10 Years Later: 3.kapitola - Santana

24. ledna 2012 v 0:29 | Domík |  10 Years Later"Já se o tomhle s tebou vůbec nehodlám vybavovat. Prostě to nějak zařiď, mně je úplně jedno, jak to sakra uděláš! Uvědom si, že jsem před dvěma lety byla na obálce Playboye, předváděla jsem pro nejslavnější návrháře světa a vydělala jsem si za rok 5 milionů dolarů! Takže teď nebudu předvádět za pár mizerných šupů, na to zapomeň. A pořád si mi neřekla, jak pokročilo vydání cédéčka.," napila se Santana šampaňského a posadila se na gauč.
"Jak nechtějí vydat? Uvědomují si, kdo já jsem? Zpívám líp, než polovina těch hrůz, které vydávají za zpěvačky a to nemluvě o tom, že vypadám líp než všechny dohromady! Ty tvoje věčný výmluvy už mě opravdu unavují. Možná je čas najít si novou manažerku, protože ty si evidentně neschopná," zaklapla naštvaně telefon a poté se otočila a usmála se.
"Kde jsme to byli?" zastrčila si pramínek neposedných vlasů za ucho a naklonila se k mladíkovi, který seděl vedle ní a hladil jí po noze. Obkročmo si na něho sedla a začala mu sudnavat tričko a líbat ho na krku. Mladík ji začal rozepínat koktejlové šaty, které jí poté přetáhl přes hlavu a ona na něm seděla jen tak, jak ji pán bůh stvořil.
"Tys neměla kalhotky?" podivil se a chytil ji za zadeček.
"Už se pod ty šaty nevešly," mrkla na něho, on ji zvedl do náruče a odnesl ji do ložnice.

Když se druhý den ráno probudila, hlavu měla jako střep. Mladík ležel vedle ní a spokojeně oddychoval. Nepamatovala si, že by mu dovolila zůstat přes noc, ale bylo jí to celkem jedno. Zvedla se z postele a nahá se vydala do koupelny, kde na sebe pustila proud horké vody, aby ze sebe smyla pot a rozmazené šminky. Když se na sebe pak podívala do zrcadla, vzdychla si. Ještě dva roky zpátky patřila mezi nejlépe placené americké modelky a letos odchodila jen pár přehlídek, z nichž ani jedna nenesla jméno světových návrhářů. Když se utřela a vyfoukala si vlasy, stoupla si na váhu a usmála se. Nová dieta zahrnující jen pár kalorií denně fungovala skvěle a to i přes to, že vodu nahradila alkoholem. Když se šla obléknout, zatočila se jí hlava, což připsala kocovině a rozhodla si udělat kafe, aby se vzpružila. Večer ji čekal další večírek, na který musela být čilá jak rybička. Jen v saténovém župánku dělala kafe, když do místosti vešel její spolunocležník.
"Můžu se vysprchovat? Hned pak vypadnu."
"První dveře v pravo. A... Jak si říkal, že se jmenuješ?"
"Kevin," odpověděl mladík a zmizel v koupelně.
Nebylo to zdaleka poprvé, kdy se probudila a vedle ní ležel někdo, jehož jméno neznala. Do nedávna to však byli starší muži, to až v poslední době je vyměnila za zajíčky, protože cítila, že stárne a s nimi se mohla znvu cítit mladá, krásná a obdivovaná.
Všimla si zbytku bílého prášku na kuchyňské lince a zamračila se. Nepamatovala se, že by si včera šňupla koks, ale pak zavrtěla hlavou, protože to bylo stejně jedno.
Podívala se na poštu, kterou jí nechala uklizečka na stole. Byly to především dopisy od dotěrných fanoušků, z nichž většina byli chudáci, kteří se ukájeli nad jejími fotkami. Jeden dopis ji ale zaujal, tak se posadila na židli a otevřela ho. Když si přečetla obsah, chvíli zůstala nehybně sedět a dívat se na příchozí psaní. Bylo to od Mika a Tiny, kteří naplánovali sraz New Directions.
Když si vzpomněla na všechny ty krásné věci, které s nimi prožila, tak měla co dělat, aby se nerozplakala. Nikoho z nich neviděla už tak strašně dávno. Naposledy tu byla Brittany před rokem, když ji pozvala na oslavu narozenin. V Limě byla naposledy před třemi lety, když jí zemřela matka a ona přijela na pohřeb. Jinak domů nejezdila. Neměla potřebu. Otec s bratrem a jeho rodinou na Vánoce přijeli k ní a vidět častěji je nechtěla.
Až donedávna si bez nich všech žila skvěle a nestýskalo se jí, ale teď by klidně zrušila i předvádění pro Diora, aby mohla na ten sraz jet. Britt jí chyběla. A musela si přiznat, že hodně. A i ostatní ráda uvidí. S Rachel se potkala asi před rokem a půl na premiéře jejího muzikálu, kde spolu chvilku pokecaly a ona se dozvěděla něco málo o tom, jak si žijí ostatní, ale tenkrát to pustila jedním uchem dovnitř a druhým ven.
Poté co Kevin odešel, rychle si zatelefonovala, aby si zařídila letenku a pokoj v nejlepším hotelu v Limě. Ne že by tedy měl moc velkou konkurenci, když tam byli všeho všudy tři. Když dotelefonovala, otevřela dveře do místnosti, kde měla šatnu. Chtěla si vybrat něco na sebe, ale prostě se nemohla rozhodnout, v čem by měla jet, a tak se rozhodla, že si rovnou zajde koupit něco nového. Když dojela do svého oblíbeného obchodu, prodavačky ji ihned přivítaly s úsměvem, protože jim bylo jasné, že neodejde jen s tričkem, ale nechá tam pěknou sumu peněz.
Zrovna si zkoušela druhé šaty, kdy se jí znovu zamotala hlava. Musela se opřít o zeď a zavřít oči. Dvakrát se zhluboka nadechla a pak se na sebe podívala do zrcadla. Šaty jí neseděly, tak si je rozepla, ale když si je chtěla přetáhnout přes hlavu, všechno kolem ní zčernalo, začalo jí pískat v uších a nakonec omdlela.

Když se probudila, zjistila, že je v nemocnici. U její postele seděla její manažerka a s někým telefonovala.
"Říkám vám, že jestli tu fotku, jak leží na zemi v kabince, otisknete v novinách, tak vás budeme žalovat a naši právníci vás sedřou tak, že ten váš bulvární škvár zkrachuje," zakřičela do telefonu a sotva zavěsila, telefon začal zvonit znovu.
"Ne, slečna Lopez se ještě necítí na to, aby udělala rozhovor do novin. Navíc se jí jen udělalo nevolno. Ne, žádné drogy s tím nemají nic společného!"
"Co se stalo?" zeptala se potichu Santana a dívala se přitom na kapačku vedle postele.
"Zkolabovala si. Byla si naprosto dehydrovaná. Od teď máš útrum s dietou a zákaz alkoholu a samozřejmě jakýchkoli návykových látek. Co sis proboha myslela? Že můžeš vodu nahradit vínem? Jsou toho plné noviny. Ale aspoň něco pozitivního, pozítří tě pustí."
"Och," zavřela oči a přála si, aby mohla vrátit čas o dva roky zpátky, kdy žila svůj vysněný život, neopíjela se němoty, nespala každý týden s někým jiným a byla pořád tak krásná.
"Proboha Santano, vzpamatuj se. Proč si myslíš, že už nedostáváš takové zakázky? Každý vidí, že je z tebe troska. Takhle skončíš brzo v protialkoholický léčebně," zavrtěla její manažerka hlavou.
"Neumíš vrátit čas?" pousmála se Santana a v duchu se rozhodla, že si dá na pár týdnů od celého života modelky pauzu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama