10 Years Later: 4.kapitola - Sam

24. ledna 2012 v 0:37 | Domík |  10 Years LaterZoufale procházel stále dokola účty a prostě nechápal, jak mohl takhle naletět a objednat přístroj od jiné firmy jenom z důvodu, že byl o pár dolarů levnější. Teď byl bez běžícího pásu a bez 1 200 dolarů. Měl chuť si nafackovat. Když to fitko odkoupil, myslel si, že je to práce jak dělaná pro něj.
Dělal tu od tý doby, co se společně se Santanou po škole odstěhovali do New Yorku. Tenkrát si myslel, že jim to vydrží. Spletl se. Odkopla ho po pár měsících a on kvůli ní nešel na školu, i když dostal fotbalové stipendium. Ale nemohl ji za to vinit, ona mu říkala, ať jde na školu, jenže on byl zamilovaný blb a neposlouchal. Navíc Santana začínala dráhu modelky a on dal přednost možnosti mít slavnou přítelkyni před tím, aby sám něco dokázal.
A jak dopadl teď? Za dva a půl roku, co vlastnil fitko, se ponořil do papírování, přestal cvičit, přibral 15 kilo a jeho typickou večeří byla pizza a pivo. Vzdychl si a podíval se na vystřižený článek z novin, který byl 9 let starý. Byl to jeden z rozhovorů se Santanou, kte kterému ho také přizvali, protože byl nadějným fotomodelem. Byla tam jedna z jejich mála společných fotek. Už tenkrát to mezi nimi dost skřípalo a pořád se hádali. A o měsíc později, dva dny poté, co ten článek vyšel, dostal od Santany kopačky.
S úšklebkem se podíval na pozvánku na sraz New Directions, která mu ležela na stole. V plánu tam jet skutečně neměl. Chtěl, aby si ho pamatovali jako roztomilýho blonďáka a ne jako tlusťocha vlastnícího fitko, které není zrovna extra výdělečné. Kdyby mohl za 14 dní shodit aspoň 5 kilo a dostat se trochu do formy, tak by jel, ale kdyby ho Quinn se Santanou viděly v tomhle stavu, nejspíš by ani jedna nechápala, jak s ním kdy mohly chodit.
Otevřel si lahváče a pustil si televizi. Zrovna běžely zprávy a on šokovaně zíral na Santanu, která zrovna vycházela z nemocnice. Kolem ní stály desítky novinářů a jeden přes druhého na ni pokřikovali a ptali se jí, co se jí stalo, jestli v tom jsou drogy nebo alkohol a jestli v tom utápí svoji upadající kariéru. A drobná modelka jen stále dokola opakovala bez komentáře a skrývala kruhy pod očima za slunečními brýlemi. Když reportáž o ní skončila, přemýšlel, jestli jí nemá zavolat, ale o čem by se proboha bavili? Nemluvili spolu několik let. A navíc měl přítelkyni. Sice ji nemiloval a byl s ní spíš z důvodu, aby nebyl sám, ale zavolat jí mohl. A mohl by ji pozvat na večeři. Alespoň by se zabavil, Sandy by měla určitě radost a ony by měl ze sebe dobrý pocit, že pro ten vztah aspoň něco dělá.
"Ahoj zlato," pozdravil svou přítelkyni, když zvedla telefon. "Nechtěla bys zajít na večeři? Já vím, že už je celkem pozdě, ale v půl osmý ještě všude vaří. Jo, viděl jsem zprávy, proč? Co bych si o tom měl myslet, neviděl jsem jí několik let," odpověděl otráveně a hned si tím připomněl, proč Sandy nemiluje a nikdy milovat nebude. Nikdy nechodil s někým, kdo měl tak zoufalou potřebu vytahovat jeho bývalky. Vždycky o nich začala mluvit a končilo to výčitkami a tím, že ji nemiluje, že kdyby mohl, vrátil by se k Santaně, Quinn i těm dalším a jí by poslal k vodě. Aby měl chuť jí poslat do háje, k tomu nepotřeboval ani Santanu. Stačilo, když Sandy otevřela pusu.
"Ne! Ani jsem s jí několik let nemluvil. Mně je jedno, jestli mi to věříš nebo ne. Víš co, asi bychom tu večeři měli zrušit," odpověděl Sandy, která se do telefonu rozbrečela a začalo další kolo výčitek.
"Nebreč," odpověděl znudeně a byl rád, že ho přes telefon nemůže vidět.
"Jo a víš co? Možná by skutečně bylo lepší, když bychom to skončili. Pořád to vytahuješ, jak tě nemiluju, tak víš co? Asi máš pravdu. Tou svojí otravností si totiž všechnu lásku zabila," zavěsil telefon a opřel si hlavu do dlaní.
Tak, teď byl ještě navíc single. V poslední době skutečně žil svůj sen. Fitko nevydělává, má, tedy měl otravnou přítelkyni, vypadal hrozně... Pohádka. Pořád čekal, až se jeho život konečně změní trochu k lepšímu, ale nic se nedělo. Možná by do té Limy přeci jen měl jet. Pochyboval, že ostatní žijí své sny. V televizi viděl Rachel, která svůj sen evidentně žila, ale asi byla jediná. I Santany sen se hroutil jako domeček z karet. A pravda byla, že ostatní rád uvidí. Ty dva roky v New Directions byly nejlepší roky jeho života. Našel si spoustu nových přátel a měl dva skvělé vztahy.
Zavolal na letiště, aby zjistil, jestli mají ještě volné letenky a když zjistil, že mají, jednu si zarezervoval. Když na pár dní zavře fitko, svět se nezboří a nějaké úspory měl, takže mu v cestě do Ohia nic nebránilo.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 8. prosince 2016 v 16:23 | Reagovat

Jsem zvědavá jak to bude až se všechny setkají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama