10 Years Later: 6.kapitola -Brittany

24. ledna 2012 v 0:43 | Domík |  10 Years Later


Místností zněla hudba a naproti zrcadlu stálo dvacet malých holčiček, jejichž snem bylo dělat roztleskávačky. Spousta malých holčiček měla tenhle sen a ona jim k němu mohla aspoň z části pomoci. Všechny na ní visely pohledem, stály vzorně seřazané a čekaly, až začně hrát a hudba a ona jim dá povel k tomu, aby začaly tančit. Za dva měsíce s nimi pojede na soutěž "Mini cheerios talent" a doufala, že se umístí dobře, protože když její sen nevyšel, mohla dopomoci alespoň k tomu jejich.
"Tak holky, připravte se, ááá, jedem," křikla, když začala hrát hudba a na parketu se začalo natřásat dvacet malých holek.
"No tak, Lucy, neflákej to," křikla Brittany na malou holčičku, která dnes evidentně neměla svůj den.
Když dala holkám pauzu, aby se napily, posadila si Lucy na klín, aby zjistila, proč je holčička rozhozená. Ta se ihned rozbrečela a pověděla Brittany, že si maminka našla novýho strejdu a tatínek s nimi už nebydlí a že novýho strejdu nemá ráda.
"Tak víš co? Až si pro tebe maminka přijde, popovídám si s ní, ano? A neplakej, nesluší ti to," pohladila holčičku po vláskách a rozhodla se, že pro dnešek už bylo zkoušení dost a místo toho nechala hrát holčičky židličkovanou, akorát místo židlí měly polštářky.
Když hodina skončila a pro Lucy si došla její matka, Brittany si s ní chtěla o trápení Lucy promluvit, ale místo toho dostala vynadáno, ať se nestará o cizí věci, když jí po nich neni není a že malá je v pohodě, že přece paní Smithová pozná, pokud její dceru něco trápí.
Poté co všechny děti odešly a Brittany šla zamknout sál, na chodbě se potkala s Mikem. Mike s Tinou vlastnili velké taneční studio, kde pořádali několik různých tanečních kurzů a Brittany si dvakrát týdně na dvě hodiny studio pronajímala, aby měla kde trénovat s roztleskávačkama. Moc si tím nevydělala, ale bavilo jí to a alespoň tímhle způsobem mohla stále tančit.
Po cestě domů si v mekáči koupila salát a v parku vedle něho se posadila, aby ho mohla v klidu sníst. Bylo celkem teplo a nechtělo se jí domů. Jídlo jí vždycky nutilo přemýšlet, proto většinou jedla rychle, teď jí to ale nevadilo. Vzpomínala na první tři roky po skončení střední. Získala stipendium na prestižní taneční školu a už v prváku tančila v klipu Black Eyed Peace a ve druháku tančila ve Stardance spolu s Jensenem Ackelsem. Ale pak přišel začátek čtvrťáku a sním taneční soutěž ve street dance, kdy si v semifinále vymkla kotník tak nešťastně, že už se jí nikdy pořádně nespravil a musela přestat s profesionálním tancem.
Podívala se na hodinky a rychle se zvedla. Zbytek salátu vyhodila do koše a spěchala si dát domů rychlou sprchu, protože jí začínala večerní směna v restauraci. I když se vysprchovala skutečně bleskově, přišla o chvilku později.
"Kdes byla?" sprdla jí Tara, servírka, po které nastupovala do služby.
"Zapomněla jsem na čas, promiň," omluvila se Brittany a rychle se šla do šatny převlíknout.
"No to je dost," kývla na ni Mercedes, když vešla do kuchyně, aby začala roznášet jídlo.
"Promiň. Myslím, že mě to jídlo vždycky začaruje."
"Britt," vzdychla Mercedes, ale radši to nekomentovala. Byla ráda, že se Brittany alespoň konečně naučila používat kasu a správně tam namačkat cenu jídel. Učila jí to rok a skutečně myslela, že už jí bude muset vyhodit.
"Promiň, promiň," omluvila se znovu a běžela na plac, protože netrpěliví hosté se brzo měnili na protivné hosty.
Práce servírky ji celkem bavila a poznala při ní spoustu nových lidí. A často sem chodili i staří známí. Nedávno tu třeba byli Will s Quinn.
Když jí směna skončila a Brittany odešla domů, pustila si televizi a rozhodla se projít si poštu, nechtěla opakovat, aby ji odpojili elektřinu a plyn jako před měsícem, když si z účtů udělala papírové lodičky a bylo jí líto je ničit, takže se rozhodla, že je nezaplatí.
Když procházela hromadu letáků, objevila mezi nimi dopis. Strašně ráda dostávala dopisy. Psala si s Becky, která jí vždycky nakreslila nějaký pěkný obrázek, který si Britt vždycky přidělala na ledničku. Když dopis otevřela, zjistila, že není od Becky, ale že jí psali Mike s Tinou. Nechápala, proč jí to prostě neřekli, ale museli jí to psát. I tak byla ale z příchozí zprávy nadšená a už se nemohla dočkat, až všechny uvidí.
"Třeba přijede i Santana," usmála se a podívala se na jejich společnou fotku ze střední, když byli obě populární roztleskávačky.
"...Santana Lopez byla dnes propuštěna z nemocnice. Na dotazy novinářů odmítala odpovídat, tak nám nezbývá, než si sami položit otázku. Co se stalo? Byly v tom drogy? Zkolabovala stejně, jako kolabuje její kariéra? Brzy vám budeme schopni oznámit víc. Pro CBC Anne Hill."
Brittany držící dopis stále v ruce nechápavým pohledem sledovala televizi, ale moc nedokázala vnímat slova, která tam zazněla. Jediné co vnímala, byla Santana, která vypadala příšerně. Britt ji takřka nepoznávala. Okamžitě popadla do ruky telefon a vytočilo její číslo.
"Prosím?" ozval se v telefonu unavený hlas.
"Tady Brittany, právě jsem viděla zprávy."
"Britt," zašeptala do telefonu Santana.
"Stýská se mi," usmála se do telefonu Brittany a doufala, že Santana ucítí její pozitivní energii, kterou se jí snažila skrz telefon poslat.
"Mně taky. Brzo přijedu. Určitě spolu něco podnikneme, samy dvě. Pokud si na mě teda uděláš čas," odmčel se hlas v telefonu.
"Na tebe vždycky," usmála se nadšeně Brittany, aniž by tušila, že těmi pár slovy dala Santaně důvod koněčně začít něco dělat se svým životem.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 8. prosince 2016 v 20:30 | Reagovat

Jen už se nemůžu dočkat až se setkají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama