10 Years Later: 10.kapitola - Rachel

24. ledna 2012 v 0:58 | Domík |  10 Years Later


Měla za sebou už několikáté vystoupení tenhle týden. A byla naprosto vyčerpaná. Věděla, že takhle už to dál nejde. Musela být opatrná, přeci jenom teď už její tělo nepatřilo jenom jí.
Vyhrnula si tričko a podívala se na břicho. Na první pohled by nikdo nic nepoznal. Vypadalo to, že se prostě jenom víc najedla. Ale ona věděla, že za měsíc už to půjde vidět a ona bude muset říct pravdu. Ale jak? Jak má Finnovi oznámit, že s ním čeká dítě? Vždyť si pořád ani nebyla jistá, jestli se rozhodla správně. Milovala Finna. Milovala ho strašně moc, ale už tolikrát se přesvědčili, že spolu prostě nemůžou být. Proč by to teď mělo být jiné? Neuměla si představit, že by dítě vychovala sama.
Když před pár lety sama přišla za Kurtem a Blainem s tím, že by jim odnosila dítě, pokud by mohla zůstat v jeho životě, moc dobře věděla, že pro svoje dítě bude spíš tetou Rachel než matkou. Navíc jí bylo jasné, že se bude muset vzdát kariéry. Peněz měla našetřených dost, to nebyl problém. Ale nedokázala si představit, že několik let nebude zpívat. Za tu dobu na ni všichni zapomenou a bude si muset kariéru budovat v podstatě od začátku.
V ruce obracela pozvánku. Slíbila rodičům, že přijede. A strašně se těšila na Ashley, ale měla strach z Finnovy reakce.
"Rachel?" Ozvalo se zaťukání na dveře.
"Pojď dál Steve," zavolala a do šatny vstoupil muž kolem čtyřicítky.
"Skvělé vystoupení, dneska si válela. I normálně skvěle předstíráš emoce, ale dneska to vypadalo fakt opravdově."
"Steve, já... Víš, jak jsme mluvili o tom novém muzikálu? Že bys mě rád viděl v druhé hlavní ženské roli? Obávám se, že tu nabídku budu muset odmítnout."
"Proč, je to pro tebe skvělá příležitost. Čtvrtá hlavní role, to přece neodmítneš nebo máš snad lepší nabídku?"
"Vlastně by se to tak dalo říct."
"Jakou?" zamračil se Steve.
"Jsem těhotná."
"Och! Jak dlouho?"
"Už jsem ve čtvrtém měsíci."
"Proč jsi nic neřekla?"
"Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jestli si to nechám."
"A s kým to máš? Neříkej, že s tím blbečkem z Hair, s tím tanečníkem, se kterým jsi byla pár měsíců."
"To fakt ne. S Finnem."
"Počkej, s tím Finnem? S tím ze střední?" Zeptal se Steve a Rachel pomalu přikývla.
"Občas jsem skutečně rád, že jsem gay, nemáš to holka lehký."
"Občas si říkám, že kdybych byla lesba, měla bych to od dost jednodušší," usmála se na něho Rachel.
"Jo, tak to si jenom myslíš," zasmál se Steve a poplácal Rachel po rameni.
"Budeš ale schopná dohrát ty dva měsíce teď že? Opravdu nerad bych za tebe dával náhradu. Juliet je skvělá, ale tobě se prostě nevyrovná. A lidi tě zbožňují."
"Určitě. Za dva měsíce snad ještě nebudu vážit tunu. Když jsem čekala Ashley, hrála jsem dokonce ještě na začátku sedmýho měsíce."
"To se mi ulevilo. Tak já běžím, doma na mě čeká Bill, máme výročí."
"Nemáte ho nějak často?" zasmála se.
"27 měsíců, to se přeci musí oslavit," zazubil se na ní, plácnul jí po zadku a odešel.
Rachel zůstala stát sama v šatně. Pozvánku položila na stůl a začala se převlíkat. Už se těšila do postele, až se vyspí. Když dorazila domů, měla na záznamníku 3 nepřijaté hovory. Šla si udělat čaj a mezitím si pustila záznamník. První vzkaz byl od nějakého fanouška, který opěvoval její výkony na jevišti. Musela se usmát. Fanoušci dokázali být občas vážně protivní, ale některé vzkazy potěšily. Druhý vzkaz byl od Ashley.
"Maminko, táta mi nechce pustit pohádku, musíš mu vynadat, že mě zlobí. A taky mi zakázal čokoládu," slyšela Rachel ze záznamníku hlas své dcery a musela se začát smát, když se ozval rozčílený Kurt.
"No to by mě teda zajímalo, kdo toho malýho santana naučil používal telefon. Ashley, to se dělá, takhle bonzovat na tatínka? To si zapiš za uši, že teď nebude pohádka a čokoláda hodně dlouho. Mimochodem ahoj Rachel, přijedeš v sobotu že? A zdržíš se pár dní? Ashley nutně potřebuje na pár dní k mamince, jinak přivede tatínky k šílenství."
"Ne ne, já jsem hodná," začala se malá vztekat u záznamníku.
"To povídej někomu, kdo ti to uvěří. Za ten andělskej úsměv se neschováš, na mamince jsem ho prokoukl už ve škole. A teď hezky popřej mámě dobrou noc, jdeme se vykoupat."
"Ale já nechcííí!"
"Nezlob Ashley, dobrou Rachel. Řekni mamince dobrou."
"Dobrou noc mamí, mám tě ráda."
Když telefon oneměl, Rachel se usmála. Zalila si čaj a když se přepl poseldní vzkaz, málem se s ním opařila.
"Ahoj Rach, tady Finn. Jen se chci zeptat, přijedeš na sraz? Carol s Burtem by tě chtěli pozvat na oběd, prý tě rádi uvidí. A já taky. Tak se měj."
Když slyšela jeho hlas, stačilo i jenom přes záznamním, tak se jí podlomila kolena. Tak staršně moc ho milovala. Měla chuť zvednout telefon a zavolat mu, ale bylo jedenáct večer, už možná spal a nechtěla ho budit. Navíc, co by mu řekla? 'Jo, mimochodem budeš táta.' To asi ne. Prsty si prohrábla vlasy a zadívala se na jejich společnou fotku. Ona, Finn a Ashley. Vypadali tam jako šťastná rodina. Pořád doufala, že tím jednou budou.
Když dopila čaj a chystala se do postele, příšla jí mms od Kurta. Byla na ní Ashley v košili, která byla pomalovaná vodovkama a pod tím vzkaz: 'Ashley prý chtěla být krásná jako maminka, tak Blainovi zničila košili. Tady vidíš, proč má zákaz čokolády. Blaine málem zešílel. Tešíme se na tebe K+B+A'. Musela se usmát. Ashley byla úžasná. A skutečně jí byla až děsivě podobná. Když si otcové Rachel dali Ashley do rámečku a fotku postavili vedle fotky, na které byla malá Rachel, byly ty dvě v podstatě k nerozeznání.
"Musím mu to říct. A řeknu. A dopadne to dobře," zašeptala si pro sebe a políbila pohár s hvězdou, který dostala před lety od matky a který si schovávala jako talisman pro štěstí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama