsem se právě pokusila o sebevraždu, dopověděla v duchu.
"A na kafe bychom určitě zajít měli, už jsme se neviděli celou věčnost."
"Musim končit, Ashley se nejspíš chystá zapálit kuchyň. Blaine tě pozdravuje," zasmál se a když se rozloučili, tak zavěsil. Mercedes ještě chvíli seděla ve vaně a přemýšlela, co jí před chvílí přeskočilo, pak zavrtěla hlavou, vylezla ven, osušila se a rozhodla se jít spát, protože už jí opravdu začínalo hrabat.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 8. prosince 2016 v 20:39 | Reagovat

Někdy člověka napadne taková blbost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama